Премія пам’яті Астрід Ліндгрен

 

Астрид

 Премія Астрід Ліндгрен – одна з найбільших нагород, що вручаються за досягнення в галузі літератури для дітей і підлітків. Нагорода була заснована урядом Швеції в січні 2002 року. До складу журі, що вибирає лауреата премії, входять 20 осіб, яких призначає Національна рада з культури. У їх числі письменники, літературознавці, критики, бібліотекарі. Сім’ю Ліндгрен представляє її внучка Анніка, співробітниця одного з літературних видавництв.

 

Офіційний сайт премії.

 2022

 

Єва ЛіндстремЛауреаткою Міжнародної премії стала авторка та ілюстраторка зі Швеції Єва Ліндстрем.

 

 

 

 

 

 

 

 

2021

 

vehktdfЛауреатом премії в цьому році став Жан-Клод Мурлева – один з провідних французьких авторів для дітей та молоді.

З особливою любов'ю до казок, байок і фентезі, він спирається на літературні традиції, щоб створювати світи, не схожі ні на які інші.

 

Детальніше

 

Повний список номінантів премії 2021

 

 

2020

 

Heena BaekМеморіальна премія імені Астрід Ліндґрен (Astrid Lindgren Memorial Award – ALMA), яку вручають за внесок у розвиток дитячої та юнацької літератури, оголосила переможницю. Нагороду цього року отримала авторка-ілюстраторка із Південної Кореї Гіна Баєк (Heena Baek).

 Heena-Baek-05

 

 

 

 

 

 


2019

 

portretМеморіальна премія імені Астрід Ліндґрен (Astrid Lindgren Memorial Award – ALMA), яку вручають за внесок у розвиток дитячої та юнацької літератури, оголосила переможця.
Премію отримав бельгійський письменник Барт Моеярт (Bart Moeyaert), автор дитячих книжок та поезії. У його доробку нараховується більше 50-ти творів, а найуспішніші книжки автора перекладені 20-ма мовами світу. Також він займається написанням сценаріїв, п’єс та перекладом.

kulturtavla Strandvagen 450px

 

 

 

 

 

2018

astrid-lindgren-memorial-award-2018-127 березня на Дитячому книжковому ярмарку у Болоньї було оголошено переможця, а вірніше переможицю Меморіальної премії Астрід Ліндґрен 2017. Цьогоріч ця престижна нагорода, яку свого часу отримували Моріс Сендак, Кітті Кроутер, Ісоль, Барбру Ліндґрен, Шон Тан, Мег Рософф, Філіп astrid-lindgren-memorial-award-2018Пулман, Вольф Ерльбрух та багато інших відомих в усьому світі дитячих письменників і письменниць, дісталася Жаклін Вудсон.

 

Читати далі

2017

3308Премію пам'яті Астрід Ліндгрен отримав німецький письменник та ілюстратор Вольф Ерльбрух, чиї дитячі книжки присвячені складним темам.

 

 

 

 


 

2016

MegАмерикансько-британська письменниця Мег Розофф стала володарем премії пам'яті Астрід Ліндгрен 2016 р. за внесок у розвиток дитячої і юнацької літератури. Повідомлення про це було опубліковано на сайті премії. Як говориться в заяві журі, "молодіжні романи Мег Розофф звертаються і до почуття, і до розуму. У своїй блискучій прозі вона говорить про пошуки сенсу і ідентичності в химерному і дивному світі. Її сміливі, повні гумору історії справді унікальні. Немає читача, якого вона залишила б байдужим".

 2015

 Project-for-the-Study-of-Alternative-Education-in-South-Africa-31 березня у Стокгольмі було нагороджено переможця цьогорічної Меморіальної премії Астрід Ліндґрен.  Серед  197 кандидатів із 61 країни лауреатом премії стала організація «Project for the Study of Alternative Education in South Africa» (PRAESA), яка займається промоцією читання та поширює літературу серед дітей в Африці.


2014

Премію Астрід Ліндгрен отримала Барбру Ліндгрен

 Barbro LindgrenУ шведській столиці відбулося вручення премії пам’яті Астрід Ліндгрен – однієї з найпрестижніших нагород за досягнення в галузі літератури для дітей та юнацтва. Диплом з рук спадкоємної принцеси Вікторії на сцені Стокгольмської філармонії отримала шведська письменниця Барбру Ліндгрен.

“Барбру Ліндгрен – літературний творець нового. Зухвалістю мови і багатством психологічних нюансів вона внесла нове не тільки в книжки з картинками для найменьших, але також і в абсурдні розповіді в прозі, екзистенційні вірші для дітей і реалістичні відображення дитинства”, – відзначило журі.

Премія Астрід Ліндгрен – одна з найбільших нагород, що вручаються за досягнення в галузі літератури для дітей і підлітків. Нагорода була заснована урядом Швеції в січні 2002 року. Сума грошової винагороди становить близько € 564 тис. До складу журі, що вибирає лауреата премії, входять 20 осіб, яких призначає Національна рада з культури. У їх числі письменники, літературознавці, критики, бібліотекарі. Сім’ю Ліндгрен представляє її внучка Анніка, співробітниця одного з літературних видавництв.

Вверх