Моя країна - Україна

 

 

 

Олекса ДовбушКарп'юк В. Олекса Довбуш

Чи ти знаєш, хто такий Олекса Довбуш? Певно, що так, бо на всі Карпати немає більшого героя! Але історія найгрізнішого ватажка карпатських опришків почалася з впертого хлопчиська, який несподівано для себе отримав велику Силу. Пірнувши в цю оповідь, ти разом з Олексою поживеш у лісі поруч із вовками й вивірками, приєднаєшся до опришківської ватаги й зазирнеш у світ героїчної минувшини Карпат. А головне, врешті дізнаєшся, звідки взялася Олексина Сила і чи зміг він її опанувати.
 

 


Українські земліМельниченко Н. Українські землі до українців. Як жили давні слов'яни

Що ми знаємо про давніх слов'ян? Ну, бачили кривобокі глечики в музеях і чули казочки про їхніх богів. А що про давніх слов'ян знають науковці? Звідки вони прийшли на ці землі, як воювали, чи бували рабами і чи самі мали рабів. Як будували свої халупки, видовбували човни з дубів, чому їли майже саму кашу, що ховали в скарбах і які їхні сліди можна віднайти в колядках. Про все це й не тільки розповідає авторка книжки — доступно й цікаво.
Унікальність видання – це складові, що допомагають дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибшого розуміння історичного контексту:
- друкована книжка
- детальний бекґраунд за QR-кодом
- ігрова закладка

 

Укр. скарбиВздульська В. Українські скарби

Скарби бувають дивними — як-от бивень мамонта чи прадавня мотика. Бувають втраченими чи й зовсім вигаданими, і навпаки — знайденими дивовижним чином. Авторка зібрала цілу скриню історій про скарби, пов'язані з Україною, і не ховає її, а ділиться з нами. Обережно: після прочитання може з'явитися потяг до розкопок.
 

 

 


 

ukrФеренцева Ю. Україна - європейська країна

Друже, ти живеш у чудовій країні Україні. Але чи добре знаєш її? Запрошуємо тебе разом із друзями до подорожі сторінками цієї книжки, яка розповість вам багато захоплюючого про нашу Батьківщину. Щось тобі уже відоме, а щось стане справжнім відкриттям.
Приємного знайомства і цікавої мандрівки!
 

 

 


 

Зробила вонаЦе теж зробила вона

Перед вами другий том приголомшливої книги "Це зробила вона". Як і в першій частині, в цій книзі розповідається про видатних українських жінок досягнення яких не були відомі широкому загалу. Незважаючи на те, що внесок цих жінок у світову історію був вагомим, їх імена і досягнення досі залишалися відомі дуже вузькому колу людей. Тому, мета даної книги розповісти про їх іменах і познайомити читача з внеском наших жінок в світову історію.

 

 


  

ПримаченкоРубан М. Марія Примаченко

Марія Примаченко — видатна українська художниця та справжній мистецький феномен. Історія її успіху — приклад того, що талант, невпинна праця, а головне віра у свою справу перемагають будь-які випробування долі.
Вона створила власний світ, із особливою флорою й фауною, що закарбовувався в серці кожного, хто бодай раз до нього зазирав. Чудні фантастичні звірі принесли народній майстрині з Болотні світову славу та визнання уславлених митців. Так, через талановиту мисткиню, світові більше відкрилася й Україна. І це тоді, коли доля безжально кидала Марії нові виклики та болісні випробування — важкі операції, місяці лікування в лікарні, загибель коханого на війні, самотнє материнство…
Ця книжка сповнить серця читачів вірою в те, що як людина щось робить від щирого серця, то вона здатна підкорити найвищі вершини. А ще за жодних життєвих перипетій не слід притлумлювати свій поклик серця, адже саме віра у власне призначення робить людину сильнішою за обставини. 

 

ЗанковецькаТопська Н. Славетна. Марія Заньковецька

Книга розповідає про життя славетної актриси Марії Заньковецької, котра стала культовою фігурою вітчизняного театру, – створені нею образи несуть у собі яскраву національну символіку та кращі риси української ментальності. І разом з тим Заньковецьку називають актрисою світового масштабу, бо її сценічні почуття були неповторними у своїй глибинній правді та потрясаючій пристрасті, художній витонченості та щиросердності. Вона не могла жити без сцени і не могла жити без любові, саме тому великій Марії вдалося увічнити не лишень своє високе мистецтво, а й своє болісне кохання.

