zd title

«Vaietudo bonum optimum! – «Здоров'я – найвище благо!»
Що таке здоров'я? Що таке хвороба? Чому одні люди здорові, а інші хворі?
У цьому розділі можна знайти відповіді на ці та багато інших питань.

Бібліотека Здоров’я

 

Здоровий спосіб життя

b4d2007c9945c5ab4e004ac06c3118beДівчинка на всі 100% : настільна книга юної леді / уклад. Н. В. Зотова ; під заг. ред. Є. Житник. – Х. : Школа, 2010. – 272 с.

 

Енциклопедія для хлопчиків. Твоє здоров’я / ред. В. Верховень. – Х. : Септіма, 2007. – 64 с. – (Найкращий подарунок).

Чи хочеш ти зберегти та зміцнити своє здоров’я, стати ще сильнішим та спритнішим? А може тобі треба трохи підрости, чи позбавитись поганих звичок? Ці та багато інших питань, ми розкрили на сторінках цієї книги.

 

Кривич О. Енциклопедія для дiвчаток : все про тебе саму / О. Я. Кривич, Є. В. Левiнштейн. – Х. : Пегас, 2007. – 112 с. : iл.

 

Хлопець на всі 100% : настільна книга юного джентльмена / уклад. О. О. Зотов ; за заг. ред. Є. Житник. – Х. : Школа, 2011. – 304 с. : ил.

 

279726 66622871Чуб Н. В. Азбука здоров'я / Наталія Чуб. – Х. : Фактор ; Х. : Пеликан, 2011. – 95 с. : іл. – (Енциклопедія для маленьких вундеркіндів).

Герої цієї книжки — малюки Вася і Ася на прохання лікаря Нехворійка вирушають до чарівної Країни Здоров’я на пошуки чудодійної мікстури «Нехворин». Там вони знайомляться з Вітамінчиком, який став їхнім вірним другом, і з ним долають безліч труднощів на шляху до своєї мети: рятуються втечею від страшного Кашля ХІІІ, злих мікробів, що живуть на болоті, перемагають Нежить Хронічний і Температуру Високу. Із диво-ліками діти щасливо повертаються додому. Тепер вони знають: для того щоб бути здоровими, потрібно: спортом займатися, робити зарядку щодня, загартовуватися і завжди бути в доброму гуморі!

 

Харчування

281707 12385880Їжа чемпіонів від героїв футболу! / [ред. Д. В. Марков ; пер. з англ. Я. Р. Кирилова, Г. А. Хоткевич]. – К. : Майстер-клас, 2012. – 94 с. : ілюстр.

Книжка про корисну їжу, її приготування та про футбол. "Здоровий спосіб життя починається з правильного харчування". Саме про це розповідають 13 футболістів світового рівня, які поділилися своїми рецептами.

 

Пригоди Ясика та Івасика. Пригода перша. Як ми познайомилися: [для дошк. віку]. – [Б. м. : б. и.], 2020. – 18 с. : іл.

Герої книжки весело і цікаво розкажуть малюкам про корисні продукти, які продукти зроблять їх сильнішими та розумнішими. Завдання і ребуси на сторінках книги допоможуть навчатися граючи!

 

s901183u vitaminki oblСовінська А. Вітамінки : [для дітей дошк. віку] / А. Совінська ; вірш В. Верховеня. - Харків : Ранок : Каскад, 2017. - 32 с. : іл.

Овочі та фрукти — це здорово! Хіба ні? Щоб це зрозуміти малюк має познайомитися з їхніми мешканцями. Наприклад, пектин. Він цілими днями метушиться й прибирає організм. Магній завжди в гарному настрої. Вітамін B годинами просиджує над книгами. А ще є багато-багато інших. Всі вони дуже важливі для організму. Саме вони роблять яблука, помідори та броколі корисними! Книга великого формату містить в собі чудові докладні малюнки, які можна знову й знову роздивлятися з дитиною. В ній багато інформації, яка подана просто та з гумором. Завдяки кумедним героям малюк зрозуміє користь вітамінів. Після цієї книжки жодна дитина не залишиться байдужою до фруктів і овочів!

 

img 42417100 фактів про їжу / С. Бер [та ін.] ; пер. Г. Лелів ; худож.: Ф. Маріані, П. Поло. – К. : Книголав, 2020. - 127 с. : іл. - (Дитяча полиця).

«100 фактів про їжу» — дитяча енциклопедія про їжу, її технології виробництва, а також неочікувані відкриття. Всередині не лише цікаві факти про продукти, які ми вживаємо у їжу, історію страв чи дивні смакові вподобання історичних особистостей, а й потрібна базова інформація про поживні речовини, вітаміни, особливості тих чи інших продуктів.

Із книжкою «100 фактів про їжу» читачі зможуть дізнатися про свій організм, про корисну та шкідливу їжу, а також про те, як їжа може змінити світ.

 

 

Спорт

Всё о выживании в походе : азбука туриста / Н. В. Зотова. – Х. : Ранок ; Х. : Веста, 2010. – 63 с. : ил.

 

Дітям про футбол / М. Крижанівська. – Львів : Апріорі, 2012. – 48 с. : іл. – (Апріорі – дітям).

 

Енциклопедія для хлопчиків. Спорт / ред. В. Верховень. – Х. : Септіма, 2007. – 64 с. – (Найкращий подарунок).

 

zirkovi-istorii-uspihu-vid-zirok-ukrainskogo-sportu-406865.270x390Зіркові історії успіху : від зірок українського спорту / ред.-упоряд. М. Савка. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2010. – 88 с. : іл.

Історії від зіркової команди українських спортсменів не залишать байдужими ні дітей, ні дорослих, бо всі вони підтверджені справжніми перемогами, золотом високої проби. Зовсім поруч із нами живуть люди, котрі вміють творити дива. Вони змінюють наше уявлення про можливості людського тіла і духу. Кому, як не їм, бути прикладом для молодого покоління, ділитися своїм життєвим досвідом і надихати на тернистий, важкий, а все ж такий прекрасний шлях до успіху.

 

Кухаренко Олександр. Олімпійські ігри : ілюстрована енциклопедія / О. Кухаренко. – Харків : Ранок, 2012. – 160 с. : іл.

Саме в цій книзі ви зможете познайомитися з легендарними героями олімпійських ігор, дізнатися точні дати і місця їх проведення, а також події, на тлі яких проходили спортивні битви. Можливо після цієї книги і ви захочете бути вписані в історію неперевершених перемог.

 

img 24995Мінуз Армандо. Атлас спорту для дітей : для мол. та серед. шк. віку / А. Мінуз ; худож. Ф. Маріані ; пер. з італ. Г. П. Кирієнко. – Харків : Ранок, 2020. – 87 с. : іл.

І спортсмени, і глядачі — це учасники всіх спортивних подій: чудових злетів, карколомних падінь і встановлення неймовірних рекордів. Станьте на короткий час глядачами спортивних ігор: від футболу й регбі до легкої атлетики і «Формули-1». На сторінках цієї книжки ви довідаєтеся про історію народження 14 видів спорту, познайомитеся з правилами гри у них і дізнаєтеся про видатних гравців усіх часів. Книжка призначена для дітей і дорослих, для спортсменів і вболівальників, для спраглих до знань і до спортивних видань.

 

Спорт: історія олімпійського руху, олімпійські види спорту, національні види спорту, спортивна слава України, фізкультура і здоров’я , нові технології в спорті, спортивні кумири : енциклопедія: для дітей серед. шк. віку / авт.-упоряд.: М. О. Володарська, Є. С. Канєвський ; худож.-оформл. І. В. Осипов. – Сімферополь : Таврида, 2012. – 320 с. : іл. – (Дитяча енциклопедія).

 

000093755100 историй великих спортсменов : книга для мотивации и развития. – Харьков : Профи, 2017. – 216,[1] с. : ил. – (100 историй).

У книзі «Сто історій великих спортсменів» опубліковані історії становлення спортсменів, їх нелегкий шлях від нікому не відомих особистостей до тріумфальних підкорювачів олімпу. Прочитавши цю книгу, ти зможеш визначитися в якому виді спорту варто себе проявити, а улюблений спортсмен стане стимулом в підкоренні вершин.

