zd title

«Vaietudo bonum optimum! – «Здоров'я – найвище благо!»
Що таке здоров'я? Що таке хвороба? Чому одні люди здорові, а інші хворі?
У цьому розділі можна знайти відповіді на ці та багато інших питань.

Як зміцнити дитячий імунітет

 

обливаниеЧому одні діти виростають, практично не хворіючи, а інші постійно страждають від застуд, ангін і інших захворювань? Вся справа в імунітеті.
Розберімося, що ж являє собою імунітет. Це здатність і бажання нашого організму швидко та ефективно чинити опір всім тим інфекцій, які приходять ззовні, а потім руйнувати їх. Сильний імунітет - запорука здоров'я людини в будь-якому віці.

Читати далі

 

Здорове харчування

    

БАДи (Біологічно активні добавки): Користь чи шкода?

 

640457-090419Що таке біологічно активна добавка? Чи потрібна вона нашому організму? Давайте сьогодні про це поговоримо.
Є категорія людей, які вважають, що все необхідне ми можемо отримувати з їжі. Вони, звичайно, мають рацію. Однак в такому випадку наше харчування повинно бути оптимально збалансовано. Але як харчується сучасна людина? Перекуси, фаст фуди, не часте вживання фруктів і овочів не дають нашому організму необхідні поживні елементи. Доведено, що сучасним дітям не вистачає заліза, вітаміну D, йоду, фтору, а також незамінною жирної кислоти омега-3. Клінічне дослідження, результати якого були опубліковані в американському медичному журналі Pediatrics *, вперше продемонструвало, як омега-3 впливає на поведінку дитини: він стає менш збудливим і тривожним, легше вчиться читати і писати. Вітамін D і йод покращують обмін речовин, сон і апетит, залізо і мікроелементи попереджають анемію, зміцнюють імунітет, а фтор захищає зуби від карієсу.

 

Читати далі: 

 


 

Фахівці з харчування вважають, що вся система правильної і корисної їжі повністю вкладається в кілька принципів, дотримання яких допоможе зберегти сили і здоров'я на довгі роки.

W4rAD41000Багато хто, в тому числі і підлітки, дуже часто сидять на дієтах, страждають від недоліків цих дієт ... і все одно поправляються або, навпаки, лікуються потім від анорексії. Тільки на перший погляд здається, що будь-яка дієта на користь. Але здорове харчування - це не позбавлення від продуктів, які любиш. Здорове харчування – це чудове самопочуття, енергійність, гарний настрій, а значить, і здоров'я.

     «Помірність у будь-якій  їжі – ось заповідь одна», – говорив древній лікар Авіценна. Ми ж часто любимо поїсти, навіть не відчуваючи почуття голоду, а просто – щоб чимось зайняти себе. І ось під вечір, коли особливо шкідливо наїдатися, починаємо раз у раз грюкати дверцятами холодильника. Перекусивши калорійним бутербродом або чіпсами, ми зітхаємо: «Що б таке почати їсти, щоб не погладшати?» ... Скажіть собі раз і назавжди: «Я їм, щоб жити, а не живу, щоб їсти!».

     «Людина народжується здоровою. Усі захворювання до неї приходять з продуктами харчування », – писав відомий лікар Гіппократ.

     zdorovoje pitanie До речі, якщо з дитинства людина не звикне до здорової їжі і не почне правильно харчуватися, то з віком змінити свої звички і пристрасті в їжі буде досить складно. А поведінка дитини та її успішність у школі, виявляється, сильно залежать від кількості, й, головне, від якості споживаної нею їжі.

      Замість того, щоб отримувати постійні стреси від підрахунку калорій та вимірювання розмірів порцій, думайте про свою їжу з точки зору кольору продуктів, їх різноманітності і, безумовно,  свіжості.   Зосередьтеся на пошуку продуктів, які ви любите і легких рецептах, де ви зможете застосувати кілька свіжих інгредієнтів. Поступово ваша їжа стане здоровішою і смачнішою.            

      Приємного всім апетиту!

 b82014f05ea94791b5dbc066919e02c2

 

 

Маленькі хитрощі проти великої ваги.