 


 

котячи мандриЛана Ра. Щоденник котячих мандрів

Щоденник котячих мандрів – це нотатки непосидючого кота, який любить подорожі та відкриття. Відвідуючи різні куточки України, кіт дізнається багато чого цікавого з історії того чи іншого краю, слухає легенди, знайомиться з мешканцями. І, звісно, щоразу потрапляє у неймовірний вир пригод.

 

  


 

22690645 1495139857202572 1448247684 o-2Писанки Ірини Вах
 
Це подарункове видання – імпровізоване поєднання вишуканого писанкового розпису художниці Ірини Вах і високої поезії. Воно якнайкраще представляє українську культуру в струмені народної творчості, з якої органічно зростає авторське мистецтво.
Для широкого кола поціновувачів українського слова та писанки.
 
 
   

 

Без названияСорока Ю. 100 важливих подій історії України
 
Голос минулого промовляє до нас із десятків літописів, документів та історичних розвідок. Відчайдушні герої, незламні воїни, талановиті творці, видатні політичні діячі, геніальні філософи та науковці — ось хто творив історію нашої країни. І, звичайно, треба, щоб про них та їхні досягнення дізналось якомога більше наших громадян. Ця книга є спробою об’єднати під однією обкладинкою найвагоміші моменти нашої історичної спадщини і продемонструвати, що, попри все, Україна пам’ятає своє минуле і має намір, враховуючи свій багатющий історичний досвід, будувати власне щасливе майбутнє

 

 


 

 

47757510 images 644654828627 регіонів України
 
Збірка, в якій сучасні українські письменники, дуже різні за віком і літературним стилем, спробували - іноді співчутливо, а іноді з іронією - розповісти про Україну. До того ж, кожен автор пише не про ті місця, де він народився, а про ой регіон, куди за власним бажанням чи проти цього його закинула доля.
 
 
 
 
 
 
 

 


 

КузьмаПанасов І., Рубан М. Кузьма Скрябін

Книжка-біографія «Кузьма Скрябін» розповість історію музиканта від Бога.
Доторкніться разом з вашою дитиною до історії великого музиканта, який подолав труднощі та перешкоди на шляху до мрії і здобув любов усього українського народу. Проживіть життя Кузьми Скрябіна, сторінку за сторінкою відкриваючи нові факти, і ви назавжди полюбите музику, так само, як любив її Кузьма!

 

 


 

nashi na kartiСкицька У. Наші на карті світу

«#НАШІ на карті світу» — це 80 історій про непересічних людей: українців за походженням чи місцем народження. Книжка журналістки Уляни Скицької — про #НАШИХ, людей, яких визнав увесь світ, які змінили хід історії, чиї досягнення дивують і вражають. Серед героїв книжки є добре знані Іван Пулюй, Соломія Крушельницька, Енді Воргол, Софія Яблонська, Казимир Малевич, Ігор Сікорський, Марія Примаченко. А є й ті, хто стане для читачів справжнім відкриттям: оскароносний мультиплікатор студії «Дісней» Володимир Титла; талановитий генетик, який розвинув теорію Дарвіна, Теодозій Добжанський; вчений-математик, чиї розробки лягли в основу першого у світі комп’ютера, Михайло Кравчук; донька львівського банкіра, яка винайшла принцип роботи Wi-Fi, Геді Ламар; легендарний воротар NHL Террі Савчук; харків’янин, який розшифрував писемність майя, Юрій Кнорозов. Ці люди надихають, і часом їхні біографії настільки дивовижні, що виникає думка: «Так буває лише в кіно».
 

 

любомирОпанасенко О. Любомир Гузар

Книжка-біографія «Любомир Гузар» розповість дитині історію релігійного діяча, патріарха-предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви.
Любомир Гузар був уважним до світу, до людей, співпереживав їх проблемам. Живучи у жорстокі  часи, він ніколи не зраджував собі і досягав вищих результатів, тренуючи свою моральність.
Він пережив німецьку окупацію й став свідком безчинств енкаведистів, одначе жорстокість катів не вбила в його серці безмежної любові до людей. На роки юності йому випала важка доля емігранта, але впродовж усього свого життя він мріяв повернутися в Україну — і таки здійснив свою мрію. Він вивів українських греко-католиків із багаторічного підпілля й став патріархом Української Греко-Католицької Церкви. Він був єпископом, письменником, викладачем, та передусім — Людиною. 

