Звітність

 

Звіт про науково - методичну діяльність 
за I півріччя 2020 р.
 

І. ХОБД у системі підвищення кваліфікації бібліотечних кадрів.

1.1.ОКЗ «Харківська бібліотека для дітей» організувала та провела:

• Воркшоп «Екологічне виховання та збереження довкілля як сучасний напрямок діяльності бібліотек». Презентація екологічного проєкту «Зелені легені» (10.03 м. Богодухів, Богодухівська ЦДБ).

• Тренінг для бібліотекарів спеціалізованих бібліотек для дітей та юнацтва «Україна – ЄС: шляхи співпраці та взаєморозуміння» (13.03 ХОБД спільно з Представництвом ЄС в Україні та ГО «Молодіжна альтернатива»).

1.2.Працівники ХОБД взяли участь та надали методичні консультації на:

• Навчально-тематичному семінарі з підвищення кваліфікації для завідувачів бібліотек-філій публічних бібліотек Харківської області та м. Харкова “Діяльність публічних бібліотек-філій у соціокультурному просторі регіону: пошуки нових форм і методи роботи” (Організатор – ОНМЦПК) (17.02).


1.3. В рамках співпраці з КВНЗ “Харківська академія неперервної освіти” (ХАНО) фахівцями КЗ “ХОБД” проведено 1 майстер-клас на тему: «Інноваційна діяльність шкільної бібліотеки в контексті освітньої реформи» для шкільних бібліотекарів Харківщини. Майстер-клас відбувся на базі ОКЗ «ХОБД». (4.03)

Перелік тем консультацій наданих на навчально-тематичному семінарі та майстер-класі:

• Сучасна українська література у дзеркалі премій, рейтингів та конкурсів

• Діяльність з питань цивільного захисту як сучасний напрямок втілення інновацій та розвитку соціального партнерства

• Промоція сучасної художньої літератури засобами театралізації. З досвіду роботи ХОБД

• Пріоритетні напрямки бібліотечного обслуговування дітей: нові реалії та перспективи

• Музейна експозиція в бібліотеці. Музей АТО «Блок пост пам’яті. Харків»: з досвіду роботи ХОБД

• Технологія та практика організація бібліотечних виставок

• Сайт бібліотеки, як інструмент ефективного обслуговування віртуальних користувачів та співпраці бібліотечної спільноти Харківщини

• Читання дітей у соціокультурному просторі дитинства

• Технології формування читацької активності. Вітчизняний та світовий досвід промоції читання

• Діалог книги та кіно. Харківська екранізація «Тореодорів з Васюківки».

• Проєкт «Інформаційна підтримка ЄС бібліотекам для дітей та юнацтвам»

• Презентація куточка «ЄС на книжковій полиці»

ІІ. Діяльність інформаційно-методичної служби ХОБД “Бібліокур’єр” з надання консалтингових послуг

Методичні виїзди у межах м.Харкова:


• Семінар методистів з бібліотечних фондів методичних центрів управлінь освіти адміністрацій районів Харківської міської ради «Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти» (надання консалтингових послуг). (27.02 на базі КЗ «Харківська загальноосвітня школа-інтернат I-II ступ. № 14 Харківської міської ради». Організатор – Департамент освіти Харківської міської ради).
Тема доповіді представників ХОБД – «Читання дітей у соціокультурному просторі дитинства». Також учасники семінару отримали комплект видавничої продукції ХОБД.

III. Методичні виїзди у межах області:

Виїзди: Богодухівський район, з метою проведення воркшопу на базі Богодухівської ЦДБ; Сахновщинський район (віртуальний), з метою надання практичної та методичної допомоги бібліотекам та моніторингу діяльностіIV. Форуми, навчання, семінари, тренінги  та інші форми методичної роботи


Працівники ХОБД взяли участь у:

• Круглому столі. (Харків, Центр гендерної культури). 24.01

• Всеукраїнському круглому столі «Дивосвіт Нестайкових пригод (м. Київ, Національна бібліотека України для дітей). Представлено доповідь «Діалог книги та кіно. Харківська екранізація «Тореодор з Васюківки»» 27.02

V. Участь співробітників ОКЗ «Харківська обласна бібілотека для дітей» в онлайн-заходах з підвищення кваліфікації під час карантину

Квітень-травень

28.04. Онлайн – семінар «Як писати аналітичні матеріали» (організатор – Міжнародний фонд «Відродження» у межах «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів» за підтримки Посольства Швеції). (Лупіцька В.)

