"Українська книжка року"

книга року

 

Визначено претендентів на премію Президента України "Українська книжка року – 2018"

Про присудження щорічної премії Президента України "Українська книжка року" : указ Президента України від 19 вересня 2018 року № 285/2018

 

«ЗА ВИДАТНІ ДОСЯГНЕННЯ У ГАЛУЗІ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ»:

9153Книга: «Моя Друга світова»: роман-хроніка в голосах» М.Г. Жулинський, ТОВ «Видавниче підприємство «Ярославів Вал», (2016);

 «Роман-хроніка в голосах» – незвичайна книжка. Незвичайна тим, що особистий гіркий, надтяжкий досвід воєнних та повоєнних років на землі української Волині, спогади автора (в романі – малий хлопчик Миколка) органічно поєднуються на чотирьохстах сторінках твору з голосами реальних, добре знайомих і близьких Миколі Григоровичу людей – земляків, мешканців села Новосілки (батьківщина академіка) та навколишніх земель, чесних, щиросердних і мужніх українців, чия доля увібрала в ті страшні роки «Перші Совєти» (окупацію 1939-1941 рр.), німецьку агресію, жахливий конфлікт із польськими колоністами на Волині (1943-1944 рр.), потому – «Другі Совєти» (прихід Радянської армії вкупі з НКВС та СМЕРШЕМ 1944 р. і то вже було надовго), запеклу й звитяжну боротьбу УПА на Волині супроти тих «Других Совєтів», насильницьку колективізацію, депортацію, репресії... Все це довелося пережити людям цієї чарівної, невимовно красивої землі навіть не впродовж одного покоління – протягом лише 10-15 років!
«Моя друга світова» – це книжка водночас й глибоко особистісна, виношена, пропущена через незабутні дитячі спогади пана Жулинського (Микола Григорович народився у серпні 1940 року), через незагоєну рану – пам’ять про батька, який пройшов усіма колами пекла військового лихоліття, й історично об’єктивна, багатопланова, панорамна (бо йдеться про долю тисяч, сотень тисяч, мільйонів людей, зрештою, про долю цілого нашого народу).

 

«ЗА ВАГОМИЙ ВНЕСОК У РОЗВИТОК УКРАЇНОЗНАВСТВА»:

evangelie0955Книга: «Євангеліє Бучацьке» упорядник: Д.В. Степовик, ДП «Державне спеціалізоване видавництво художньої літератури «Дніпро», (2016);

Євангеліє Бучацьке дуже рідкісна і надзвичайно цінна книга, – каже автор передмови до сучасного видання та його упорядник доктор мистецтвознавства, доктор філософії, доктор богословських наук, співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Рильського НАН України Дмитро Степовик. До нашого часу дійшла лише одна із тисячі книг домонгольського періоду, рукописи часів Київської Русі можна перерахувати на пальцях.

 

«ЗА СПРИЯННЯ У ВИХОВАННІ ПІДРОСТАЮЧОГО ПОКОЛІННЯ»
SHalakhmonesi-2Книга: «Шалахмонеси» Г.А. Фалькович, ТОВ «Часопис «Дух і Літера», 2016.

Ця книга є унікальною на українському видавничому ринку і не має аналогів.
«Шалахмонеси» – чи не перша, напрочуд вдала, спроба у вітчизняній дитячій літературі створити українсько-єврейську книгу, що поєднала б найкраще з обох культурних традицій. Це розкішне видання невимушено й дотепно розсуває кордони пізнання матеріальної та духовної спадщини народів нашої країни, тож, буде не лише цікавим, а й корисним для читачів різних національностей та будь-якого віку.


 

Фото Дочинець Мирослав ванович 6ec89Премія Президента України «Українська книжка року - 2017»

Про присудження щорічної премії Президента України "Українська книжка року" : указ Президента України №137/2017 від 18 травня 2017 р.  

Звання лауреата премії Президента України "Українська книжка року-2017" – за книжкові видання "Синій зошит. Аркуші днів світящих" і "Лад" – отримав письменник Мирослав Дочинець.

05Ця книга – одне ціле. Проте кожна з її трьох частин – «Многії літа. Благії літа», «Вічник», «Світован» – стали справжніми бестселерами, здобули велику й широку читацьку прихильність у світі. Ця книга – про карпатського мудреця Андрія Ворона, якого вже встигли назвати «світовим чоловіком», «українським Сократом», «новітнім Сковородою».
Він жив, як дихав, власним життям явив спроможність бути вільним у світі, який ловить і поневолює людину. Для сучасної, заблуканої серед штучних міражів людини світло його досвіду постає духовною опорою. Бо його мудрість – це філософія на щодень, і фактично – для кожного. Філософія радості, добра і служіння,
коли многії наші літа є літами благими.
Між рядками цього с
8699оковитого, духмяного письма живе горний дух, нурт живої природи, правда про людську душу в цілісній світобудові.

Книга "Синій зошит"– крихти одкровень, спостережень, зауваг і мудрих приписів, "кристали днів світящих" чоловіка великого вродженого обдарування і світотворчого вишколу, якого називали "незнищенним стариком", карпатським Сократом, Вічником і Світованом. За сто літ він світ перейшов уздовж і впоперек, торуючи дорогу до самого себе. Ці записи – те, що не ввійшло ні до Заповітів, ні до Сповіді на перевалі духу, ні до Штудій під небесним шатром.


 

 Volodymyr-Kornijchuk11-koskin-702x336Звання лауреата премії Президента України "Українська книжка року-2017"  зза книжкове видання "Марія Заньковецька": отримав письменник Володимир Корнійчук.

 

Заньковецька

 

Автор вперше дослідив психологічні особливості творчості актриси, проникнув у таємниці її впливу на глядача, всебічно відобразив його у своїх роздумах, а також, використовуючи спогади сучасників та кращі здобутки новітніх дослідників, розкрив особливості її виняткового і дивовижного обдарування, колосальний арсенал сценічних виражальних засобів.
Ця книга допомагає осягнути чари акторського генія Марії Костянтинівни Заньковецької — неперевершеної зірки національного українського театру на зламі двох епох, вікопомних для світової історії та історії України, і засвідчує її визначний внесок в українське театральне мистецтво.

 


sherbachenko minЗвання лауреата премії Президента України "Українська книжка року-2017"  за книжкове видання "Їжак Вільгельм": отримала  письменниця Стус Тетяна Василівна.

vilgelm-1

 

 

 


 

Премія Президента України «Українська книжка року - 2016» 


 Премія Президента України «Українська книжка року - 2015»

Про присудження щорічної премії Президента України "Українська книжка року" : указ Президента України №361/2015 від 24 червня 2015 р.

 

Вверх