Премія імені Г. К. Андерсена

 

2022

 

IBBY оголосив номінантів на премію Андерсена 2022

У довгому списку премії – 62 кандидати з 33 країн світу.

Від України в категорії «Автор» на винагороду претендує письменниця Галина Малика в категорії «Ілюстратор» – художник Кость Лавро.

Короткі списки оприлюднять у січні 2022-го, а імена переможців премії стануть відомі під час книжкового ярмарку в Болоньї.

Повні списки номінантів на премію.

 

 

2020

 

PremijaПремія імені Ганса Крістіана Андерсена, яка вважається найпрестижнішою в світі нагородою в галузі дитячої літератури, оголосила про лауреатів 2020 року.   Кращим автором стала Жаклін Вудсон з США.
Кращим ілюстратором - Альбертіна зі Швейцарії.

 

2020 HCA Jury recommends...

 

 

2018

 

Igor OleinikovЦього разу премію у галузі ілюстрації здобув російський ілюстратор і автор дитячих книжок Ігор Олейніков. Свого часу Ігор Олейніков працював на кіностудії «Союзмультфільм» і брав участь у створенні таких фільмів як «Таємниця третьої планети», «Жив-був пес», «Подорож мурахи», «Казка про царя Салтана», «Халіф-лелека» тощо.

 

 

 

h-c-andersen-award-2018 1

 

 

 

 

KadonoЗ-поміж письменників журі, що складається з фахівців із дитячої літератури, вирішило віддати нагороду відомій чи не усьому світу японській авторці Ейко Кадоно. Відомій насамперед завдяки роману «Служба доставки Кікі», опублікованому у 1985 році та покладеному в основу однойменного анімаційного фільму Хаяо Міядзакі у 1989 році. За цю ж книгу Ейко Кадоно було присуджена Літературну премію імені Номи.

h-c-andersen-award-2018-2

 

 

Читати далі 

 

 2016

and2Цього року премію у галузі ілюстрації здобула Ротраут Сузанна Бернер, німецька художниця, найбільш відома своїми віммельбухами «Пори року». Про це повідомляє Barabooka. Простенькі на перший погляд «книжки-для-роздивляння» переважно оповідають про знайому дитині повсякденну реальність лише мовою малюнку, спонукаючи до уважності та даруючи затишне «впізнавання» власних досвідів і відкриття чужих.

 

and1Також лауреатом премії Андерсена цьогоріч став китайський автор Цао Вень-Cюань. Він – автор романів, новел, оповідань і книжок-картинок, одну з яких проілюстрував лауреат премії Андерсена 2014 бразильський художник Roger Mello. На жаль, більшість із його текстів поки що не переклали навіть англійською, але, сподіваємося, медаль Андерсена посприяє цьому у майбутньому.

 

Також Міжнародна рада з питань дитячої та юнацької книги (IBBY) оприлюднила Почесні списки ілюстраторів, авторів та перекладачів за 2016 рік. Українських митців у списках, на жаль, немає.

 2014

 

 Володарями Міжнародної Золотої Медалі імені Х. К. Андерсена 2014 стала японська письменниця Нахоко Уехасі і бразильський художник Роджер Мелло.

2 melecachicleteblogspotcom

нахокы

 

Вверх