28.04. Вебінар «Як бібліотеки згуртовують громаду під час карантину» (організатор – ВГО УБА). (Лупіцька В., Зябкова Г.)

28.04. Вебінар для бібліотек: «Живі історії: «Освіта та навчання за європейськими програмами» та «Волонтерство, що це значить для мене» (доповідач: зав. сектором ХОБД Саліна Н.Ю.) у межах проєкту від представництва ЄС в Україні: «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні». (Лупіцька В., Зябкова Г., Саліна Н., Ніколаєнко О, Алєксікова О.).

29.04. Вебінар для бібліотек: «Як створити красиві презентації» у межах проєкту від представництва ЄС в Україні: «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні». (Лупіцька В., Зябкова Г., Саліна Н., Ніколаєнко О., Алєксікова О.)

30.04. Вебінар для бібліотек: «Вікторини, квізи, квести, інтелектуальні ігри, team quize» у межах проєкту від представництва ЄС в Україні: «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні». (Лупіцька В., Зябкова Г., Саліна Н., Ніколаєнко О., Алєксікова О.)

7.05. Онлайн семінар «Презентація екологічних проєктів бібліотеки України» за ініціативи руху «Зелені бібліотеки в України». (Лупіцька В., Зябкова Г.)

Вебінар «Этика научных публикаций и инструменты повышения их качества» «Web of science и Антиплагиат». (Лупіцька В.)

12.05. Онлайн-презентація екологічних книг видавництва «Ранок» за ініціативи руху «Зелені бібліотеки в України». (Лупіцька В., Зябкова Г.)
Цикл тематичних онлайн-уроків до Дня Європи від Euroquiz:

18.05. «Права людини – основа європейських цінностей». (Лупіцька В., Зябкова Г., Саліна Н., Ніколаєнко О., Алєксікова О.)

19.05. «Лідерство та робота в команді. Як це працює». (Лупіцька В., Зябкова Г., Саліна Н., Ніколаєнко О., Алєксікова О.)

20.05. «Простір толерантності: на шляху до Європейських цінностей». (Лупіцька В., Зябкова Г., Саліна Н., Ніколаєнко О., Алєксікова О.)

19.05. Онлайнова конференція «Бібліотека в умовах пандемії COVID-19». (організатор ВГО Українська бібліотечна асоціація та Український інститут книги). (Лупіцька В.)

20.05. Ознайомлення з досвідом переможця премії IFLA «Green Library Award 2020» за ініціативою руху «Зелені бібліотеки в Україні». (Лупіцька В.)

20.05. Громадське обговорення законопроєкту «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (нова редакція). (організатор – Міністерство культури та інформаційної політики). (Лупіцька В.)

21.05. Онлайн-презентація «Зелені проєкти університетських бібліотек» за ініціативою руху «Зелені бібліотеки в Україні». (Лупіцька В.)

28.05. Вебінар : «Діти та Інтернет: проблеми та рішення у 2020». (Лупіцька В., Збруєва Н., Лопата В.)

29.05. Вебінар «Сучасна книготерапія для дітей, підлітків, і родина»(Організатор – Всеукраїнський журнал «Зарубіжна література в школах України»). (Лупіцька В.)

Участь в онлайн майстер-класах:

«Як розвинути креативність» (Зябкова Г.)

«Сучасні кризові комунікації» (Зябкова Г.)
«Як створити популярний You-Tube канал та стати відео-блогером» (Академія ШАГ) (Зябкова Г.)
«Як навчитися писати цікави пости. Майстер-клас від Олександри Струмчинської» (Лупіцька В.)

Червень

2.06. Вебінар «Історична книга для дітей – привід для діалогу» (Організатор – видавничо-освітній проєкт «ПОРТАЛ», ВГО «Українська бібліотечна асоціація»). (Лупіцька В.)

3.06. Онлайн-лекція «Оцінка ефективності культурного заходу» старшого викладача кафедри менеджменту соціально-культурної діяльності БДУКіМ (Белорусский государственный университет культуры и искусств • БГУКИ • БДУКМ) Дмитра Юрійовича Матуйзи. (Лупіцька В.)

11.06. Онлайн-презентація та обговорення результатів проєкту на тему «Децентралізація та реформа культурних послуг»: редизайн системи надання якісних і доступних культ. послуг в ОТГ через вивчення запиту населення на конкретні послуги. (Лупіцька В.)

Спікери:

Світлана Фоменко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції.

