zd title

«Vaietudo bonum optimum! – «Здоров'я – найвище благо!»
Що таке здоров'я? Що таке хвороба? Чому одні люди здорові, а інші хворі?
У цьому розділі можна знайти відповіді на ці та багато інших питань.

Дорога в безодню

   Життя – це рух. Якщо ми рухаємося разом з ним уперед, то ми розвиваємося. Але в цьому світі існує безліч пасток, що віднімають у людини свободу, здоров'я, радість від власного існування, які штовхають їх в безодню. Мабуть, найбільш підступною з них є шкідливі звички.
Хтось із мудрих людей сказав: «Шкідлива звичка, як м'яке крісло – сісти легко, а встати важко». Особливо насторожує той факт, що найбільшого поширення вони отримали в молодіжному середовищі.
        Що ж таке звичка взагалі?
Звичка – це схильність, що стала для кого-небудь у житті звичайним, постійним стилем поведінки. Тобто звично діяти – це і є звичка. Бувають звички хороші і корисні, бувають погані  чи шкідливі.
       Корисними звичками можна назвати зарядку вранці, миття рук перед їжею, щоденне чищення зубів і тому подібні дії.
       Шкідливі звички – це звички, які шкодять здоров'ю людини, заважають їй успішно реалізувати себе як особистість. Свого роду – це патологічна залежність або хвороба.
         Вони мають ряд особливостей, серед яких особливо слід відзначити:

  • шкідливі звички в кінцевому підсумку обов'язково підпорядковують собі всі інші дії людини, всю її діяльність;
  • відмінною рисою шкідливих звичок є повна залежність і неможливість без них прожити;
  • позбутися шкідливих звичок надзвичайно важко;
  • є такі шкідливі звички, які не тільки руйнують життя підвладної їм людини, але й завдають непоправної шкоди здоров'ю оточуючих її людей.

    Разом із шкідливими звичками є і некорисні дії, які до хвороб не належать, але при цьому вони, як правило, виникають внаслідок  неврівноваженої нервової системи.
До числа таких некорисних дій належать звички: гризти нігті або олівець (ручку), смикати одяг співрозмовника, колупатися в носі, мотати ногою в процесі розмови і так далі.
       Шкідливі звички ще й заразливі. Погане, як правило, липне саме, а корисну звичку ще спробуй у собі виховай, це не просто. Крім того, одна згубна звичка дуже часто тягне за собою іншу: після того, як покурив, захочеться випити, а потому нецензурні вислови здадуться чимось природним, а згодом можна і побитися.
       Письменник, автор багатьох відомих афоризмів, Еріан Шульц написав: «Якщо ми не переможемо шкідливі звички, то вони переможуть нас». Але щоб успішно боротися з ворогом, треба його знати в обличчя. І запам'ятайте: «Побороти дурні звички легше сьогодні, ніж завтра». Це сказав знаменитий китайський філософ Конфуцій.
        Найнебезпечнішими шкідливими звичками, які вщент руйнують життя людини є куріння, алкоголізм і наркоманія.

 

Пал   Слайд1   спид