 

Петро МогилаКучерук О. Петро Могила. Дослідження та спостереження

У книзі автор висвітлює окремі питання могилознавства, зокрема проблеми використання Петром Могилою герба, заходи зі створення ним на підставі тогочасної європейської практики Лаврської школи, історію поховання князя Володимира Святого в Десятинній церкві та віднайдення його мощей митрополитом П. Могилою. Автор здійсненює аналіз заповіту Петра Могили. Також у книзі вміщено низку маловідомих ілюстрацій.
Розраховано на всіх хто цікавиться життям та діяльністю Петра Могили зокрема та історією України взагалі. 

 


 

укр. вбранняСтельмащук Г. Г. Українське народне вбрання

На джерельному і фактологічному матеріалі представлено шлях формування і побутування українського традиційного вбрання від найдавніших часів до початку XX ст. Розглянуто комплекси вбрання усіх етнографічних регіонів України. Вперше подано коротку характеристику вбрання української еліти, міщан і робітників.

 

 

 

 


 

skovoroda coverУшкалов Л. Сковорода від А до Я

Книжка «Сковорода від А до Я» продовжує серію абеток-енциклопедій для родинного читання і розповідає про великого мрійника, мандрівного філософа та педагога.
Григорій Сковорода зрікся світу й кар’єрного росту, хоча й мав високі досягнення та блискучу освіту. Замість родинного затишку обрав постійні мандри й самотність – та при цьому вважав себе неймовірно щасливою людиною. Якими ж були основні засади його філософії? Як йому вдавалося дотримуватися принципу «золотої середини»? Як навчав і які оцінки ставив своїм вихованцям?
Про все це – у новій абетці, текст до якої написав літературознавець та знавець давніх текстів Леонід Ушкалов, який багато років присвятив дослідженню життя і творчості Григорія Сковороди.
 

 

лялька-мотанкаДолгова В. О. Обереги. Ляльки-мотанки

Лялька- мотанка в українській культурі була не тільки іграшкою. Детально про етнічні корені і звичаї, пов'язані з цим видом народної творчості, можна прочитати в першому розділі книги. Автор пропонує читачеві познайомитися з техніками і правилами виготовлення виробів. На сторінках посібника представлені 10 майстер класів, які допоможуть зрозуміти, як зробити ляльку-мотанку. Берегиня дому, Крупеничка, Гладунка-травниця, Щастя-Доленька, Жаданиця - всі ці та інші мотанки описані в книзі. Кожен майстер клас супроводжується короткою історичною довідкою, де пояснюються значення окремих елементів і символіка ляльки.
 

 

Украъна державаЯк і коли виникла держава Україна

У книзі пропонується пройти шляхом зародження й розвитку української нації та державності. Розповідь ведеться з позиції нової концепції історії Давньої України. Книга розрахована на дітей середнього та старшого шкільного віку, а також усіх, хто прагне дізнатися правду про наше минуле.
 
 

 

 

 


 

1023631747 w640 h640 legendi-kazki-taЛегенди, казки та перекази українців

У цих міфах не знайдеш вигадки. Усе в них правда, бо ж саме таким, сповненим магії, уявляли собі світ наші далекі пращури. І лютий Чорнобог, і чарівна Берегиня, і капосні чорти, водяники… Усі вони направду населяли світ наших предків. Познайомитися з віруваннями українського народу, його багатою міфологією й пропонує ця книга. У збірку ввійшли найцікавіші міфи з праць П. Чубинського, П. Куліша, Б.Грінченка, О. Воропая та інших видатних етнографів.

 


 

ШептицькийБатій Я. О. Андрей Шептицький

Праведник віри — таким знають митрополита Шептицького в усьому світі, адже під час Другої світової війни він власними зусиллями врятував від неминучої смерті сотні єврейських родин. А для української церкви митрополит Андрей — одна з найвеличніших постатей. Його вчинками завжди керували любов та правда, і, мабуть, саме тому Андрей Шептицький здобув загальну повагу. У 36-річному віці він очолив Українську греко-католицьку церкву і був її очільником до кінця свого життя. Митрополит Андрей першим із ієрархів почав використовувати у спілкуванні з вірянами народну мову, першим почав правити богослужіння українською. І можна стверджувати беззастережно: Андрей Шептицький був людиною великої сили волі, патріотом своєї країни, який заповідав своїм нащадкам: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою й невтомною працею любіть Україну...».

