Електронні презентації

 
 новинка
 

Каразін10 лютого - 250-річчя від дня народження видатного земляка Василя Каразіна.

Василь Назарович Каразін (1773-1842) є засновником одного з найстаріших університетів України — Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.
Вчений, винахідник, публіцист, освітній та громадський діяч. "Людина, яка випередила свій час".

Пропонуємо вашій увазі інформ-досьє "Великий просвітитель, вчений, новатор".

 

 

Соломія КУ цьому році виповнилося 150 років від дня народження Соломії Крушельницької -  відомої української оперної співачки та педагогині. За життя Соломія Амвросіївна  визнана найвидатнішою співачкою світу. Її називали «Вагнерівською примадонною»  XX століття. Італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував їй свій портрет з  написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй». Співати з Крушельницькою на  одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін.

Арт-досьє "Співачка світової слави" познайомить читачів із життям та творчістю  видатної українки. Також пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку  присвячену оперній співачці «Найпрекрасніша Соломея».

 


Бабин Яр подих вічного болю29 вересня - річниця трагедії Бабиного Яру. День вшанування трагічних подій Другої світової війни та злочинів тоталітарних режимів проти людяності

Бабин Яр в Україні став велетенською братською могилою, символом злочинів нацистів на українській землі. Тільки за два дні 29-30 вересня 1941 р. тут було розстріляно близько 34 тисяч євреїв. Декілька наступних років у Бабиному Ярі продовжувалися вбивства десятків тисяч євреїв та інших «ворогів рейху».

Пропонуємо переглянути годину-спомин «Бабин Яр – подих вічного болю» та згадати події Другої світової війни та злочини тоталітарних режимів, які є організаторами геноцидів.

 


 

галерГалерея героїв нескореної України

Нині йде страшна повномасштабна війна з росією за свободу і майбутнє українців. Тисячі героїв віддали свої життя. Їхній подвиг не можна забувати. Їхні імена назавжди в наших серцях!

 


 


Памятаємо - копияНебесні вартові Харківщини

Віртуальна екскурсія музеєм АТО ХОБД "Блокпост пам'яті. Харків". Випуск 2. Небесні вартові Харківщини", присвячена захисникам з Харкова та Харківської області, які віддали своє життя у боротьбі за Батьківщину.

 

 

 

 

1 - копияВсесвітній день боротьби з торгівлею людьми

День 30 липня був проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй як Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Усі країни світу страждають від цих найганебніших злочинів у світі, зазначають у ООН.

Торгівля людьми (трафікінг) є серйозним та грубим порушенням прав людини. Ця проблема має глобальний характер і стоїть на третьому місці після торгівлі зброєю та наркотиками.

Ситуація воєнного конфлікту посилює проблему. Особлива зона ризику – звісно, окуповані території. Особливо вразлива група – внутрішньо переміщені особи та особи, які виїжджають за кордон. Потрібно бути дуже уважними в таких ситуаціях.

Дізнайтеся більше про цю проблему та познайомтеся з основними заходами безпеки - Інформ-реліз «Торгівля людьми - злочин проти людяності».

 

 


 

14 - копияСлайд-програма «Єдина духом Україна»

28 липня - День Української Державності

Свято встановлено Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423, підписаним під час урочистостей до тридцятої річниці незалежності України.

28 липня обрано не випадково, адже це - День Хрещення Київської Русі-України.

День Української Державності утверджує понад тисячолітні традиції українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

Цей день покликаний об’єднати українців, показати зв’язок поколінь нашого народу.

 
 
Дивовижний світ природи Дивовижний світ природи
01 Космос
unnamed
 
Таємниці історії Таємниці історії
i069329
97adef88f51688afcb6689e1779ad5691bc92d1c original
244723
безпека
foto-1-2 Безпека онлайн. Медіаграмотність
Література Література. Мова
гргг Етика та етикет
Мистецтво Мистецтво
Про книги та бібліотеки Про книги та бібліотеки
khkh2-1024x561
 Харківщина

Вверх