 

     Тим, хто зважився почати «нове життя» тобто схуднути, варто прочитати ці рекомендації. Дивишся – через тиждень-другий зайві кілограми випаруються ... А худим і струнким знати ці «маленькі хитрощі» теж не завадить.

Ні в якому разі не плутайте апетит і голод. Їжте тільки при відчутті голоду.      

Намагайтеся приймати їжу в один і той же час, при цьому бажано не їсти після 18.00. Ніколи не їжте під час перегляду телепередач. Це найпоширеніший спосіб переїдання.

Запам'ятайте: не існує жодного харчового продукту, який містив би всі необхідні компоненти, тому раціон повинен бути максимально різноманітним. При виборі раціону зверніть увагу на наступні моменти:      

 у чорному хлібі міститься більше вітамінів, мінеральних солей і клітковини, ніж у білому, крім того, щоденне вживання в їжу житнього хліба регулює роботу стравоходу і благотворно впливає на шлунок;

 дві склянки нежирного молока в день повністю забезпечують необхідну кількість кальцію, а також постачають організм  високоякісним білком і вітаміном В2;

 риба і бобові містять більш корисні види білків, ніж м'ясо, що запобігають розвитку ішемічної хвороби серця;

використовуйте в щоденному раціоні більше овочів і фруктів, вони забезпечують організму необхідну кількість вітамінів, мінеральних речовин і клітковини;

намагайтеся не зловживати продуктами з високим вмістом холестерину: (салом, яйцями, сметаною, жирними сортами м'яса і сирами, деякими кондитерськими виробами);

максимально скоротіть кількість солодощів у раціоні,  в цукрі не міститься ніяких корисних для організму речовин;

надлишок солі підвищує кров'яний тиск, а спиртні напої, як правило, дуже калорійні.

 

Image 20

Не можна голодувати або місяцями витримувати сувору дієту, і харчуватися, і худнути треба з розумом! Але головне, робити це потрібно з задоволенням. Ось тоді можна буде по праву процитувати слова великого французького просвітителя і гуманіста Вольтера: «Я не маю можливості їсти все, що люблю. Але я люблю все, що їм ».

 

Книжкова скринька
1008824- 0Дочинець, Мирослав Іванович. Многії літа. Благії літа : заповіти 104-річного Андрія Ворона - як жити довго в здоров'ї, щасті і радості / Мирослав Дочинець ; [мал. К. Кізман]. - Мукачево : Карпатська вежа, 2015. - 148 с. : іл.

100 фактів про їжу / С. Бер [та ін.] ; пер. Г. Лелів ; худож.: Ф. Маріані, П. Поло. - Київ : Книголав, 2020. - 127 с. : іл. - (Дитяча полиця)

Їжа чемпіонів від героїв футболу! : для серед. шк. віку / [ред.Д. В. Марков ; пер. з англ. Я. Р. Кирилова, Г. А. Хоткевич]. - К. : Майстер-клас, 2012. - 94 с. : ілюстр.
Їжа і філософія: їжте, пийте і будьте щасливі [Текст] / упорядник Ф. Олгоф. - К. : Темпора, 2011. - 346 с.
bigГрэй, Джон. Марс во льду, Венера в огне : Гормональный баланс - ключ к любви / Д. Грэй ; пер.с англ. Н. Болховецкой. - М. : София, 2013.
Ситенко, Александр Николаевич. Здоровье. Болезни. Голодание (Личный опыт излечения) / А. Н. Ситенко. - Х. : Эксклюзив, 2010. - 220 с.
Оксенов, Алексей. Лечебное питание: бесценные советы великой Ванги  / А. Оксенов. - Донецк : Бао, 2013. - 224 с.
Хаубер-Швенк, Г. Питание : пер. с нем. / Г. Хаубер-Швенк, М. Швенк ; худ. Й. Майр. - М. : Рыбари, 2004. - 182 с.
Хэддон, Дэйли. Красота  ...30 35 40... : как быть счастливой, красивой и успешной / Д. Хэддон ; пер. с англ. Е. Шабалова. - М. : Махаон, 2001. - 205 с. : ил. - (Книга для настоящей женщины).