 


 

ЛавраКагамлик С. Світло духовності і культури (З історії Києво-Печерської лаври ХVІІ-ХVІІІ ст.)

Києво-Печерська лавра... Що ми вкладаємо у це поняття? Найбільша українська святиня, пам'ятка давньої архітектури і мистецтва, колиска української старовини. Але у чому святість Київської Лаври, її висока духовність, велич культурних здобутків, які впродовж віків служили символом і славою українців – на ці питання далеко не кожен знайде відповідь. Більшість переконана, що найбільший розквіт Печерського монастиря і його вплив на суспільство припадає саме на часи Київської Русі. Проте не усім відомо, що саме період XVII-XVIII ст. склав «золотий вік» в історії Лаври, коли вона досягла свого найбільшого духовного авторитету і найвищого злету культурно-просвітницької діяльності. У цьому і унікальність Києво-Печерської лаври XVII-XVIII ст. – силами її церковної еліти, передусім із вихованців Києво-Могилянської академії, які пройшли лаврську чернечу школу, у ній творився особливий внутрішній світ, силу і глибину впливів якого на тогочасне суспільство важко переоцінити. Саме завдяки їм із чудотворних Печерських гір лилося світло духовності і ширилися ідейні й культурні впливи на всі народи Православного Світу.

 

гетьманиКлімов А. Славетні гетьмани України.

Ця книга - безпрецедентна спроба сучасного українського письменника Андрія Клімова простежити перебіг історії крізь призму доль великих керманичей нашої країни. Завдяки ілюстраціям народного художника України Сергія Якутовича на сторінках книжки постають ті далекі буремні події. А образи славетних гетьманів оживають на реалістичних портретах, створених Олександром Крутиком.
Крім того, видання цікаве поданими в ньому картами з унікальної приватної колекції європейських карт ХVІ - ХVІІІ століть Андрія Осадчука. Кожна карта - це особливий погляд європейців на територію України того часу з усім різноманіттям її поділу, кордонів і назв: від найдавнішого уявлення Птолемея про Сарматію до детального опису України на картах французького військового інженера Гійома Левассера де Боплана.

 

лицарство козацькеЛицарство козацьке

Ця книжка познайомить читачів із життям запорізьких козаків - їхніми звичаями, побутом, культурою, військовими походами.
Яскраві ілюстрації та панорамні розвороти допоможуть зануритися в атмосферу героїчних і славних часів козацького лицарства.
 
 

 

 


 

прислівяУкраїнські прислів’я та приказки

Прислів'я та приказки шліфувалися століттями і передавалися від покоління до покоління, з уст в уста. Вони є своєрідним підсумком життєвого досвіду, відтворенням всього, чого повно людське буття: етики, моралі, звичаїв тощо. Забавні і точні висловлювання свідчать про кмітливості, спостережливості і дотепному характері українського народу. У них мало слів, проте багато змісту. Тому сміливо вирушайте в чарівний світ українського фольклору на пошуки духовних скарбів.

 

 


 

kniga-ukrayina-moya-600x800Україна моя.

Гортаючи сторінки цієї мальовничої книги, юні читачі дізнаються багато цікавого про Україну як державу, про її героїчне минуле та головні здобутки й перемоги сьогодення. Вони ознайомляться зі звичаями і культурою українського народу, пам’ятками архітектури та мистецтва, дізнаються про багатоманітність природи рідного краю, яка потребує захисту і піклування.
 

 


 

ЗамкиЯгодинська М. О., Строцень Б. С. Замки Тернопільщини.

Тернопільщина – унікальний край, розташований на перехресті шляхів із заходу на схід, з півночі на південь. Через те споконвіків він перебував у вирі подій, пов'язаних із європейською історією, зокрема і середньовічною. Саме тому тут було збудоване найбільше замків та фортець і найбільше їх збереглося до наших часів.  В книзі розповідається про історію замків, їхню роль у місцевій та європейській історії, наведено нові дані – результати археологічних досліджень, під дещо іншим кутом розглянуто вже відомі факти. І в результаті ви маєте змогу познайомитися з частиною нашої, більш реальної, історії, отримати цікаву інформацію про замки та інші оборонні споруди, розташовані на території Тернопільської області. Видання супроводжується багатим ілюстративним матеріалом.
 

