arch

Бібліовісті

«Літературна Україна»

 

Любі наши читачі, знайомтесь знаний українській письменник та перекладач Остап Українець.


Довідка: Остап Українець. Народився 1994 р. в місті Калуш.
2004 року разом з матір’ю переїхав до Івано-Франківська.
Займається перекладами англомовних письменників
разом з дружиною Катериною Дудкою.
Дебютний роман “Малхут” видано у 2017 році.
До творчого доробку входять романи: “Транс” та
“Канцелярія хрестових походів”.

Ostap UkrainecДоброго дня. Ми познайомились на презентації Вашого дебютного роману “Малхут” у Харкові. З тих часів у Вас друком вийшли ще два романи: “Транс” та “Канцелярія хрестових походів”. Що об’єднує ці твори?
Що об’єднує їх усі? Їх усі написав я. Окрім цього, мабуть, нічого глобального. “Канцелярія хрестових походів” – це історія, котра передує “Малхуту”, відбувається з ним в одній локації, це все ще історія одного міста на Галичині, просто в інших хронологічних межах. “Транс” – то радше магічний реалізм чи сюрреалізм, ніж що інше. Думаю, зі сторони можна буде знайти чимало точок дотику між цими книжками, але мені, “зсередини системи”, цей досвід видається дуже осібним.

 

Читати далі

"Ще довго памяттю болітиме війна"

 

 

vijna22 червня 1941 року, попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова – Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю між Німеччиною і СРСР, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років, як складова, але основна частина Другої світової війни. Німецько-радянська війна тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року.

Натисніть тут

 

 

День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травнtatarя 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар, в результаті якої було виселено 180 014 осіб. Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар. У цей день – День боротьби за права кримськотатарського народу - вшановуємо пам'ять жертв цього злочину.

Інтерв'ю О. Кузьменка з Ярославою Дегтяренко

Degtjarenko JaroslavaДосить жалю та журби – нам потрібен позитив. Ярослава Дегтяренко:

Інтерв'ю О. Кузьменка  з Ярославою Дегтяренко, українською письменницею, яка пише історичні романи про українську минувшину.

31 травня - Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням

 

ПалТютюнопаління є найважливішою проблемою здоров’я населення. Куріння серед молоді є своєрідним стилем поведінки, як серед юнаків, так і серед дівчат. Водночас, воно сприяє розвитку цілого ряду захворювань і призводить до передчасної смерті. Важливо розуміти, що тютюнопаління впливає не тільки на курця, але і на все суспільство в цілому.  Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я та відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі налічується понад 1 млрд курців.

 

Вверх