Премія імені Шолом-Алейхема

Про затвердження Положення про премію імені Шолом-Алейхема : наказ Міністерства культури України 11.08.2017 № 762

 

Поет, член Українського ПЕН Григорій Фалькович звернувся до влади із проханням відновити державну Премію імені Шолом-Алейхема, яка присуджується з 2009 року українським письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам “за найкращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів, сприяють поширенню позитивного іміджу України в світі”.

Публікуємо текст листа для ознайомлення та поширення.

 

 

2019

 

20 лютого 2019 року відбулося засідання комітету з присудження премії імені Шолом-Алейхема.

Переважною більшістю голосів прийнято рішення не присуджувати премію імені Шолом-Алейхема 2019 року жодному з кандидатів.

 

2018

 

b57ccbe-Лауреатом премії імені Шолом-Алейхема 2018 року стала Маріанна Кіяновська.

Премію Маріанна Кіяновська отримала за збірку поезій «Бабин Яр. BYGolosamyГолосами», яка минулого року вийшла у видавництві «Дух і літера».

Вірші Маріанни Кіяновської присвячені пам’яті Бабиного Яру. У книзі використані ескізи Ади Рибачук та Володимира Мельниченка для проєкту пам’ятника жертвам Бабиного Яру, роботу художника Зіновія Толкачова «Талескотен», серії «Майданек», 1944 р., а також фотографія Дмитра Пейсахова з циклу «Бабин Яр».

 

 2015

boguslavskaja2 березня 2015 р. у Києві відбулася церемонія вручення Премії імені Шолом-Алейхема. Лауреатом стала перекладач і поетеса, член Національної Спілки письменників України Валерія Богуславська за книгу вибраних перекладів єврейської поезії на українську мову "Високе дерево".

ЦIDISH Boguslavskayaя книга містить у собі вибрану єврейську поезію, написану їдишем у ХІХ-ХХІ ст., в українських перекладах талановитої української поетеси та добре знаної перекладачки Валерії Борисівни Богуславської. В томі представлені відомі їдишомовні поети, такі як Хаїм-Нахман Бялик, Перец Маркіш, Давид Гофштейн, Мейлах Равич, Урі-Цві Ґрінберґ, Лейб Квітко, Ошер Шварцман, Мані Лейб, Іцик Манґер, Йосип Керлер, а також і менш відомі читачам сучасні поети: Даніель Галай, Їсроел Некрасов та ін. 

 

Вверх