 

ea72553fde424f16a172224705896030-800x800Тараненко І. Книга-мандрівка. Україна


«Книга-мандрівка. Україна» — це 1200 непересічних фактів про Україну та українців. Тут є не лише найдивовижніше, але й найважливіше, що варто знати про Україну: унікальні місця, де слід побувати, культурні здобутки, видатних особистостей та поворотні моменти, що вплинули на хід історії та життя кожного українця. Ця книга створена з відкриттів, і ми сподіваємося, що з нею ви зможете поглянути на Україну по-новому. Це видання — не лише для дорослих, але й для родинного читання з дітьми, для українців і всіх, хто хоче дізнатися більше про нашу країну.

 


 

Україна 001Чубач Г. Україна - рідний край


До нової книжки Ганни Чубач - відомої української поетеси, заслуженого діяча мистецтв України - увійшли патріотичні, ліричні, веселі вірші, казочки, лічилки, загадки, побрехеньки, страшилки, дражнилки, скоромовки.
Цю книжку поетеса адресує дітям, які люблять рідне слово і вміють гордитися своєю країною - Україною.
Видання проілюстровано роботами учасників Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості "Податки - очима дітей".

 

 

 


 

Батько укр. театруТопська Н. Батько українського театру


Книга розповідає про життя Марка Кропивницького – видатного драматурга і режисера, керівника й організатора театральних труп, композитора, музиканта, поета, актора. Його називають батьком українського театру, і це визначення у повній мірі віддзеркалює багатогранну натуру творця і людини. Мистецький шлях Кропивницького є прикладом високого професіоналізму, громадянського подвигу і самовідданого служіння національному культурному відродженню.
Видання адресоване дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, хто кохається в українському мистецтві.

 


 

 

 

Зачарована квітамиТопська Н. Зачарована квітами


Книга розповідає про життя видатної художниці Катерини Білокур, котра своїми полотнами виспівала дивовижну красу України. Її доля не скупилася на випробування. Маючи від народження самобутній талант, майстриня була змушена все життя відстоювати своє право малювати, долати непрості обставини та тяжкий побут, терпіти людський осуд і переживати неприйняття рідних. Утім навіть у найскрутніші миті не відмовилася від свого покликання, невтомно працюючи, породжуючи власний, феноменальний квітковий всесвіт.

 

 


 

Тарас ЧухлібЧухліб Т. В. Донеччина та Луганщина - козацькі землі України (ХVІ - ХVІІІ ст.)


Давнє минуле Донецької та Луганської областей, як невід’ємної складової історії України, насичене різними цікавими та маловідомими сторінками, головні з яких стосуються часів Козаччини. З XVI ст. землі Дніпрово-Донецького межиріччя були полем протистояння між Польсько-Литовською державою, Московським царством, Кримським ханством та Османською імперією, а в другій половині XVII–XVIII ст. увійшли до складу Української козацької держави.
На основі оригінальних архівних та опублікованих джерел з України, Польщі, Росії і Туреччини, свідчень сучасників та наукової історичної літератури автор розкриває історію військово-господарського освоєння українцями від початку 1500-х рр. і до кінця 1700-х рр. території сучасних Донеччини та Луганщини.

 


 

ЯблонскаяТетяна Яблонська: книга, яку знищили


Пропоноване видання - художня реконструкція альбому "Тетяна Яблонська" з віршами Івана Драча, написаними до кожної конкретної картини, який був надрукований у 1969 році. З ідеологічних міркувань весь його наклад у 4000 примірників було знищено. Радянська влада не допускала відходу художниці від соціалістичного реалізму та заборонила пропагувати нові тенденції у творчості Тетяни Яблонської, відомої, перш за все, знаменитою картиною "Хліб" (1949).
Новий живописно-поетичний стиль майстрині, як і балади Івана Драча, просякнутий теплотою та лірикою у відображенні щастя й скорботи простої людини, що йшли наперекір ідеологічно-партійним засадам того часу. "Відлига" закінчилася.


Укр. народна іграшка
Герус Л. Українська народна іграшка


Українська народна іграшка є особливим, яскравим і самобутнім видом декоративно-прикладного мистецтва. З іграшками, створеними з тканин і ниток, з глини, дерева, трави, соломи і навіть сиру, з їх локальним розмаїттям знайомить читача це видання, багато ілюстроване на основі експонатів Музею етнографії та художнього промилу при Інституті народознавства НАН України (м. Лвів), Музею Михайла Грушевського (м. Київ), приватних збірок, авторських творів тощо.

