arch

Бібліовісті

Книжка на часі

26 червня

 

День молодіжних і дитячих
громадських організацій України

Den-molodi

 

  Щороку подія припадає на останню неділю червня. Була запроваджена 2008 року указом президента України задля регламентування та захисту діяльності подібних об'єктів.

 

 

 

День народження зубної щітки

Саме цього дня 1780 року англієць Вільям Едіс почав масове випускання зубних щіток. А тому цю дату взяли для проведення дня народження цього важливого для нашої щоденної гігієни предмета. Однак цей нескладний засіб було створено набагато раніше. Перші згадки були знайдені ще в країнах Стародавнього Сходу.

 

 

Міжнародний день на підтримку жертв тортур

День установлено 1997 року Генеральною Асамблеєю ООН за рекомендацією Економічної та Соціальної Ради ООН для викорінювання катувань і забезпечення ефективного функціонування Конвенції проти катувань і інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання, що набула чинності 26 червня 1987 року.
Кожна держава-сторона вживає ефективних законодавчих, адміністративних, судових та інших заходів для попередження актів тортур на будь-якій території під її юрисдикцією.
Ніякі виняткові обставини, якими б вони не були, чи то стан війни чи загроза війни, внутрішня політична нестабільність чи будь-який інший надзвичайний стан, не можуть служити виправданням тортур.
Наказ вищого начальника або державної влади не може служити виправданням тортур.
 

Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками й їхнім незаконним обігом

 

Його у 1987 році встановила Генеральна Асамблея ООН. Цей день покликаний посилити боротьбу із вживанням наркотичних речовин.
Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками й їхнім незаконним обігом.

 

День косметолога

 Спочатку подія була популярна лише в США, але згодом поширилася в інші країни світу, зокрема і Україну. В перекладі з грецької мови термін "косметологія" означає "мистецтво прикрашати".


Всесвітній день виробників холоду

Цього дня 1824 року народився британський науковець лорд Кельвін Томсон, який створив шкалу температур. А подію встановив 2018 року Секретаріат міжнародної події в англійському місті Дербішир. Згодом ініціатива була підтримана ЮНІДО.

 

 *****************************

 

25 червня

Всесвітній день смурфиків

Саме цього дня 1928 року відомий карикатурист П'єр Кюлліфор (псевдонім Пейо) створив маленьних істот з синьою шкірою і назвав їх смурфиками. День вшанування цієї події святкується в найближчу до 25 червня суботу.

 
Книжка на часі

 

 

смурфи 001Чорні смурфи. Комікс

Це перший том всесвітньовідомої серії коміксів про смурфиків. Далеко-далеко звідси розташована чарівна країна, де в селищі Смурфидолі, біля річки Смурфки живуть дивовижні маленькі істоти - смурфики. Крім маленького зросту і блакитної шкіри, смурфики відзначаються ще й власною мовою: вони розмовляють по-смурфськи. А ще вони дуже люблять рослину, яка називається «сарсапарель». Смурфики все роблять разом і в усьому слухаються Тата Смурфика.

 

 Міжнародний день моряка

Подія з'явилася 2010 року внаслідок підписання відповідної резолюції країнами-членами Міжнародної морської організації (частина ООН).


День кольорового ТБ

Ця технологія з'явилася в США 1951 року та назавжди змінила майбутнє телебачення. Сьогодні кольорове ТБ - повсякденна складова нашого життя.


День митної служби України

Подія була започаткована президентом України в червні 1992 року. Її мета - привернути увагу українців до важливості цієї професії та вшанувати всіх тих, хто причетний до неї.
Міжнародний день амброзії. Щороку припадає на останню суботу червня. Подія була запроваджена Генеральною Асамблеєю ООН 2011 року. Її мета - привернути увагу суспільства до глобальної проблеми, яку спричиняє ця рослина та впровадити рішучі дії для боротьби з нею.


Міжнародний день поінформованності про сколіоз

Припадає щороку на останню суботу червня. Ініціаторкою запровадження цієї події стала Асоціація сколіозу Великобританії. Мета її - привернути увагу суспільства до цього серйозного захворювання.


Всесвітній день вітиліго

Подію запровадили 2011 року. Дату обрали не випадково. Саме цього дня помер Майкл Джексон - відома людина, легендарний співак сучастності, який був жертвою цієї хвороби.

Міжнародний день сомоподібних

Подія популярна в США та деяких інших країнах світу. Заснували її в Америці 1987 року за ініціативою президента Рейгана.

 

*****************************

 

24 червня

 

Міжнародний день феї

Позитивна подія, яка сподобається дорослим та дітям. А ще - це чудова можливість поринути в чарівний світ народного фольклору, традиції та історію. Протягом багатьох століть у світ фей вірили кельтські народи. В міфах та легендах ці істоти завжди описуються як мудрі, трішки пустотливі, однак товариські істоти.

 
Книжка на часі
 

 

img 107220Юліта Ран. Феї та еліксир щастя.

Гадаєте, що феї — це тендітні створіння, які лише пурхають з квітки на квітку в мереживних сукенках? А ось і ні! Вони, як і люди, бувають різні. Аша, Торрі, Лікея і Гліанна — чотири сучасні феї, які мешкають у великому Місті. І хоча вони крихітні, мов метелики, але відваги їм не бракує! Цього разу подруги вирушили до далекої Бразилії... де опинилися в центрі запеклої боротьби фей джунглів із небезпечними банановими павуками.

