«Про що Гагаріну могли б ми розповісти? Про рідний Харків – як космічне місто!»

 

168366112 1881663601992738 4793335165184564080 nЦього року ми святкуємо 60-річчя польоту у космос Юрія Олексійовича Гагаріна. І саме до цієї події ми вирішили провести мистецький Конкурс дитячого малюнку «Про що Гагаріну могли б ми розповісти? Про рідний Харків – як космічне місто!».
Цей Конкурс організували та провели у партнерстві три заклади культури – Харківська обласна бібліотека для дітей, Художній музей, Харківський планетарій ім. Ю. О. Гагаріна.
У роботах конкурсантів ми хотіли побачити не тільки образне прочитання теми – роздуми дітей про Всесвіт, незвичайну красу космічного простору, про єдність людини і Космосу, відповідальність за нашу Землю, власну причетність, а й побачити художні образи конкретно за темою: про космічний Харків.
І тим самим надихнули керівників художніх заходів розповідати дітям не тільки про зірки, планети, сонячну систему, а й про те, який вклад зробили харківські вчені, конструктори, космонавти для освоєння космосу.
А що ми знаємо про Харків, як космічне місто?

Насправді історія Харкова нерозривно пов'язана з космосом. На харківських заводах створювалася унікальна техніка, в інститутах і лабораторіях працювали видатні вчені. Кожен п'ятий космонавт мав багато спільного з Харковом. У 1960-х роках Харків був одним з ключових міст, який забезпечував розвиток космічної науки. Більше 30 заводів виробляли деталі для ракет, створювали системи управління, винаходили різні прилади для освоєння Всесвіту…
Харків і Харківська область – світовий рекордсмен за кількістю космонавтів. Понад тридцяти вихідців з Харкова були зараховані в загін космонавтів СРСР, двадцять один з них літав у космос. Така велика кількість космонавтів пояснюється тим, що за радянських часів у нас було п'ять вищих авіаційних училищ, і один авіаційний інститут (зараз залишилися два: Харківський університет Повітряних Сил ім. І. Кожедуба та Національний аерокосмічний університет ім. М. Жуковського).
Так ось: саме про Харків космічний розповідали фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей на своїх онлайн заняттях. Про Харків космічний розповідали й керівники художніх шкіл та студій.
У конкурсі взяли участь понад 400 дітей від 5 до 16 років.
Творчість маленьких авторів з повним правом можна назвати космічним світовідчуттям. Тут ви побачите і космічні апарати, і космонавтів, інопланетян, а також нові образи космосу, адже юні художники представляють всесвіт – як простір високої краси і знання. Науці ще належить відкрити прекрасний і дивовижний світ Космосу, який незримо присутній навколо нас. Але вже зараз, відчуваючи і осягаючи його серцем, діти розповідають нам про Космос дивовижні історії, відображаючи в своїх малюнках свої почуття, думки і образи.
Підлітки попри свій юний вік намагалися розказати у своїх роботах мовою мистецтва про розвиток космічної галузі. На їхніх малюнках ми бачимо і сонячну систему, і перший політ у космос тварин, і першу людину у космосі, і Байконур, і саме Харків космічний, а також дитячу уяву: хтось представив символ Харкова – Дзеркальний струмінь у формі ракети, хтось гігантську клумбу під знаком схематичного глобуса Землі, розташовану на Привокзальній площі Південного вокзалу, а поряд – інші планети та космічні кораблі. Кожна робота заслуговує на увагу. Щиро вдячні усім за таку цікаву творчість!
Але це все треба бачити, бачити своїми очима…
Отже, завітайте на виставки, які експонуються у Харківській обласній бібліотеці для дітей (вул. Алчевських, 43), Художньому музеї (вул. Жон Мироносиць, 9) та Харківському планетарії ім. Ю. О. Гагаріна (пров. Кравцова, 15).
А під час карантинних заходів дивиться онлайн на сторінці фейсбука: https://www.facebook.com/media/set?vanity=bibl.kharkiv.ua&set=a.4214471401896611

 

Вверх