zd title

«Vaietudo bonum optimum! – «Здоров'я – найвище благо!»
Що таке здоров'я? Що таке хвороба? Чому одні люди здорові, а інші хворі?
У цьому розділі можна знайти відповіді на ці та багато інших питань.

Вмійте керувати своїми емоціями та боротися зі стресом

 

стресс у детей 1Дослідження показують, що сучасні підлітки зазнають більшого стресу, ніж дорослі. І цей факт викликає тривогу.

Стрес – це реакція організму на складні чи загрозливі ситуації.

Люди, схильні до стресу, можуть виглядати пригніченими і нещасними. Підлітки або молодші школярі у стані стресу можуть бути схвильованими, роздратованими чи відчуженими, їх легко роздратувати. Фізичні симптоми стресу включають втому, виснаження, головний біль, нудоту, запаморочення, прискорене серцебиття та втрату апетиту.

Читати далі

Сміймося на здоров`я!

дети смеютсяПочуття гумору — один з показників розвиненого емоційного інтелекту. Гумор додає людині впевненості в собі й оптимізму, слугує "ліками" від стресу, допомагає знаходити друзів та справлятися зі складними ситуаціями. Як же навчити малят помічати в житті комічне, розуміти відмінність між добрим жартом і насмішкою, щиро сміятися, зокрема й над собою? Своїми спостереженнями та педагогічними знахідками ділиться практик.

 

Читати далі

Сміх- це життя

ulybki   Ви ще не знаєте, навіщо потрібно посміхатися? Не тільки тому, що посмішка обеззброює. І не тільки для того, щоб показати свої білі зуби. Посміхатися варто, насамперед, для самих себе. Для свого самопочуття і настрою.
   Сміх, посмішка – це показник здоров'я, стабільності, успіху в житті. Гумор повинен бути присутнім у нашому житті завжди. Піднімайте собі настрій самостійно, читайте анекдоти, дивіться гумористичні програми, знаходьте в будь-якій життєвій ситуації що-небудь веселе, і тоді проблеми не будуть здаватися такими складними, а поганий настрій відступить.
   Усмішка і сміх стимулюють усі органи чуття. Вони допомагають впоратися зі стресом, сумом, депресією, тривогою і страхом, зміцнюють упевненість у собі і покращують самооцінку та креативність людини і сприяють розслабленню м'язових контрактур.
   Сміх позитивно впливає на роботу імунної системи. Він збільшує виробництво в організмі захисних клітин і активізує їх. Регіт до упаду цілком може замінити фізичні вправи. Під час сміху в людини беруть участь понад 300 м'язів. Його можна використовувати як відмінну дихальну гімнастику, що поліпшує функції легень.

Читати далі