arch

Бібліовісті

Урок ввічливості

 

 

IMG 20210211 101206Що таке ввічливість? Яку людину можна назвати ввічливою? Що треба знати, щоб бути ввічливим? На ці питання у ігровій формі шукали відповідали вихованці дитячих садочків №66, 119 та 397. Разом з помічником бібліотекаря ведмедиком Бурмилою вони здійснили захоплюючу подорож у країну ввічливості та доброти, навчали ведмедика бути чемним, привітним та дружелюбним, і разом з ним навчалися самі. З великою охотою малята брали участь у цікавих конкурсах та вікторинах, завдяки яким закріпили набуті знання. Наприкінці заходу на вихованих і чемних дітей чекав приємний сюрприз – мультфільм «Лунтик. Нечеми».

Переглянути фото:

 

«Мови рідної краса»

 
 
IMG 20210218 102603 468 1Літературне свято «Мови рідної краса» провели для своїх читачів співробітники бібліотеки з нагоди Міжнародного дня рідної мови, що традиційно відзначається 21 лютого. Головна мета заходу – розширити уяву учнів про мовне різноманіття світу, порушити проблему «помираючих мов», стимулювати любов і пошану до мов інших народів і насамперед до рідної мови. Огляд тематичної літератури, читання віршів, розгадування змісту крилатих висловів про мову, колективне виконання пісень, – усе це сприяло створенню неформальної та святкової атмосфери заходу.

Рубрика «Літературна Україна: ексклюзивне інтерв’ю» 26

 

Ідея нової рубрики Харківської обласної бібліотеки для дітей «Літературна Україна: ексклюзивне інтерв’ю» виникла під час карантину як нагальна потреба часу. Веде її співробітник нашої бібліотеки, журналіст, Олександр Кузьменко. Маємо на меті познайомити вас, любі наші читачі, з літературними особистостями України.

 

"Нам слід читати твори класиків білоруської та української літератури в оригіналі. Олена Анісім"

 


Alena Anisim TBM2Сьогодні нашою співрозмовницею стане білоруська мовознавець, голова Товариства білоруської мови ім’я Франциска Скарини, наукова співробітниця Центру вивчення білоруської культури, мови та літератури Національної академії наук Білорусі Олена Анісім. З нею ми поговоримо про те, що сьогодні турбує білоруських діячів культури та що українці повинні знати про білоруську літературу.

Ким є для вас постать вчителя Янки Здольника, з “Тутейших” Янки Купали? Якою Ви бачите роль сільських учителів у формуванні білоруської модерної нації?

Вчитель у Білорусі завжди виконував роль вихователя в широкому розумінні. Він не тільки навчав грамоті, а й давав приклад політичних поглядів, сприяв формуванню патріотизму, як в учнів, так і в дорослих, це коли ми говоримо про вчителів двадцятого століття. Янка Здольник – типовий образ, водночас позитивний. Адже, якщо порівняти з трилогією Якуба Коласа «На ростанях», серед сільських вчителів були різні люди.

Читати далі

Рубрика «Літературна Україна: ексклюзивне інтерв’ю» 27

 

Ідея нової рубрики Харківської обласної бібліотеки для дітей «Літературна Україна: ексклюзивне інтерв’ю» виникла під час карантину як нагальна потреба часу. Веде її співробітник нашої бібліотеки, журналіст, Олександр Кузьменко. Маємо на меті познайомити вас, любі наші читачі, з літературними особистостями України.

 

"Життя коротке, і тому треба брати від літератури лише найкраще. Мирослава Горностаєва"

 

Нашою співрозмовницею стане письменниця та лікар-бактеріолог з Miroslava-Gornostaeva-ZuenkoЗапоріжжя Мирослава Горностаєва. З нею ми поговоримо про історичні романи та явище “фанфікшину” в українській літературі.

Доброго дня. Розкажіть нашим читачам трохи про себе та Ваш життєвий шлях.

 

Читати далі

АУДІОБІБЛІОТЕКА

З нагоди 150-річного ювілею з дня народження української поетеси Лесі Українки  Харківська обласна бібліотека для дітей презентує.

Аудіобібліотеку з творами для дітей Лесі Українки.

 

Випуск 1  "Уже весняне сонце припікає"

 

 

Випуск 2  "Пісенька весняної води"

 

 

Читати далі

Вверх