Анатолій Мельничук, заступник голови Товариства дослідників України, експерт-аналітик Всеукраїнської Асоціації об’єднаних територіальних громад.

Олена Богдан, голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

11.06. Вебінар «10 принципів ідеальної бібліотеки»: з досвіду бібліотек Данії (Організатори – Smart Foundation, ВГО «Українська бібліотечна асоціація»). (Лупіцька В.)

15.06 – 30.06. IX Всеукраїнська онлайн-школа бібліотечного журналіста «Мультиплатформна бібліотечна журналістика. Instagram: базові навички». (Трохименко Г.В., Саліна Н.)
17.06. Вебінар «Відкриття під час пандемії COVID-19: досвід Мюнхенської міської бібліотеки, Німеччина» (Організатор – ВГО «Українська бібліотечна асоціація», Goethe Institut в Україні). (Лупіцька В.)

21.06. – 22.06. Німецько-український науково-практичний онлайновий семінар «Зелені бібліотеки». (Організатори – ВГО «Українська бібліотечна асоціація», Goethe Institut в Україні). (Лупіцька В.)

VI. Участь у Всеукраїнських дослідженнях

Всеукраїнське дослідження «Сучасна українська книга в читанні дітей».

Всеукраїнське соціологічне дослідження «Вивчення ресурсів бібліотек України для дітей у задоволенні запитів користувачів на періодичні видання». Опрацювання матеріалів наданих бібліотеками для дітей Харківської області.

VI. Видавнича діяльність

• Розробка та розповсюдження:

1. Дайджесту: «Коронавірус: без паніки!»

2. Методико-бібліографічних матеріалів: «Максим Рильський – вірний лицар рідної мови»

3. Інформаційного листа: «Про проведення V Обласного патріотичного форуму «Діти єднають Україну»»

4. Інформаційного листа: «Петронелла – яблунева відьмочка».

5. Бібліографічного онлайн-огляду: «Великі жертви твої Україно» (до Дня пам’яті жертв політичних репресій).

6. Інформаційного листа: «Життя як детектив» (до 130-річчя від дня народження Агати Крісті).

 

 

 


 

 

 

Ogljad 2019Огляд діяльності ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей" за 2019 рік

 

 

 

 

 

 

 


ogljadОгляд діяльності ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей" за 2018 рік

 

 

 

 

 

 

 


ogljad 2018Огляд-дайджест діяльності бібліотек Харківської області, що обслуговують дітей за 2018 рік

 

 

 

 

 

 

 

 


 

огляд 2017ОГЛЯД ДІЯЛЬНОСТІ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ ДЛЯ ДІТЕЙ ЗА 2017 РІК

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Звіт про науково-методичну діяльність crЗвіт про науково-методичну діяльність за I півріччя 2019 р.

 

 

 

 

 

 

 

Screenshot 2017Огляд-дайджест діяльності бібліотек Харківської області, що обслуговують дітей за 2017 рік

 

 

 

 

 

 

 

 

Основні показники роботи бібліотек України для дітей за 2016 рік

 

Основні показники

 

 

♦♦♦♦♦

Огляд ХОБД 2016Огляд діяльності ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей" за 2016 р.

 

 

 

 

 

Звантажити тут

 

 

 

 

 


оглядОгляд діяльності ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей" за 2014 р.

 

 

 

 

 


 

огляд 2013Огляд діяльності ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей" за 2013 р.

 

 

 

 

 

 


огляд 2012Огляд діяльності Харківської обласної бібліотеки для дітей за 2012 р.

 

 

 

 

 

 

 


 БезымянныйОгляд-дайджест діяльності бібліотек Харківської області, що обслуговують дітей за 2013 рік

 

 

 

 

 

 

 


    обложкаОгляд-дайджест діяльності бібліотек Харківської області, що обслуговують дітей, за 2012 рік

 

 

 

 

 

 


 огляд-конкурс"Організаційно-методична робота" : Всеукраїнський огляд-конкурс обласних бібліотек для дітей : Тема: Застосування комплексного підходу до здійснення організаційно-методичної діяльності Харківської обласної бібліотеки для дітей. - Х.-2013

 

 

 

 

 


 

 

 Електронні ресурси «Електронні ресурси в роботі бібліотеки». Всеукраїнський огляд конкурс обласних бібліотек : Тема: Електронні ресурси як інструмент модернізації та чинник розвитку бібліотечних інновацій. Х. - 2013

 

Вверх