 

Шаповалов Д. С. Екстрим : для широкого кола читачів / Д. С. Шаповалов. – Харків : Чайка, 2013. – 63, [1] с. : фот.кол. – (Хочу все знати).

Непереборне прагнення людей до підкорення незвіданого та розширення меж наших можливостей, до пошуку гострих відчуттів та незабутніх вражень. Наша енциклопедія розповість про найпопулярніші екстремальні види спорту: їх історію, правила, змагання і, звісно, про пов’язані з ними небезпеки. Без сумніву, ця захоплююча, інформативна книга зацікавить не тільки любителів екстриму, але й широке коло читачів.

 

Тіло людини

Стороженко Г. В. Людина та її тіло : для дітей мол. шк. віку / Г. Стороженко ; іл. О. В. Соколова. – Харків : Ранок, 2018. – 63 с. : іл. – (Пізнаємо та досліджуємо).

Книга у зрозумілій і цікавій формі познайомить юного читача з будовою людського тіла. За допомогою енциклопедії школяр зможе дізнатися безліч цікавих і корисних фактів з області анатомії і фізіології людини.

 

9789669428776-800x800Венблад Матс. Ось як працює тіло людини всередині та зовні : енциклопедія / М. Венблад ; зі швед. С. Орлова ; худож. О. Йонссон [та ін.]. – Харків : Віват, 2019. – 99 с. : іл. – (Енциклопедії).

Тіло людини — надскладна конструкція. Щоб зрозуміти, як воно працює зсередини та зовні, треба збудувати його, поринувши у фантастичний світ клітин та органів. Лише так можна знайти відповіді на безліч запитань… Як рухається тіло людини? Як працює мозок і де «зберігається» пам’ять? Чому кровоносні судини сині, хоча кров червона? Чому люди мають різний колір шкіри? Як діють клітки-убивці? Коли ми чхаємо і чому в нас закладає вуха? Що таке ДНК? Як ми дізналися про тіло так багато? Що чекає на нас у майбутньому?

 

 

img 2113Кухарська Нікола. Тіло людини. Як це працює? : для дітей серед. шк. віку / Нікола Кухарська ; текст: Йоанна Коньчак, Катажина Пєнтка ; пер. з пол. М. Жойа ; іл. Н. Кухарської. – Харків : Школа, 2019. – 32 с. : кольор. іл.

Дівчинку Клару приваблює довколишній світ. Вона прагне зрозуміти, як функціонує організм людини, а в майбутньому мріє стати лікаркою або медсестрою. Здобувати знання їй допомагає дідусь та його дотепні малюнки. Завдяки їм дівчинка-чомучка разом із читачами знайде відповіді на безліч запитань. Чому ми схожі на батьків? Навіщо нам пупок? Чи правда, що людина зменшується, коли старіє? Чому після каруселі в нас крутиться голова? Навіщо нам сльози та слина? Чому бурчить у животі? На ці та інші питання про будову нашого тіла відповість ця велика, багато ілюстрована, навчальна й водночас дотепна книга.

 

Мірошникова В. В. Людина : ілюстрована енциклопедія для дітей / В. В. Мірошникова, В. В. Істоміна. – Харків : Септiма, 2013. – 95 с. : іл. – (Я пiзнаю свiт).

 

О теле человека : энциклопедия / сост. Т. С. Жабская. – Х. : Юнисофт ; Х. : Талант, 2015. – 96 с. – (Энциклопедия для любознательных).

 

Тіло людини : для мол. та сер. шк. віку. – К. : Читанка, 2019. – 96 с. : цв.ил. – (Перша шкільна енциклопедія).

 

21463760Таверньє Сара. Анатомія. Картографія людського тіла : для дітей дошк. віку : пер. з фр. / Сара Таверньє, Олександр Веріль, Жак Гішар. – Харків : Ранок, 2018. – 45 с. : кольор. іл. – (Крутезна інфографіка).

Усі функції організму людини з цікавими порівняннями!