 


 

ukrainske-narodne-vbrannya-920099.400x500w
Косміна О. Ю. Українське народне вбрання


Видання знайомить читача з оригінальними зразками традиційного вбрання українців кінця ХІХ - початку ХХ сторіччя, що зберігаються в музеях Києва, Харкова, Львова, Чернігова, Вінниці, Запоріжжя, Переяслава-Хмельницького і приватних колекціях. Альбом містить інформацію про регіональні особливості українських строїв, змінює сталі стереотипи, демонструючи український національний одяг в усьому багатстві і розмаїтті.


ШевченкоШевченко від А до Я

   «Шевченко від А до Я» – продовження серії абеток-енциклопедій «Видавництва Старого Лева», у якій відомих діячів української культури показано з неочікуваного і дуже людяного боку. Це арт-бук для родинного читання, завдяки якому і діти, і дорослі дізнаються не лише біографію талановитого живописця, ґравера, прозаїка, драматурга, співака, актора, скульптора Тараса Шевченка, а полюблять його так, як можна любити друга.
Яка була улюблена пора року у Шевченка? У які очі він полюбляв заглядатися – карі, блакитні, а, може, зелені? Про що він думав, дивлячись на зорі? Про все це у новій абетці, текст до якої написав відомий шевченкознавець Леонід Ушкалов. Проілюструвала видання Анастасія Стефурак.

 


 

1 004Рідна країна моя – Україна

Яскрава енциклопедія розповість про найважливіші події з історії України.

Ви дізнаєтеся про те, як здійснилася давня мрія нашого народу, коли 22 січня 1919 року відбулася церемонія об'єднання українських земель – Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Прочитаєте про подальший нелегкий шлях країни до Незалежності, про особливості державного устрою та символіку держави.

Захоплива форма викладення, яскраві ілюстрації, змістовний матеріал роблять видання не лише корисним, але й цікавим.


Франко від А до Я веб

Франко від А до Я

«Франко від А до Я» – абетка-енциклопедія про Івана Франка. Ми звикли називати його українським Каменярем, Вічним революціонером, енциклопедистом та генієм через неймовірну жагу до знань і працелюбство. Але чи знаємо ми насправді, яким Франко був: що любив, які мав хобі, куди подорожував?

«Франко від А до Я» - винятковий арт-бук, книжка для дітей (і не лише для них), завдяки якій знайомство з Франком стане початком дружби на роки. В цій книзі багато фактів, гумору, вміння дивитися на себе та інших без зайвого пафосу, а ще стільки цікавого і раніше незнаного. Візуальна складова книжки – заслуга творчої майстерні «Аґрафка» (Романа Романишин, Андрій Лесів). Текстова – Богдана та Наталії Тихолозів. Ця книжка – про Франка: стильного, молодіжного, близького. Вона – чудовий приклад того, як варто знайомити класиків і читачів, щоб вони полюбили один одного.

Детальніше


 Шептицький від А до Я вебШептицький від А до Я

«Шептицький від А до Я» – своєрідна абетка, яка відкриває читачам головні віхи життя великого митрополита, оповідає про його рід, формування його як людини і духовного наставника сучасників. Читачі дізнаються, де митрополит Андрей народився і навчався, як пішов за покликанням серця, як служив Богу і людям, допомагаючи сиротам і знедоленим, рятуючи від переслідувань євреїв.

Інтелектуал і жартівник, добрий Тато і приклад для багатьох – різні іпостасі митрополита відкриваються в цій непересічній абетці-енциклопедії.

Україна  моя Батьківщина клад Н. В. КургановаУкраїна – моя Батьківщина

Прочитавши цю книжку, ви дізнаєтеся чимало цікавого про країну, в якій ми живемо. Скільки в нашій державі міст? Де й коли було вперше використано назву «Україна»? Чи правда, що гривня – найкрасивіша серед валют? Про що йдеться в Конституції? Який вигляд має Печатка Президента? На вас чекає захоплююча розповідь про старовинні замки та фортеці, Києво-Печерську лавру та унікальний музей « Писанка» , історичні події та природні дива.


