Літературні премії

 

 

  Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва

 

lesya-ukrainka«Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва» — премія що присуджується щороку до дня народження Лесі Українки — 25 лютого за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання. 

 

 


 

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року»

 
knizhka-roku0Всеукраїнський рейтинг «Книжка року» — це щорічна премія, заснована Костянтином Родиком та Галиною Родіною 1999 року. Вона є однією з найбільших в Україні та оцінює весь книжковий асортимент року: від української сучасної літератури, перекладів класики до дитячої літератури та мистецьких видань.

 

 


 

Премія імені Г. К. Андерсена

 

andersen16 222(Hans Christian Andersen Author Award) — міжнародна премія, яку вручають за видатний внесок у дитячу літературу найкращим письменникам і художникам-ілюстраторам дитячої книги.

Організована 1958 року Міжнародним комітетом з дитячої та юнацької літератури ЮНЕСКО за рекомендацією його засновника та першого президента, видатної діячки світової дитячої літератури Йєлли Лепман. 

 

Премія присуджується IBBY раз у два роки.

 


 

 Премія пам’яті Астрід Ліндгрен

 

линдгрен(англ. Astrid Lindgren Memorial Award (ALMA) – шведська премія за досягнення в літературі для дітей та юнацтва. Заснована урядом Швеції 2002 року на честь видатної дитячої письменниці Астрід Ліндґрен, з метою посилити інтерес до дитячої літератури у світі та зробити її доступнішою для дітей. Премія вручається щорічно. Призовий фонд – 5 млн шведських крон (450 000 євро).

 


 

 
 
bbc-blocks-darkУкраїнська служба Бі-Бі-Сі щорічно влаштовує нагородження авторів найцікавіших нових українських книг. Премія «Книга року Бі-Бі-Сі» існує вже 9 років. У перші два роки найдостойніших, разом із журі, обирали відвідувачі сайту. Згодом, зі зростанням популярності премії, правила були наближені до Букерівської премії: так, зараз книги номінують самі видавництва. Лауреати отримують грошовий еквівалент 1000 британських фунтів, а нагороду, за традицією, вручає посол Великобританії в Україні.
 
 

 
 
 
 
premijaПрестижна нагорода, щорічно вручається Нобелівським фондом за досягнення в галузі літератури. Одна з п'яти премій, створених з волі Альфреда Нобеля в 1895 році, яка вручається з 1901 року.
 
  
 
 
 

 
 

Корнійчуковська премія 2020

 

kornejchukОдеський міжнародний Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури веде свою історію з 2013 року. Це єдиний в Україні фестиваль, цілком присвячений дитячій літературі та творчості, де за підсумками конкурсів друкуються альманахи та збірники творів переможців.


Стали відомі переможці VIIІ міжнародного літературного конкурсу творів для дітей та юнацтва.

 

Серед переможців та дипломантів багато наших земляків-харків'ян - Ольга Рева, Ольга Тернова, Людмила Кравченко, Дмитро Терновий.

Читати далі

 


 

Книжкова премія «Еспресо. Вибір читачів»

 

espresoКнижкову премію «Еспресо. Вибір читачів» заснував телеканал «Еспресо» у травні 2017 року. Премія покликана відзначати найкращі літературні новинки року, підтримувати інтерес до читання в українців, допомагати читачам обирати цікаві книжки, допомагати видавцям знаходити шлях до читачів.Переможці 2020

 


 

Топ БараБуки

mamont-1Унікальний рейтинг від фахових літературознавців, які з 2014-го року стежать за ринком українського дитячого і підліткового книговидання та відзначають книжки, базуючись на професійному досвіді експертів із дитячого читання.

 

 

"ТопБараБуки 2020": переможці

 

«Топ БараБуки 2019»: переможці

 

 Читайте в бібліотеці книжки-переможці 2019

 


 

 
книга року 
 
 
Щорічна президентська премія «Українська книжка року» започаткована у 2009 році. Її вручають авторам і видавництвам, які зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток видавничої справи. Лауреатам премії вручають грошову винагороду у 100 тисяч гривень, навпіл автору і видавництву.
 
 


PREM-SHEVCH
 

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва, заснована 1961 року як Республіканська премія України імені Тараса Шевченка (з 2000 року – «Національна премія України імені Тараса Шевченка»). За роки існування премією нагороджували видатних митців за високоідейні й високохудожні твори та роботи у галузі літератури, образотворчого мистецтва, музики, театрального мистецтва та кінематографії. З 1982 року нею стали відзначатись також кращі твори літератури і мистецтва для дітей та юнацтва. На здобуття Національної премії висуваються нові оригінальні твори, опубліковані у завершеному вигляді протягом останніх п’яти років, але не пізніш як за півроку до їх висунення на здобуття Національної премії. 

З 16 березня 2000 року відповідно до прийнятого Закону України «Про державні нагороди України», Національна премія України імені Тараса Шевченка віднесена до державних нагород України. Указом Президента України від 4 жовтня 2010 року визначено, що премія є найпрестижнішою творчою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури.

 


 

Сучасна українська дитяча література
у дзеркалі премій, конкурсів та рейтингів
 
 
 
 
 

Харків′янку назвали однією з кращих ілюстраторів

дитячих книжок у світі!

 

550856 w 300Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (IBBY) оприлюднила Почесні списки авторів, ілюстраторів і перекладачів дитячих книжок зі всього світу. В 2014 році до списку кращих ілюстраторів світу потрапила харківська художниця Марина Пузиренко з книжкою "Лускунчик", що побачила світ у 2010 році у видавництві "Ранок".
За цю ж книжку художниця отримала в 2010 році державну премію імені Лесі Українки.

Джерело  


 

Премія імені Шолом-Алейхема.


Шолом

Про заснування премії імені Шолом-Алейхема : постанова Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2009 р. N 147

Премія присуджується один раз на три роки до дня народження Шолом-Алейхема – 2 березня. Лауреатами Премії можуть бути письменники, перекладачі, сценаристи, драматурги – автори творів, що популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів і сприяють поширенню позитивного іміджу України в світі.

З 2018 року премію присуджують щороку, а не раз на три роки, як раніше.

 


 

 Літературна премія імені Наталі Забіли

 

ZabilaЛітературна премія імені Наталі Забіли – премія редакції відомого популярного дитячого журналу «Малятко» за найкращий літературний твір та найкраще ілюстрування. Премію започатковано 1988 року щомісячним періодичним журналом для дошкільнят та учнів початкової школи «Малятко» з метою привернути увагу до проблем літератури саме для найменших дітей, пожвавлення творчого процесу та окреслення орієнтирів. Вручення премії традиційно проводиться у Національному музеї літератури України в травні місяці.

 


 

Обласна літературна премія імені О. С. Масельського

 

масельскийОбласна рада заснувала щорічний конкурс імені О.С.Масельського на кращий літературний твір. Конкурс спрямований на підтримку харківських талантів, а саме: поетів, прозаїків, драматургів, журналістів і, в першу чергу, обдарованої молоді.

 

 

 

Вверх