arch

Бібліовісті

«Сучасна бібліотека: час змінюватися – час діяти»,

семінар-КС23 вересня фахівці нашої бібліотеки взяли участь у І Форумі бібліотекарів Донеччини «Сучасна бібліотека: час змінюватися – час діяти», організованого Донецькою обласною бібліотекою для дітей (м.Маріуполь) для бібліотечних фахівців Донецької області, керівників відділів культури та інших структурних підрозділів органів влади та місцевого самоврядування, зацікавлених у роботі бібліотечних закладів,представників громадських організацій, а також соціальних партнерів – бібліотек для дітей інших регіонів.
Тема нашого виступу «Громада-бібліотеки-діти: роль ХОБД як методичного центру надання якісних культурних послуг».
Програмою заходу було передбачено також інші цікаві доповіді, презентації успішних бібліотечних кейсів співпраці з різними організаціями; презентовано проєктну діяльність, обговорення та дискусії, знайомства, мережування та неформальне спілкування.
На Форумі обговорено такі актуальні теми:

Читати далі

Станіславу Лему виповнилося 100 років

 
изображение viber 2021-09-23 15-19-30-295Станіслав Герман Лем – фантаст, філософ, який народився у Львові, людина, що втратила своїх близьких під час голокосту Другої світової війни, і польський письменник. Людина, яка передбачила появу смартфонів та принтерів, електронних книг та інтернету, в якому багато неправди та конфліктів у соцмережах. Чоловік, який понад усе цінував в людині Людське, не даючи злу перемогти над добром.
Цього року Станіславу Лему виповнилося 100 років від дня народження. Саме йому, цій видатної особистості, і була присвячена зустріч 22 вересня у Харківському планетарії ім. Ю. Гагаріна, на яку запросили і представників Харківської обласної бібліотеки для дітей.

Читати далі

Проєкт «Зелені легені» у КЗ «Південноміська публічна бібліотека».

изображение viber 2021-09-10 14-28-38-246

10 вересня до проєкту «Зелені легені» долучилися читачі КЗ «Південноміська публічна бібліотека». Саме сюди було перевезено однойменну виставку, урочисто відкрито фахівцями Харківської обласної бібліотеки для дітей та проведено інтерактивні ігри на екологічну тематику.
Про важливість збереження планети, охорони рослин, тварин і комах, про те, які види в Україні знаходяться на межі зникнення і в чому їх особливість говорили з учнями Південноміських ліцеїв. Також дітям були дані творчі завдання, з якими вони добре впоралися.
Окрему увагу було зосереджено на книгах, які освітлюють теми збереження планети.
Учасники на згадку отримали запрошення до обласної бібліотеки для дітей та наліпки від Всеукраїнської екологічної ліги.

Екскурсія вулицею Алчевських

 

1632119608122Бібліотечний туризм як напрямок роботи стає все більш актуальним для нашої бібліотеки, особливо під час пандемії, адже екскурсії фахівці бібліотеки проводять вулицями міста. Саме така екскурсія Харковом відбулась 16 вересня.
Розкрити таємниці вулиці Алчевських прийшла досить велика кількість людей. Але на початку їх ознайомили з роботою Харківської обласної бібліотеки. Для дітей було проведено ознайомчу екскурсію нашим закладом. А потім – усі вирушили у подорож.
Екскурсанти дізнались про родину Алчевських, які є прикладом служіння українській національній ідеї во благо Батьківщини, про будинки-близнюки нашого міста, про видатного архітектора Олексія Миколайовича Бекетова, його стосунки з родиною меценатів Алчевських, будинки і храми, які було втрачено або перебудовано, про те, куди поділися леви, які стояли поблизу колишньої книжкової палати, де знаходився водогін і ще багато цікавого.

Читати далі

Другий день ХІІІ Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко»

 

 

изображение viber 2021-09-07 19-52-21-6631596 телевізійних та анімаційних робіт, понад тисячу двохсот  учасників з 96 країн світу, які приєдналися онлайн та особисто, купа вражень від Харкова та його гостинності — так розпочався другий день ХІІІ Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко». На учасників чекали екскурсії містом Харковом від гіда нашої бібліотеки, екскурсії Дитячою Південною залізницею, оновленим зоопарком, польот на повітряній кулі та змагання з гольфу. Ось таким крутезним був сьогодні день!

 

Читати далі

Вверх