Т.Г. Шевченко і Харківщина

 

   Пам′ятник Т.Г. Шевченку в м. Харків

 

Памятник Тарасові Шевченку в ХарковіПерший пам′ятник Т. Шевченку у Харкові було встановлено 1898 року у Мироносицькому провулку за ініціативи відомої просвітительки Х. Д. Алчевської. Це бюст Т. Г. Шевченка натуральної величини –  робота петер-бурзького скульптора В. О. Беклемішева, який раніше навчався у Харкові і тому з повагою і любов′ю ставився до української культури. Це був перший  пам′ятник великому Кобзареві в Україні, який до того ж зберігся до наших днів.

24 березня 1935 р. відбулося урочисте відкриття пам'ятника Т. Г. Шевченку. Ця скульптурна композиція є одним із найбільш значних монументів України і вважається кращим у світі пам′ятником Кобзареві. Автори (скульптор М. Манізер, архітектор Й. Лангбард) майже чотири роки працювали над проектом. Для фігур, що оточують пілон з фігурою Кобзаря, позували актори харківського театру "Березіль": Н. Ужвій, А. Бучма, І. Мар'яненко, О. Сердюк.

 


 

Пам’ятник Т.Г. Шевченку в с. Близнюки

  

Пам´ятник Т. Г. Шевченку був споруджений за ініціативою колишнього селищного голови М.І.Савченка на кошти громадян.
Автор проекту і виконавець – Харківський скульптор Ястребов Сергій Іванович.
Пам′ятник розташований в с. Близнюки по вул. Комсомольська.

                                    памятник Шевченку

 


 

Кобзар поряд з нами.

(пам′ятник Т. Шевченку в м. Балаклія)

 

21 серпня 2003 року на майдані м. Балаклія перед будівлею райдержадміністрації урочисто був відкритий пам’ятник національному генію Т.Г. Шевченку.

Автор пам’ятника – відомий багатьом своїми творами, головний скульптор Східноукраїнської академії бізнесу, член Спілки художників України, лауреат міжнародної нагороди імені Сократа С.А. Гурбанов.
Щодо пам’ятника в м. Балаклії, то він об’єднує дві скульптури: Кобзар і дівчинка біля нього з голубом у руках, яка символізує дитячий вік нашої держави.                                   Безымянный

 

 

Пам’ятник Т. Г. Шевченку в м. Дергачі

Пам’ятник молодому Тарасу відкрито до 10 річниці незалежності України за ініціативи та підтримки народного депутата О.М. Бандурки, Дергачівської міської ради та на кошти почесних меценатів Дергачівщини. Відкрито пам’ятник 19 серпня 2001 року. Монумент знаходиться в центрі міста на площі Перемоги. Образ Шевченка втілили скульптори: А. Шуаліс, В. Семенюк, архітектор В. Лаптєв.

                                      шевченко молодой

 

Пам’ятник Т.Г.Шевченку встановлений у Пересічному (Дергачівський район) у 2003 році. Це подарунок Наталії Павлівни Яненко – депутата районної ради до дня селища та до дня Незалежності України. Автор скульптури невідомий.

                                     P9110849

  


 

Пам’ятник Т. Г. Шевченку

в с. Великий Бурлук

 

Відкрито у 2004 році, архітектор П. Яценко.

Знаходиться по вул. Леніна 7.

                         10 003

 


 

Пам’ятник Т. Г. Шевченку в м. Красноград 

 

Пам’ятник Т. Г. Шевченку установлений в 1986 році.
Автор монументального мистецтва – скульптор Скобліков О. П.

Бюст -0,8 м; бронза
Постамент – 2,2 м; граніт

Місце знаходження пам’ятника Т. Г. Шевченку – м. Красноград, вул. Леніна, 88 (перед будівлею районної бібліотеки)

                         шевч

 


 

Пам′ятник Т.Г. Шевченку в м. Лозова

 23 серпня 1996 року з нагоди 5-ї річниці незалежності України відбулося урочисте відкриття пам’ятника Т.Г.Шевченка у м. Лозова. Знаходиться у міському сквері по вул.Жовтневій.

                                u141 dsc08541 1-44121

 


 

Пам′ятник Т. Г. Шевченку в м. Зміїв

Пам’ятник Т.Г. Шевченку стоїть у м. Змієві по вул. Леніна. Він був встановлений у 1956 році, у зв’язку з 95-ю річницею з дня смерті Кобзаря.

Проект розробив відомий український скульптор Агібалов Василь Іванович (автор пам’ятнику молодогвардійцям у м. Краснодоні).

Скульптура із залізобетону, виготовлена на Харківській скульптурній фабриці.

                     IMG 1683

 


 

Відкриття пам′ятника Т. Г. Шевченку

в м. Ізюм

 

DSCN0979stВ Ізюмі, 9 березня 2014 р., на алеї центрального парку, осяяного весняним сонцем, відбулися урочистості з нагоди відкриття пам’ятника Великому Кобзареві. В них взяли участь депутати місцевих рад, керівники органів самоврядування, представники громадських осередків та політичних партій.

 

Майоріли національні прапори, звучала класична музика. З промовою до учасників заходу звернувся народний депутат України президент громадської спілки «Соціальний Рух Поваги», головний меценат проекту Віктор Остапчук. Він назвав дану подію знаковою для всієї Слобожанщини, підкреслив, що святкування ювілею Кобзаря - то шлях до єднання, підняття національного духу в розбудові незалежної держави. Віктор Миколайович подякував за внесок авторів даної композиції скульпторів Олександра Рідного, Ганну Іванову та архітектора Михайла Ятченка.

На мітингу виступили також представник від громадської організації «Захисти свої довкілля» Тамара Пивоварова, член літоб’єднання «Слово» Тетяна Гребенюк, директор ЗОШ № 6 Лариса Полєшко.

Освячення пам’ятника відбулося за сприяння та активної підтримки владики, архієпископа Ізюмського та Куп’янського Єлисея. В ознаменування торжества прозвучав церковний гімн композитора Миколи Лисенка на слова Олександра Кониського «Боже великий, єдиний, нам Україну храни». Його виконав архієрейський хор.

До підніжжя постаменту із погруддям Т. Г. Шевченку лягли букети живих квітів.

 

DSCN0983st

 

 

Вверх