Літературні премії

 

Найкращі українські книжки за верcією ПЕН

 

pen-ukraina“ПЕН” (“PEN”) – це абревіатура, утворена від англійських слів “poets”, “playwrights”, “essayists” та “novelists” – “поети”, “драматурги”, “есеїсти” та “романісти”. Англійською слово “pen” означає “ручка”.

Міжнародний ПЕН-клуб (International PEN Club) був заснований 1921 року в Лондоні за ініціативи письменників Джона Ґолсуорсі та Кетрін Емі Доусон-Скотт. ПЕН став однією з перших міжнародних правозахисних організацій, а також першим міжнародним об’єднанням письменників.

Діяльність Українського ПЕН спрямована насамперед на захист свободи слова та прав авторів, сприяння розвитку літератури та міжнародному культурному співробітництву.  Уже четвертий рік поспіль в останні дні грудня члени Українського ПЕН укладають список з найкращими вітчизняними виданнями, що вийшли протягом року.

Читати далі

 

 


 

Топ БараБуки

mamont-1Унікальний рейтинг від фахових літературознавців, які з 2014-го року стежать за ринком українського дитячого і підліткового книговидання та відзначають книжки, базуючись на професійному досвіді експертів із дитячого читання.

 

Читати далі

 

 


 

 
 
 108866772 42244873 1735103919933424 7056052365866041344 nУкраїнська служба Бі-Бі-Сі щорічно влаштовує нагородження авторів найцікавіших нових українських книг. Премія «Книга року Бі-Бі-Сі» існує вже 9 років. У перші два роки найдостойніших, разом із журі, обирали відвідувачі сайту. Згодом, зі зростанням популярності премії, правила були наближені до Букерівської премії: так, зараз книги номінують самі видавництва. Лауреати отримують грошовий еквівалент 1000 британських фунтів, а нагороду, за традицією, вручає посол Великобританії в Україні.
 
 

 

Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського

 

conrad 2021 logo page-0001Літературна премія, заснована у 2007 році Польським Інститутом у Києві, вручається раз на два роки.

Премія присуджується українському письменникові віком до 40 років, незалежно від місця його проживання, прижиттєво. Премією відзначаються послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсалізм послання.

Читати далі

 


 

«Білі круки»

 

крукиМіжнародний каталог «Білі круки» (The White Ravens) – це перелік 250 найкращих дитячих книжок із понад 40 країн світу. Вперше вийшов 1996 року. Нині вважається одним із ключових орієнтирів у світі дитячої та підліткової літератури.

Щороку фахівці обирають найкращі видання з книжок, які надходять до Міжнародної Молодіжної Бібліотеки (International Youth Library, IYL) в Мюнхені з усього світу.
250 найкращих книжок зі всього світу, що ввійшли до каталогу «Білі круки», можна побачити на щорічній Дитячій книжковій виставці в Болоньї (Bologna Children’s Book Fair).

Читати далі


 

Best Book Award 2021


46547baac58357a46c3c6f4ba4e261deed4b1d56Конкурс Best Book Award — щорічна головна премія Львівського міжнародного BookForum, якою з 1995 року відзначають найкращі українські книжки. Організатором конкурсу є ГО «Форум видавців» за підтримки Українського культурного фонду.

 

Читати далі

 


 

  Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва

 

lesya-ukrainka«Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва» — премія що присуджується щороку до дня народження Лесі Українки — 25 лютого за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання. 

 Читати далі

 


  

Премія імені Г. К. Андерсена

 

andersen16 222(Hans Christian Andersen Author Award) — міжнародна премія, яку вручають за видатний внесок у дитячу літературу найкращим письменникам і художникам-ілюстраторам дитячої книги.

Організована 1958 року Міжнародним комітетом з дитячої та юнацької літератури ЮНЕСКО за рекомендацією його засновника та першого президента, видатної діячки світової дитячої літератури Йєлли Лепман. 

 

Премія присуджується IBBY раз у два роки.

 


 

 Премія пам’яті Астрід Ліндгрен

 

линдгрен(англ. Astrid Lindgren Memorial Award (ALMA) – шведська премія за досягнення в літературі для дітей та юнацтва. Заснована урядом Швеції 2002 року на честь видатної дитячої письменниці Астрід Ліндґрен, з метою посилити інтерес до дитячої літератури у світі та зробити її доступнішою для дітей. Премія вручається щорічно. Призовий фонд – 5 млн шведських крон (450 000 євро).

 

 
 
 
 
premijaПрестижна нагорода, щорічно вручається Нобелівським фондом за досягнення в галузі літератури. Одна з п'яти премій, створених з волі Альфреда Нобеля в 1895 році, яка вручається з 1901 року.
 
  
  
 
 

 

Корнійчуковська премія

 

kornejchukОдеський міжнародний Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури веде свою історію з 2013 року. Це єдиний в Україні фестиваль, цілком присвячений дитячій літературі та творчості, де за підсумками конкурсів друкуються альманахи та збірники творів переможців.

 

2021

Серед переможців харківські письменники:

III премію у номінації Поезія для дітей отримав Кирило Новиков, «Такие дела».

Диплом за пошуки нових образотворчих засобів і форм у номінації Проза для дітей молодшого віку отримала Людмила Кравченко, «Рассказы для детей».

