Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва

 

 2022

 

f-ukr-knygkaВ номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогла книга Лариси Ніцой «Незламні мураші». «Це українська патріотична казка для родинного читання. У ній йдеться про працьовитих мурашок, мирне життя яких порушили сусіди, здійснивши підлий напад», – зазначається на сайті Держкомтелерадіо.

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» перемогу здобула серія казок «Киці-мандрівниці» у художньому оформленні Дмитра Печенкіна (видавництво «Рідна мова»).

У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» найкращою визнано виставу Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша «Легенда про Дракона» (автор Сергій Новачук, режисер-постановник Ірина Корольова). «Фентезі-мюзикл для дітей і дорослих “Легенда про Дракона” – це сучасна казка з історичними та фантастичними персонажами, пригодницьким сюжетом і вражаючим оформленням, вирішеним у З-D форматі», – пишуть в оргкомітеті.

У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» перемогу присудили повнометражному ігровому фільму «Стоп-Земля». Авторка сценарію та режисерка – Катерина Горностай.

Детальніше на сайті comin.kmu.gov.ua

 

2021

kornij1Комітет з присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва визначив переможців за 2020 рік.

У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогу здобула письменниця Дара Корній за тритомник «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи» (є в бібліотеці!), «Чарівні істоти українського міфу Домашні духи», «Чарівні істоти українського міфу Духи-шкідники» (видавництво «Віват»).

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» перемогла Катерина Рейда за художнє оформлення книги «Байки Езопа» у переказі Олександра Виженка («Час майстрів»).

У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» перемогу здобула вистава «Снігова королева» Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка (режисер-постановник – Давид Петросян, сценограф – Петро Богомазов, композитор – Олександр Кохановський).

У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» премію присудили ігровому фільму «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» (автор сценарію – Олександр Власюк, більш відомий за творчим псевдонімом Сашко Лірник).


2020

У 2019 році премії не присуджували через бюрократичні нюанси. Список творів, поданих на премію 2019 року можна переглянути тут.

 

 

2019

Комітет з присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва на своєму засіданні, що відбулося в Держкомтелерадіо, визначив лауреатів за 2018 рік.
3eab03546623c08944f669e8405345beУ номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» з 43 висунутих на здобуття Премії робіт перемогу здобув дитячий письменник Іван Андрусяк за книги для малят «Зайчикова книжечка» та «Третій сніг» (видавець – ТОВ «Фонтан Казок»).
У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» лауреатом Премії став Михайло Александров за художнє оформлення книги Сергія Товстенка «Ремонт Летючих Чудес» (видавець — ТОВ «Видавництво «Глоуберрі Букс»). Всього за Премію в цій номінації змагалося 13 робіт.

 

2018

M. MorozenkoУ номінації "Літературні твори для дітей та юнацтва" премію присуджено письменниці Марії Мороз (Морозенко) за книги "Іван Сірко — великий характерник", "Іван Сірко — славетний кошовий", повість "Я закохалася".

У номінації "Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва" лауреатом премії імені Лесі Українки за 2017 рік стала художниця-графік Катерина Іванова за художнє оформлення книг "Йде до нас колядочка", "Пісня тоненької очеретини" Василя Чухліба; "Лісовий урок" Станіслава Шаповалова.

 

 

2017

md chubach-hanna-tanasivna 13 лютого 2017 року в Держкомтелерадіо відбулось засідання Комітету з присудження премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2016 рік.

Шляхом таємного голосування лауреатом премії визначено письменницю Ганну Чубач (книга «Малюємо, читаємо, пишемо», видавництво «Букрек»).

 

 

 

 


 2015

28 січня у Держкомтелерадіо відбулось засідання Комітету із присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2015 рік. Шляхом таємного голосування члени комітету, до якого входять представники міністерств, творчих спілок, науковці та бібліотекарі, визначили переможців конкурсу у чотирьох номінаціях.

Павло КущУ номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» змагалися 19 авторів і 26 творів, що побачили світ у 17 видавництвах України. Лауреатом премії визнано книгу «АБВ, або Операція «Ставкозавр» Павла Куща, видана 2014 року журналом «Донбас» та Національною спілкою письменників України.

 

 


 

2014

Присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2013 рік:
у номінації “Літературні твори для дітей та юнацтва”

Гуменюк Надії Павлівні письменниці — за книгу “Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду”гуменюк

у номінації “Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва”
Ковальчук Вікторії Володимирівні — художниці — за художнє оформлення книги “Про фею Дорофею”kovalchuk

 

Вверх