zd title

«Vaietudo bonum optimum! – «Здоров'я – найвище благо!»
Що таке здоров'я? Що таке хвороба? Чому одні люди здорові, а інші хворі?
У цьому розділі можна знайти відповіді на ці та багато інших питань.

Програма «Бібліотека – територія «Здоров’Я»»

 

Національна стратегія здорового способу життя

 

thumb-newsDocument-564x376-907dУказ Президента України «Про Національну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація», метою якої є формування умов для оздоровчої рухової активності та здорового способу життя для формування здоров'я громадян як найвищої соціальної цінності в державі.

****

 

Існує багато міфів стосовно вживання слабоалкогольних напоїв чи пива. Часто підлітки вважають, що солодкі слабоалкогольні коктейлі не несуть шкоди, як міцні напої та не викликають залежності. Та чи дійсно це так? Скажемо одразу - ні, це помилкова думка!

Чим шкідливий алкоголь взагалі та чому діє така сувора заборона алкоголю саме для підлітків, дивіться у відео «Вживання слабоалкогольних напоїв. Безпечно?».

****


детям о коронавирусе2Любі діти! Поговоримо про найболючішу тему сьогодення, про яку ви чуєте з  екранів телевізорів, яку постійно обговорюють ваші батьки і яка всіх добряче лякає. Так, у всьому світі пандемія небезпечного грипу. Він називається коронавірус. Майже всі країни зараз на карантині, і в нашій країні карантин теж. Ви напевно чули про те, що цей грип дуже серйозний і небезпечний. Але не все так страшно. Діти, в основному, легко переносять цю хворобу. У них можуть з'явитися невеликі симптоми захворювання, такі як температура, кашель, хворе горло, нежить, ломота в тілі і чхання, які швидко зникають.
Є речі, які можуть допомогти тобі і оточуючим не заразитися і залишатися здоровим .

 

 *****

 

Коронавірус. Без паніки!


Весь світ зараз охоплений пандемією коронавірусу. З екрану телевізора звучать новини, які лякають. Батьки теж часто обговорюють цю тему один з одним і з родичами. Тобі страшно, і це природно. Але наскільки все серйозно, і чи варто піддаватися паніці?
Людство кілька разів стикалася з пандеміями. З кожним новим поколінням воно все краще і краще вчиться перемагати смертоносні хвороби.

 

 

 

 

*****

 

deti-yogaЗдоровий спосіб життя та зміцнення  здоров’я – головна складова на шляху покращення якості життя. Адже наше здоров’я сьогодні – це основа здоров’я  майбутніх поколінь.

 

У рамках виконання Закону України про охорону здоров’я Харківська обласна бібліотека для дітей розробила довготривалий проект «Бібліотека – територія здоров’Я», який містить такі складові:

 

  • проведення тематичних заходів, присвячених формуванню у дітей навичок здорового способу життя;
  • створення та презентація книжкових тематичних виставок;
  • презентація різноманітних форм здорового харчування;
  • знайомство з авторською методикою оздоровчої гімнастики «Анжелетика» та проведення на її основі групових занять для читачів та співробітників бібліотеки;
  • висвітлення на Регіональному сайті дитячих бібліотек «Бібліомістечко» у розділі «Здоров’я та розвиток дитини» матеріалів партнера проекту дитячого лікувально-профілактичного центру «Неболійко».

анжелетика