arch

Бібліовісті

Відкриття відразу двох виставок

photo 2023-04-07 15-20-56 27 квітня у «Вернісажі у фойє» Бібліотеки на Алчевських відбулося відкриття відразу двох виставок: колекції комах «Зоошарм» та дитячих малюнків «Майбутнє планети у наших руках».
Бібліотекарі, розміщуючи пости-запрошення у соцмережах та на сайтах, навіть не сподівалися на таку кількість зацікавлених відвідувачів. Напевне, пробудження весни, перші по-справжньому теплі дні, жага до нового і велике християнське свято Благовіщення, у яке, як кажуть у народі, навіть пташка гнізда не в'є, спонукало понад чотири десятка містян, переважно дітей у супроводі дорослих і навіть цілі родини, прийти до бібліотеки.

Говорили, однак, насамперед, не про пташок, а про представників класу членистоногих тварин з підтипу трахейнодихаючих, іншими словами – комах.
photo 2023-04-07 15-14-23На заході був присутній і автор колекції комах та інших живих істот, зібраних мало не зі всього світу, Юрій Альфредович Іванов – знаний у Харкові ентомолог, науковець, викладач. У його експозиції можна побачити яскравих метеликів, жуків-вусачів, коників, скорпіона, павуків тощо. Про кожного з них пан Юрій повідав чимало цікавих подробиць і, як ми переконалися, з великим натхненням може розповідати нескінченно. Дуже важливо, що науковець дав компетентні відповіді на всі питання допитливих етнологів-початківців.
У свою чергу, фахівці бібліотеки підготували велику яскраву книжкову виставку про комах та цікаву презентацію, а також провели гру «Правда чи міф?». Тож,photo 2023-04-07 15-07-55 наші відвідувачі дізналися чимало цікавого, зокрема, чим комахи відрізняються від інших живих істот та чому павуків, равликів, черв’яків не можна називати комахами; чи вміють мурахи, рахувати, навіщо Олександра Македонського залили медом, чи можна позбутися ревматизму за допомогою мурашок тощо. Приємно, що дехто з радістю відкрив для себе бібліотеку по-новому, дехто вже відразу записався і взяв книжки додому, на різні теми і про комах зокрема теж.
Зацікавила присутніх і інша виставка, на якій представлені роботи відомих художників photo 2023-04-07 15-07-57Харкова та України, які зобразили квітучу природу нашої держави. Також викликають щемливі відчуття і малюнки дітей Харківщини, виконані в межах ІІ Всеукраїнського екологічного конкурсу «Майбутнє планети у наших руках» у номінації «Вплив війни на природу України».
Шановні друзі, усі, хто не потрапив на відкриття, не засмучуйтесь! Наші чудові виставки продовжують експонуватися і надалі. А побачити їх можна в години роботи бібліотеки. Чекаємо на вас!

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх