Літературна премія імені Наталі Забіли

Наталя Забіла увійшла в українську літературу як дитяча письменниця, яка є автором, зокрема, п’єси-фантазії «Перший крок», драматичної поеми «Троянові діти», поетичного переказу «Слова про Ігорів похід», присвяченого 1500-річчю заснування Києва. 1972 року ці твори було відзначено літературною премією імені Лесі Українки, а Наталя Забіла стала першим лауреатом цієї престижної відзнаки. Крім того, поетеса широко відома як перекладач і популяризатор в Україні дитячої літератури інших народів, що проживали на території колишнього СРСР, плідно працювала і в галузі перекладу з французької, польської та інших мов. Твори письменниці перекладено багатьма мовами. Однією з найкращих книжок Наталі Забіли вважається цикл віршованих оповідань «Ясоччина книжка», яка вперше вийшла друком ще в 30-х роках минулого століття.

Лауреати премії по роках

 

2020

premija zabiljuВідома казкарка Леся Кічура отримала престижну літературну нагороду.

«За давньою гарною традицією щороку в травні всеукраїнський журнал «Малятко» вручає премію імені Наталі Забіли. Зазвичай подія відбувається у Національному музеї літератури. На жаль, цьогоріч зібратися на це свято не випадає. Тож Почесний «Малятків» диплом вирушає до талановитої, улюбленої нашими читачами казкарки зі Львова – Лесі Кічури» – написала редакція видання на своїй сторінці у соціальних мережах.

 

premija zabilju2

 

2018

Лауреатом премії Наталі Забіли стала співробітник журналу «Військо України» Олена Полянська

 2014

Журнал «Малятко» оголосив ім’я 25-го лауреата премії імені Наталі Забіли, повідомляє “БараБука“. У 2014 році премію за опубліковані впродовж року «малятківські» твори присудили письменникові з Харкова Миколі Возіянову.

2013

Лауреат премії – відомий український письменник Борис Чіп.

Вверх