 Козацька абеткаКозацька абетка. Коротка історія українського козацтва для дітей і дорослих

Найвизначніші події і найвидатніші герої козацької доби представлені в книзі у коротких розповідях, розміщених за алфавітом, та мистецьких творах. Це ті ази нашої історії, які повинен знати кожен українець – і маленький, і дорослий.

Погортати

 

 

Зростаємо українцями. Енциклопедія для допитливих - копияЗростаємо українцями: енциклопедія для допитливих

Чи знаєш ти, чому наша країна має назву "Україна"? Чи відомо тобі, яких "поневірянь" зазнав звук [ґ] в нашій мові, чим прикрашена шапка Мономаха, чому гуцульська трембіта занесена до "Книги рекордів Гіннеса"? На ці та безліч інших запитань ти знайдеш відповіді у цій книзі.

Погортати

 
 

 Святокум О. Є. Конституція  основний Закон України стСвятокум О. Є. Конституція – основний Закон України

На сторінках посібника можна знайти не тільки тлумачення та походження слова "конституція", а й історичний нарис  про конституції держав світу і, звичайно, про українські конституції. У розповіді про Конституцію незалежної України основна увага зосереджена на найбільшому розділі Основного Закону – "Права, свободи та обов'язки людини і громадянина".
Пропоноване видання відкриє для школярів багато цікавих сторінок з життя країни, допоможе зрозуміти, як організована влада у нашій державі, які права та свободи мають громадяни, та усвідомити, що прав без обов'язків не існує.


 Зіркові історії успіху від зірок українського спорту Зіркові історії успіху від зірок українського спорту

Історії від зіркової команди українських спортсменів не залишать байдужими ні дітей, ні дорослих, бо всі вони підтверджені справжніми перемогами, золотом високої проби. Зовсім поруч із нами живуть люди, котрі вміють творити дива. Вони змінюють наше уявлення про можливості людського тіла і духу. Кому, як не їм, бути прикладом, ділитися своїм життєвим досвідом і надихати на тернистий, важкий, а все ж такий прекрасний шлях до успіху.


500 найцікавіших питань та відповідей щодо народів України500 найцікавіших питань та відповідей щодо народів України

Автори цієї книги дають відповіді на маловідомі питання з історії звичаїв, традицій та обрядовості, народного костюму, особливостей будівництва, транспорту і засобів пересування, їжі й харчування, усної народної творчості, народних свят та повсякденного життя, світогляду, релігійних вірувань народів України. Розповіді доповнено яскравим та інформативним ілюстративним матеріалом.

Книга стане в пригоді всім, хто цікавиться звичаями, побутом та культурою народів України, історією рідного краю.

Моя країна - Україна 010 стУкраїна - моя Батьківщина

Ілюстрована енциклопедія містить цікаві відомості про сучасну Україну, особливості її державного устрою і географічного положення, факти зі славної історії української нації та великих українців, опис видатних архітектурних і природних пам'яток, інформацію про особливості побуту й традицій українського народу, а також культурну спадщину нашої країни.

 

 

 

 Моя країна - Україна ст1Сокол А. В., Конечна О. М. Моя країна – Україна

Книга «Моя країна – Україна» запрошує юних читачів у подорож по рідній країні, знайомить з історією України, її державним устроєм, символікою, природними багатствами та культурою, даючи цілісне уявлення про Україну як незалежну демократичну державу.

 

 

 
 

Брати Капранови. Мальована історія Незалежності УкраїниБрати Капранови. Мальована історія Незалежності України

Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування.

 

Золоті рядки української поезії. Розстріляне відродження 001Історія України в казках та легендах. Історія України в іменах та подіях

Казки та легенди про періоди та етапи творення нашої держави: від появи перших племен на території Руських земель до ХХ ст. Книга розкриває аспекти боротьби наших предків, називає імена найвідважніших борців за свободу.

 
 

Звичаї українцівАртюх Л. Звичаї українців у народному календарі

З книги ви дізнаєтесь про календарні свята і обряди українців, познайомитися зі звичаями та традиціями, яких дотримувалися наші предки, збираючись за святковим столом. Значну увагу приділено обрядовим стравам. Кожна господиня матиме можливість урізноманітнити меню своєї родини смачними борщами, ковбасами, варениками та безліччю смачних страв, рецепти яких дбайливо зібраніавтором у різних регіонах України.