Під обкладинкою цього анатомічного атласу міститься купа інформації про організм людини! Уявімо, що він функціонує, як велике місто, а отже, в ньому є будинки (скелет і шкіра), система міського транспорту (кровообіг), ресторани (травна система), парк розваг (слух), кіностудія (зір), магазини (генетика), Кремнієва долина (мозок) і навіть музей жахів! Тож гайда знайомитися із власним тілом!

 

Тело человека : [для детей от 3 лет : настоящее увелич. стекло и множество окошек-сюрпризов!]. – Х. : Фактор ; Х. : Пеликан, 2012. – 14 с. : цв. ил.

Дізнайтеся більше про таємниці мозку і про те, чому ми чуємо, бачимо і відчуваємо смак.
Яскраво ілюстрована книга наповнена цікавими фактами і неймовірними подробицями у прихованих віконцях-сюрпризах.

 

Шеберг Лена. Душевні факти про серце / Л. Шеберг ; пер. зі швед. Г. А. Мамчур ; іл. авт. - Харків : Крокус, 2019. - 46 с. : іл.

 

Енциклопедія знань для школярів. Біологія людини / авт. В. І. Щенников. – Донецьк : БАО, 2007. – 320 с.

 

mozok-1Янішевський Б. Мозок. Те, про що тобі не розкажуть дорослі : для серед. шк. віку / Б. Янішевський ; пер. з пол. К. Москальця ; худож. М. Скорвідер. - Київ : Моя книжкова полиця, 2020. - 151 с. : іл. - (Круті знання для пізнання).

Про мозок важко розповідати, бо він дуже складний. Окрім того, щоб зрозуміти, як працює мозок, мусимо скористатися... мозком. Тобто мозок повинен зрозуміти сам себе. Мозок - це твій персональний суперкомп’ютер, найдосконаліша модель, яка не припиняє розвиватися. Погодься, що тобі знадобиться інструкція з використання цієї диво-машини, аби не мозок керував тобою, а тим ним. Отже, цю книгу ти сміливо можеш вважати найцікавішим та найдотепнішим довідником з мозковедення. Читай уважно та поступово, аби твій мозок був готовий увібрати в себе силу силенну важливої інформації.

 

  

Медицина

img058 7 8Історія і таємниці медицини : енциклопедія для дітей мол. та сер. шк. віку. – К. : Читанка, 2019. – 96 с. : іл. – (Перша шкільна енциклопедія).

Медицина – наука особлива. На планеті немає жодної людини, яка ніколи не хворіла б, а отже, без медицини нам аж ніяк тне обійтися. З давніх-давен лікарі шукали засоби лікування різних хвороб. Кожне велике відкриття у медицині врятувало мільйони життів. Сучасна медицина впевнено дивиться у майбутнє: настане день, коли ми подолаємо всі хвороби.

Я пiзнаю свiт. Медицина : дитяча енциклопедiя / авт.-упорядник Н. Ю. Буянова ; худож. О. В. Кардашук, Т. В. Березкiна. – К. : Школа, 2003. – 447 с. : ілюстр. – (Я пiзнаю свiт).

 

 

Перша медична допомога

IMG618485cfb5e6108884e3dbd65b3cc69d-450x450Невідкладна допомога для школярів : ілюстрована енциклопедія для дітей ст. шк. віку / В. М. Верховень. – Х. : Септiма, 2010. – 80 с. : іл. – (Я пізнаю світ).

 

 

 

 

 

 

 

 

Мікроби та віруси

dad2a3 w600Гарді Дженніфер. Воно заразне. Інфекційний світ патогенів та мікробів / Д. Гарді ; пер. з англ. Я. О. Головченко ; худож. Д. Голінаті. – Харків : Віват, 2020. – 63 с. : іл. – (Енциклопедії).

Добряче придивись. Уважніше. УВАЖНІШЕ... Що ти бачиш? Власну шкіру? Дверну ручку? Склянку води? Свіже повітря? Далебі, так, та заразом ти бачиш домівки — житло мільйонів крихітних, манюніх істоток. Мікробів. Чого вони хочуть? Подібно до тебе, мікроби прагнуть жити мирно й займатися своїми справами. І то було б непогано, якби… їхні справи не ставали причиною твоїх НЕДУГІВ! Власне, отакі хвороботворні мікроби називаються патогенами… І знайти їх можна геть усюди. Що робити? Не панікувати! Книга «Воно заразне» стане твоїм провідником у химерному мікроскопічному світі патогенів — ти дізнаєшся, як вони живуть, зростають, змінюють людство і що ми робимо для того, аби зупинити їхнє поширення.