Диплом за поиски новых изобразительных средств и форм в номинации Проза для детей старшего возраста и юношества отримала Наталія Макей, «Миколчині пригоди».

Диплом за пошуки нових образотворчих засобів і форм у номінації Сценарій для дитячого кіно і театру отримав Дмитро Терновий, «Таємничий перехожий".

 

  • Списки фіналістів IХ міжнародного літературного конкурсу.

 

Шорт-лист

2020
 

Переможці VIIІ міжнародного літературного конкурсу творів для дітей та юнацтва.

Серед переможців та дипломантів багато наших земляків-харків'ян - Ольга Рева, Ольга Тернова, Людмила Кравченко, Дмитро Терновий.

Читати далі

 


 

Книжкова премія «Еспресо. Вибір читачів»

 

espresoКнижкову премію «Еспресо. Вибір читачів» заснував телеканал «Еспресо» у травні 2017 року. Премія покликана відзначати найкращі літературні новинки року, підтримувати інтерес до читання в українців, допомагати читачам обирати цікаві книжки, допомагати видавцям знаходити шлях до читачів.


2021

 Фіналісти книжкової премії

 

2020

Переможці

 


 

 

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року»

 
knizhka-roku0Всеукраїнський рейтинг «Книжка року» — це щорічна премія, заснована Костянтином Родиком та Галиною Родіною 1999 року. Вона є однією з найбільших в Україні та оцінює весь книжковий асортимент року: від української сучасної літератури, перекладів класики до дитячої літератури та мистецьких видань.

 

 

 


 

 

Ілюстрації харківської художниці –

серед 500 найкращих ілюстрацій світу.

Inna-Maslyak The-Cat-and-I-and-Our-Paper-Boats-image-3-600x600Ілюстрації Інни Масляк до книжки «Кіт, я та кораблики» увійшли в довгий список престижної світової премії з ілюстрації World Illustration Awards у категорії «Дитяче книговидання».

 

Детальніше

 

 

 

 


 

 
книга року 
 
 
Щорічна президентська премія «Українська книжка року» започаткована у 2009 році. Її вручають авторам і видавництвам, які зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток видавничої справи. Лауреатам премії вручають грошову винагороду у 100 тисяч гривень, навпіл автору і видавництву.
 
 


 
PREM-SHEVCH
 

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва, заснована 1961 року як Республіканська премія України імені Тараса Шевченка (з 2000 року – «Національна премія України імені Тараса Шевченка»). За роки існування премією нагороджували видатних митців за високоідейні й високохудожні твори та роботи у галузі літератури, образотворчого мистецтва, музики, театрального мистецтва та кінематографії. З 1982 року нею стали відзначатись також кращі твори літератури і мистецтва для дітей та юнацтва. На здобуття Національної премії висуваються нові оригінальні твори, опубліковані у завершеному вигляді протягом останніх п’яти років, але не пізніш як за півроку до їх висунення на здобуття Національної премії. 

З 16 березня 2000 року відповідно до прийнятого Закону України «Про державні нагороди України», Національна премія України імені Тараса Шевченка віднесена до державних нагород України. Указом Президента України від 4 жовтня 2010 року визначено, що премія є найпрестижнішою творчою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури.

 


 

Сучасна українська дитяча література
у дзеркалі премій, конкурсів та рейтингів
 
 
 
 
 

 

Харків′янку назвали однією з кращих ілюстраторів

дитячих книжок у світі!

 

550856 w 300Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (IBBY) оприлюднила Почесні списки авторів, ілюстраторів і перекладачів дитячих книжок зі всього світу. В 2014 році до списку кращих ілюстраторів світу потрапила харківська художниця Марина Пузиренко з книжкою "Лускунчик", що побачила світ у 2010 році у видавництві "Ранок".
За цю ж книжку художниця отримала в 2010 році державну премію імені Лесі Українки.

Джерело  


 

Премія імені Шолом-Алейхема.


Шолом

Про заснування премії імені Шолом-Алейхема : постанова Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2009 р. N 147

Премія присуджується один раз на три роки до дня народження Шолом-Алейхема – 2 березня. Лауреатами Премії можуть бути письменники, перекладачі, сценаристи, драматурги – автори творів, що популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів і сприяють поширенню позитивного іміджу України в світі.

З 2018 року премію присуджують щороку, а не раз на три роки, як раніше.

 


 

 Літературна премія імені Наталі Забіли

 

ZabilaЛітературна премія імені Наталі Забіли – премія редакції відомого популярного дитячого журналу «Малятко» за найкращий літературний твір та найкраще ілюстрування. Премію започатковано 1988 року щомісячним періодичним журналом для дошкільнят та учнів початкової школи «Малятко» з метою привернути увагу до проблем літератури саме для найменших дітей, пожвавлення творчого процесу та окреслення орієнтирів. Вручення премії традиційно проводиться у Національному музеї літератури України в травні місяці.

 


 

Обласна літературна премія імені О. С. Масельського

 

масельскийОбласна рада заснувала щорічний конкурс імені О.С.Масельського на кращий літературний твір. Конкурс спрямований на підтримку харківських талантів, а саме: поетів, прозаїків, драматургів, журналістів і, в першу чергу, обдарованої молоді.

 

 

 

Вверх