Садовнича В. В. Велика книга маленького українцяСадовнича В. В. Велика книга маленького українця

Захопливі розповіді з історії, природознавства та народознавства України.

Юні школярики дізнаються багато нового та цікавого про історію рідної країни, українську мову, природу, клімат, тваринний і рослинний світи, народні ремесла, свята і традиції, видатних діячів політики, науки і культури, національні костюми, українську міфологію і ще багато захопливої інформації.

 

 

 Леся Украина и яГорянич М. Леся Українка і я

Вчити вірші – що може бути нуднішим? Особливо для хлопців. Герої книжки «Леся Українка і я» думають так само. Але, познайомившись ближче із життям та діяльністю поетеси Лесі Українки, хлопці розуміють, якою неперсічною та талановитою особистістю вона була. Відкривають для себе не лише красу поетичного світу Лесі Українки, але і маловідомі сторінки історії, що їх створила видатна Українка.
Вона, виявляється була завзятим борцем із владою і неодноразово перемагала царя разом із товаришами – письменниками, науковцями. Взяти хоч би перший український пам’ятник Російської імперії – Іванові Котляревському у Полтаві. А чи будинок Полтавського земства, який обурив самого царя.


 Княгиня ОльгаГорянич М. Княгиня Ольга і я


«Святу» Ольгу, виявляється не всі вважають святою. Ще й досі її проклинають на Поліссі, нащадки древлян, тих самих, що княгиня спалила разом із містом – з таким парадоксом зустрічаються маленькі герої книжки «Княгиня Ольга і я».

Як можна пам’ятати те, що відбулося тисячу років тому? Чи личить помста «святій» княгині? А може, мали рацію древляни, коли вбили її чоловіка – рекетира і ненажеру Ігоря? Чи справа тут не в ньому, а у звичайній конкуренції Києва та Іскоростеня?

Такі зовсім не дитячі проблеми доводиться розслідувати юним слідопитам, подорожуючи до Полісся, місця, де відбувалися ті давні криваві події, читаючи книжки та зазираючи до інтернету.


Иван Мазепа и яРучай Г. Іван Мазепа і я

У школі конфлікт – хлопців з хутора Мазепинці дражнять «зрадниками», вони у відповідь лізуть битися. Але мудрий директор не викликає батьків, не робить записів у щоденнику – він збирає винуватців у своєму кабінеті і дає завдання: самостійно розібратися у тому, що сталося з гетьманом Іваном Мазепою, звідки іде міф про його зраду і взагалі, ким був цей вусатий дядько, портрет якого прикрашає десятигривневу купюру.

 
 

Українське козацтво стрелкаУкраїнське козацтво

Книжка розповідає про визначне явище в українській історії — козацтво. Гортаючи її сторінки, ви дізнаєтесь, як і коли воно виникло, як жили козаки, як боронили землі нашої Батьківщини від ворогів та загарбників, як вони воювали й перемагали.Козацтво дало історії багато славетних імен, відомих не лише на теренах України, айв усьому світі. Козаків шанували, вони вражали всіх своєю військовою майстерністю й надзвичайною сміливістю. Про все це ви дізнаєтеся зі сторінок цього видання.

Погортати


 Україно ти для мене дивоПилипюк В. Україно, ти для мене диво!

Цей альбом можна назвати фотопоемою про рідну українську землю. Автор проникливим поглядом окидає обшири її історії, захоплюється неповторною красою природи, з любовю й ніжністю розповідає про памятки історії та культури.

 

 

 Небесна сотняНебесна сотня

Ця книга складається з хроніки Євромайдану та біографій героїв Небесної сотні, спогадів їхніх родичів, близьких, друзів, тут наведено багато фотографій та реальні факти з трагічних подій на Майдані у лютому 2014 року.

 

Погортати

 

 
 druga svitovaДруга світова війна в історичній пам'яті України.
 За матеріалами Українського інституту національної пам'яті.
 У виданні представлено матеріали про причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій в історії українського народу XX століття – Другої світової війни.
При підготовці видання використані матеріали, надані Українському інституту національної пам'яті доктором історичних наук, професором Лисенком О. Є., доктором політичних наук Гриневичем В. Л., доктором історичних наук, професором Королем В. Ю. та кандидатом історичних наук, доцентом Патриляком І. К., а також матеріали одинадцяти круглих столів, проведених в Українському інституті національної пам'яті за участю провідних науковців і дослідників.

Вверх