Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва
2022
В номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогла книга Лариси Ніцой «Незламні мураші». «Це українська патріотична казка для родинного читання. У ній йдеться про працьовитих мурашок, мирне життя яких порушили сусіди, здійснивши підлий напад», – зазначається на сайті Держкомтелерадіо.
У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» перемогу здобула серія казок «Киці-мандрівниці» у художньому оформленні Дмитра Печенкіна (видавництво «Рідна мова»).
У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» найкращою визнано виставу Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша «Легенда про Дракона» (автор Сергій Новачук, режисер-постановник Ірина Корольова). «Фентезі-мюзикл для дітей і дорослих “Легенда про Дракона” – це сучасна казка з історичними та фантастичними персонажами, пригодницьким сюжетом і вражаючим оформленням, вирішеним у З-D форматі», – пишуть в оргкомітеті.
У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» перемогу присудили повнометражному ігровому фільму «Стоп-Земля». Авторка сценарію та режисерка – Катерина Горностай.
Детальніше на сайті comin.kmu.gov.ua
2021
Комітет з присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва визначив переможців за 2020 рік.
У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогу здобула письменниця Дара Корній за тритомник «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи» (є в бібліотеці!), «Чарівні істоти українського міфу Домашні духи», «Чарівні істоти українського міфу Духи-шкідники» (видавництво «Віват»).
У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» перемогла Катерина Рейда за художнє оформлення книги «Байки Езопа» у переказі Олександра Виженка («Час майстрів»).
У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» перемогу здобула вистава «Снігова королева» Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка (режисер-постановник – Давид Петросян, сценограф – Петро Богомазов, композитор – Олександр Кохановський).
У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» премію присудили ігровому фільму «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» (автор сценарію – Олександр Власюк, більш відомий за творчим псевдонімом Сашко Лірник).
2020
У 2019 році премії не присуджували через бюрократичні нюанси. Список творів, поданих на премію 2019 року можна переглянути тут.
2019
Комітет з присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва на своєму засіданні, що відбулося в Держкомтелерадіо, визначив лауреатів за 2018 рік.У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» з 43 висунутих на здобуття Премії робіт перемогу здобув дитячий письменник Іван Андрусяк за книги для малят «Зайчикова книжечка» та «Третій сніг» (видавець – ТОВ «Фонтан Казок»).
У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» лауреатом Премії став Михайло Александров за художнє оформлення книги Сергія Товстенка «Ремонт Летючих Чудес» (видавець — ТОВ «Видавництво «Глоуберрі Букс»). Всього за Премію в цій номінації змагалося 13 робіт.
2018
У номінації "Літературні твори для дітей та юнацтва" премію присуджено письменниці Марії Мороз (Морозенко) за книги "Іван Сірко — великий характерник", "Іван Сірко — славетний кошовий", повість "Я закохалася".
У номінації "Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва" лауреатом премії імені Лесі Українки за 2017 рік стала художниця-графік Катерина Іванова за художнє оформлення книг "Йде до нас колядочка", "Пісня тоненької очеретини" Василя Чухліба; "Лісовий урок" Станіслава Шаповалова.
2017
Шляхом таємного голосування лауреатом премії визначено письменницю Ганну Чубач (книга «Малюємо, читаємо, пишемо», видавництво «Букрек»).
2015
28 січня у Держкомтелерадіо відбулось засідання Комітету із присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2015 рік. Шляхом таємного голосування члени комітету, до якого входять представники міністерств, творчих спілок, науковці та бібліотекарі, визначили переможців конкурсу у чотирьох номінаціях.
У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» змагалися 19 авторів і 26 творів, що побачили світ у 17 видавництвах України. Лауреатом премії визнано книгу «АБВ, або Операція «Ставкозавр» Павла Куща, видана 2014 року журналом «Донбас» та Національною спілкою письменників України.
2014
Гуменюк Надії Павлівні письменниці — за книгу “Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду”
у номінації “Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва”
Ковальчук Вікторії Володимирівні — художниці — за художнє оформлення книги “Про фею Дорофею”