 

 

img149 2 36 1Імер Клер. Хто живе в тобі. Історії про мікробів, для яких ти рідний дім / К. Імер ; худож. М.-Е. Трамбле ; пер. з англ. Г. Лелів. – Видання друге. – К. : Моя книжкова полиця, 2019. – 36 с. : іл.

Ти ніколи не буваєш на самоті. Ніколи–ніколи. А все тому, що просто зараз у твоєму тілі живуть трильйони мікробів. «Нічого собі!» — вигукнеш ти. Спокійно, без паніки! Більшість твоїх супутників — безневинні та приязні крихітки, які допомагають тобі перетравити їжу, засвоїти вітаміни й дати відсіч мікробам–поганцям. А тепер уяви собі, як воно — на місці мікроба. Твій організм для нього — цілий світ: від просторих рівнин твоєї шкіри до каньйона-пупця і аж до кишечника — столиці людського мікробіому. Річ у тім, що люди й мікроби уже так довго співіснують разом, що не можуть вижити одні без одних!

 

 

img 49401 1Пригоди Тимка у світі бактерій / М. Косовська [та ін.] ; худож. А. Тяхт. - Харків : Моноліт, 2020. - 96 с. : іл. - (У пошуках нових знань).

Чому болить горло, чому треба їсти, навіщо надягати шкарпетки? За допомогою нашої книжки ти познайомишся зі світом бактерій, знайдеш відповіді на згадані вище запитання і дізнається про безліч інших неймовірних речей.

 

 

 

  

Про тебе

Відверта розмова про найінтимніше / авт. Л. В. Аксьонова. – Х : БАО, 2006. – 256 с.

 

Відверта розмова про "це" : перший підручник зі статевого виховання дитини: для мол. та сер. шк. віку. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 207 с. : іл.

 

doroslishannia boys  mockupВілкінсон Філ. Як я дорослішаю : посібник для хлопців / Філ Вілкінсон ; пер. з англ. В. Левицької ; іл. С. Горн. – К. : Книголав, 2019. – 48 с. : іл. – (Дитяча полиця).

Дорослішати — круто! Але водночас це трішки хвилююче і навіть лячно… Як усе це відбуватиметься? Чого чекати? Чи з усім вдасться впоратися? Не хвилюйся! Найкраще, що ти можеш зробити, аби підготуватися до підліткового віку, — це дізнатися, як саме змінюватимуться твої тіло і почуття. Ця книжка — твій провідник у мандрівку дорослішання. У ній просто й зрозуміло пояснюється, як влаштований твій організм і які зміни чекають на нього в найближчі кілька років. А ще тут є безліч корисних порад і підказок, які допоможуть тобі з усім впоратися. Дізнавайся більше про самого себе — і розпочинай новий етап життя сміливо та впевнено!

 

До 16 і старшим : популярна сексологія для підлітків / уклад. Т. П. Мартиняк. – Х. : Пегас, 2009. – 112 с. : іл.

 

Звідки я взявся? Правдиві відповіді на "незручні" запитання / пер. з ісп. О. В. Машкова. – Х. : Віват, 2018. – 103 с. : іл. – (Енциклопедії).

 

Котка Аліна. 100 та 1 запитання й відповідь "про Це". Усе, про що підлітки соромляться говорити з дорослими / Аліна Котка ; пер. із рос. Д. С. Турбаніста ; худож. А. Р. Попова. – Київ : Кристал Бук, 2019. – 64 с. : кольор. іл. – (Домашня бібліотека).

Що відповісти синові чи доньці, які запитують, звідки беруться діти? Як дібрати слова, аби просто й зрозуміло розповісти підліткам про фізіологічні процеси, що відбуваються в організмі в період статевого дозрівання, і виховати правильне ставлення до власного тіла? У цій книжці ми пробували коректно висвітлити «важкі» теми, на які дорослі та підлітки часто не наважуються говорити відверто.

