"Образ Дитини"

DSC 0012Виставка дитячого малюнка за результатами художнього конкурсу «Образ Дитини» є своєрідним подарунком славетній художниці Зінаїді Серебряковій (1884–1967) до дня її народження. Організована виставка Харківською обласною бібліотекою для дітей та Неформальним товариством друзів Зінаїди Серебрякової, і є далеко не першим їх спільним проектом.Зінаїда Серебрякова була визначним портретистом і створила чимало надзвичайно виразних, психологічно тонких і майстерно виконаних портретів сучасників. Дитячі образи в її творчості займають особливе місце: це і численні портрети власних чотирьох дітей (зокрема й харківські роботи «На терасі в Харкові» та «Картковий будиночок»), і чудові петроградські дівчата-балерини, і мароканські малюки і підлітки, і матері з дітьми та ін.

 

 

Під час урочистого відкриття виставки до присутніх звернулася завідувачка Сектором розвитку бібліотеки та зв’язків з громадськістю Саліна Наталія Юріївна. Вона привітала дітей та їхніх наставників з вдалим творчим доробком, а також нагадала віхи життєвого та творчого шляху славетної землячки Зінаїди Серебрякової. Цю виставку можна вважати своєрідними подарунками художниці, адже вона підготовлена й експонована саме до дня її народження.

Юні художники вперше завітали до бібліотеки, тому з цікавістю познайомилися з її історією та пройшли квест, сповнений несподіванок й спрямований на розвиток ерудиції з теми «Мистецтво». Діти при активній підтримці дорослих подолали низку випробувань: відгадували жанри картин, розв’язували ребуси, проявляли невидимі написи, розгадували загадки, шукали підказки й предмети, складали пазли-полотна відомих малярів, малювали й домальовували та робили безліч інших захоплюючий речей.

Попри доволі морозну погоду, присутні були зачаровані затишною атмосферою бібліотеки, яскравими книжковими виставками та незвичним інтер’єром, тому й по закінченні заходу ще довго не бажали розходитися, натомість фотографувалися й ділилися враженнями від побаченого й почутого.

 

Фото з відкриття виставки:

Вверх