arch

Бібліовісті

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. День Європи

День ЄвропиНинішній Європейський Союз бере свій початок від Європейського товариства вугілля й сталі, яке було засновано у квітні 1951-го року. До країн-засновників належать Бельгія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Федеративна Республіка Німеччина та Франція.

День Європи 9 травня в ЄС відзначається не випадково. Саме у цей день 1950 року французький міністр закордонних справ Роберт Шуман виступив з ініціативою налагодити в Європі спільну координацію та контроль за важкою промисловістю. Унаслідок такого об’єднання ключові галузі військової промисловості також мали перейти під спільний контроль, що унеможливило б підготовку окремої країни до нової війни.

Вважається, що Декларація Шумана офіційно започаткувала процес європейської інтеграції.

Нині Європейський Союз складається з 27 країн-членів. Мета Євросоюзу полягає в зміцненні миру, демократичних цінностей та добробуту громадян країн-членів.

Сьогодні ми святкуємо День Європи разом із іншими європейськими країнами. Президент України Володимир Зеленський 8 травня 2023 року підписав указ про відзначення 9 травня Дня Європи: "...ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм. Єдність, що наближає мир".

Дізнатися більше про країни ЄС допоможе Віртуальна мандрівка країнами Європи.

 

Вверх