 

img236 1 102Пейткс, Моніка. Мія дорослішає. Що варто знати про дозрівання : для мол. та серед. шк. віку / Моніка Пейткс ; пер. з ісп. С. Івченко ; іл. К. Лосантос. – Львів : Урбіно, 2019. – 40 с. : іл.

«Мія дорослішає. Що треба знати про дозрівання» - це книжка про те, з якими змінами у своєму організмі стикаються дівчинки під час статевої зрілості. Автор показує, що дорослішати це весело і чим більше ви будете знати, тим простіше вам буде справлятися зі змінами.

 

Романчук Л. Маленькі чудеса гормонів: розмова з гінекологом / Л. Романчук. – Х. : Ранок, 2009. – 128 с. – (Дівочі таємниці).

 

Стаємо дорослими: про сексологію дітям : енциклопедія для дітей сер. та старшого шк. віку / уклад. Т. П. Мартиняк. – Х. : Пегас, 2009. – 64 с. : іл.

 

Суханов С. В. Сексуальна енциклопедія для підлітків : довідкове видання / С. В. Суханов, Є. Г. Орлова. – Х. : Основа, 2008. – 91 с. : цв. іл., табл.

 

Як Я народився : для ст. дошк. та мол. шк. віку / переказ українською Є. Литвиненко ; худож. В. А. Артеменко. - Київ : Задруга, 2006. - 35 с. : іл.

 

img 76667Ярмоленко Юлія. Малечі про інтимні речі / Ю. Л. Ярмоленко ; худож. М. Гілевич. - Харків : Юнісофт, 2020. - 47 с. : іл. - (Енциклопедія для допитливих).

Ця книга розповідає про дуже важливі речі — органи, які ми прикриваємо білизною. Не тому, що вони некрасиві чи сороміцькі, а тому, що до них ми ставимося дуже шанобливо й делікатно. Їх називають статевими органами або геніталіями. Ці органи потребують особливого догляду, і саме про них ми й поговоримо.

 

 

 

img578 1 35Смаль Юлія. Я і Він. Про хлопчаче без секретів / Ю. Смаль ; худож. А. Ола. - Київ : Моя книжкова полиця, 2020. - 100 с. : іл.

У цій книзі маленькі й дорослі читачі, разом із допитливим шибеником Максом, у доступній формі дізнаються про те, як все влаштовано в хлопчиків та як ставитися до своєї інтимності; а також про гігієну і захист; про хвороби та причини надмірної уваги до свого тіла і, що найголовніше, про культуру і повагу. Це були б не ми, якби книга не вийшла веселою. Кожен хлопчик впізнає себе в образі Макса і проживе з ним всі важливі та інтимні моменти свого дослідження.

 

 

 

 

img 76680 1Герцог Анна. Не в капусті й не лелека : [для дошк. і мол. шк. віку] / А. Герцог ; пер. з нім. В. М. Воронова ; худож. Ж. Турлоніас. - Харків : Юнісофт : Талант, 2020. - 32 с. : іл. - (Найкращий подарунок).

Поява на світ нової людини — тема, яку молоді батьки часто вважають за краще обходити стороною. Але ж для дітей вона страшенно цікава! Ось і в родині Оскара та Мії зовсім скоро буде поповнення — у них з'явиться братик! Щоб не вводити в оману своїх дітей, батьки Оскара та Мії розповідають про те, як з'являються діти та що відбувається протягом дев'яти місяців всередині маминого животика. Тепер вони з нетерпінням чекатимуть появи маленького братика!

 

 

img 59123Оттерлей Камілла. Привіт, маля!: для мол. та сер. шк. віку / К. Оттерлей ; пер. з норвез. І. Сабор ; худож. Л. Аск. - Харків : Крокус, 2020. - 40 с. : іл.

Що відбувається у маминому животику? Як маля росте й розвивається тиждень за тижнем? Як дорослі й малі чекають на поповнення в родині? Гарно ілюстрована книжка-довідник для всієї родини про маленьке дитятко, що от-от з’явиться на світ і стане новою людиною. У цій книзі ми зустрічаємо маму, тата, Старшого брата і Меншу сестричку — і Маля у маминому животику.