У Харківській обласній бібліотеці для дітей консультує психолог.
Якщо перед вами постала проблема психологічного характеру,
яку важко вирішити самотужки,
Ви можете зустрітися з ним у бібліотеці особисто або поспілкуватися у режимі онлайн.
Наш психолог обов’язково дасть кваліфіковану пораду.

Про злість та гнів

330424865 748628163133823 6512870392216085653 n

Розміщуємо допис у Фейсбук Світлани Ройз:

Намагалась писати тільки практичне, а вийшла ціла методичка, але все важливе зібране в одному місці.

"Щоб вони всі здохли" - сказала наша фєєчка, коли залунав сигнал тривоги. Потім повернулася до мене - "мам, а це нормально, що я таке бажаю?" - Та саме зараз нормально, бо ти злишся. Зараз нормально злитися. І я, капець як, злюсь.

Ми з донькою багато говоримо. І про злість та гнів у тому числі. Але говорити мало – гнів, лють має бути відреаговані. Так, саме зараз форма цієї реакції може нас лякати. Але під час небезпеки - всі її прояви нормальні.

Читати далі

6 порад, як батькам зберегти рівновагу

Як допомогти собі в надзвичайній ситуації та куди звернутися за допомогою?

3I2A2341 0У стані стресу дуже важко бути уважними до потреб дитини, але це може бути важко через власний нестабільний стан. Тому намагайтеся зберегти максимально можливу рівновагу, аби підтримати дитину. Нижче кілька порад для батьків, як це зробити.

Думайте про майбутнє, не про минуле. Мрійте, плануйте, обговорюйте зі значущими людьми, що ви зробите найпершим після встановлення миру. Такі роздуми та розмови наснажують і стабілізують.

Читати далі

Діти говорять з дітьми про втрату близьких

Як підготувати дитину до важких розмов? Поради Світлани Ройз.


UN0599218Як дітям підтримувати дітей – однокласників, друзів, які втратили близьких? Як батькам поговорити зі своїми дітьми, щоб вони були готові до реакцій друзів? Розбираємося з важкою темою з психологинею Світланою Ройз.

Щойно дитина дізнається про загибель батьків друга чи подруги, у неї може виникнути тривога, що і з її батьками може щось статися. Дитина може одразу запитати: «А ви не помрете?» Часто така тривога може маскуватися за дратівливістю і агресією.

Читати далі

Як допомогти дітям не лякатись сирен: поради психолгині Світлани Ройз

Експерти Міністерства охорони здоров’я разом з дитячою та сімейною психологинею Світланою Ройз підготували поради, як допомогти дітям не боятися сповіщень про повітряну тривогу та поводитися у ситуаціях, коли чутно вибухи.

Дорослим рекомендується діяти за таким алгоритмом:

Пояснити дитині, що відбувається, щоб нормалізувати її стан. Можна побудувати розмову таким чином: «Я бачу, що ти боїшся. Так, це ж дуже гучний і неприємний звук, який насправді лякає. Але коли ми чуємо сирену – це значить, що наші ЗСУ зафіксували загрозу і зараз її знешкоджують. Цей звук сповіщає, що про нашу безпеку дбають. І нам потрібно подбати про себе, тому ми йдемо в безпечне місце».

Читати далі

Рекомендації батькам для збереження та підвищення мотивації до навчання у школярів початкових класів

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської експерти телеграм-каналу «Підтримай дитину» підготували рекомендації батькам для збереження та підвищення мотивації до навчання у школярів початкових класів.

  • Проявляйте інтерес до навчання дитини (розмовляйте про відносини у школі, вивчайте підручники, читайте книги дитини тощо).
  • Не лякайте труднощами, які можуть виникати під час навчання.
  • Не підміняйте собою вчителя (не вимагайте від дитини більше, ніж їй задано; не надавайте суперечливі з учителем знання та вміння).

Читати далі