День басейну

Хоч це і неофіційна, проте позитивна подія. Цікавий факт: перший басейн було споруджено ще в III столітті до нашої ери на територіх сучасного Пакистану.
 

День ромашки

Найголовніший день в боротьбі з туберкульозом і день фтизіатрії в цілому. День ромашки почали святкувати у Швеції. Дата 24 березня було офіційно заснована як День ромашки в 1982 році за ініціативою ВООЗ.
Чому саме день ромашок? Справа в тому, що ромашка була уособленням «природного антибіотика» і входила до складу народних засобів для запобігання туберкульозу. Люди продавали квіти для того, щоб з виручених коштів допомогти хворим. Після того, як в Швеції придумали традицію приколювати квітка білої ромашки на одяг, люди з країн Скандинавії і Західної Європи теж вирішили підхопити її.

 
*****************************

 

 23 червня

День державної служби в Україні

Без названия 

 Подія була започаткована президентом Леонідом Кучмою 4 квітня 2003 року. Дата співпадає з Днем державної служби ООН. Мета події - привернути увагу суспільства в Україні до важливого внеску державної служби у розвиток країни.


Міжнародний Олімпійський день

Для участі в цій події зовсім не потрібно бути спортсменом чи вставнолювати якісь рекорди. Вона була запроваджена на честь повернення Олімпійського руху світові шляхом створення Міжнародного олімпійського комітету.

 
Книжка на часі
 

6344b51b7dd39ff6ea637f7e7a315f54Кухаренко Олександр. Олімпійські ігри : ілюстрована енциклопедія

Саме так – урочистостями, святами – називали Олімпіади на їх батьківщині, у Стародавній Греції. їх значення було настільки вагомим, що з Іграми пов'язували навіть літочислення, яке існувало до появи юліанського календаря. Саме в цій книзі ви зможете познайомитися з легендарними героями олімпійських ігор, дізнатися точні дати і місця їх проведення, а також події, на тлі яких проходили спортивні битви. 

 

День державної служби ООН

Подію започаткували в грудні 2002 року. Її мета - привернути увагу країн-членів до важливої ролі державного управління в розвитку.


Міжнародний день жінок в інженерії

Подія була започаткована Товариством жінок-інженерів Великої Британії 2014 року. А вже 2016 року до святкування приєдналася ЮНЕСКО. Головна мета цього дня - привернути увагу до внеску жінок в інженерну справу.

 
Книжка на часі

 

divchatadumayutКетрін Тіммеш. Дівчата думають про все на світі. Розповіді про винаходи, зроблені жінками

Дівчата думають про все на світі, і то є факт. Від підгузків для дітей до найтривкішого матеріалу, який застосовують у космосі. Замислившись одного разу, як зробити життя більш легким, жінки сіли за створення свого геніального винаходу. Їхні наполегливість, оптимізм і віра в свої сили дали поштовх на створення речей, яким і досьогодні немає рівних. Історії цих жінок надихають і допомагають у важку хвилину не здаватися, а йти до своєї мети. Можливо, наступний патент стане твоїм?


Міжнародний день вдів

Ця подія була започаткована Організацією Об'єднаних Націй 21 грудня 2010 року. Головна її мета в приверненні уваги до тих проблем, які повстають перед вдовами та їхніми дітьми.

 

*****************************

 

22 червня

 День скорботи і вшанування пам'яті жертв Війни в Україні

 

11921Саме цього дня 1941 року розпочалася нова фаза Другої світової війни, яка захопила територію сучасної України. Згідно зі статистичними даними в ній загинуло близько 20% українців. Скорботна подія була започаткована президентом Леонідом Кучмою в листопаді 2000 року. На жаль, сьогодні війна знову прийшла в Україну. Російські загарбники спалюють цілі міста та села, вбивають військових та цивільних. Однак ми віримо, що зовсім скоро на нас чекає перемога, яка буде дуже важливою для всього українського народу.

 
Книжка на часі
 

img124 2 7Вахтанг Кіпіані. Друга світова. Непридумані історії. 

Війна розділила родини, позбавила життів, скалічила долі…

Книжка складається з реальних сімейних історій, переказаних зі слів батьків, бабусь і дідусів. Автори статей, зібраних завдяки науково-популярному виданню «Історична правда», розповідають про найстрашнішу війну ХХ століття, про долі тих людей, чиї життя назавжди розділилися на до і після.

 

Всесвітній день тропічного лісу

Молода, але вкрай важлива екологічна подія, яка була започаткована організацією Rainforest Partnership 2017 року. Головна її мета - привернути увагу людства до проблеми зникнення тропічних лісів, які є домівкою для великої кількості різноманітних видів росли, тварин, птахів та комах.

 

*****************************

 

21 червня

День літнього сонцестояння

682c483477ba2941be7eb87f2932cb0e 1024x768 Це день, коли Північний полюс планети Земля досягає найбільшого нахилу в бік Сонця. А тому - це найдовший день року.

Літнє сонцестояння — це важлива астрономічна і географічна подія, що відбувається в Сонячній системі. Цього дня наша планета, здійснюючи рух навколо сонця і обертаючись навколо уявної осі, в черговий раз зайняла по відношенню до Cолнця таке положення, коли сонячне проміння в Північній півкулі прямовисно "падає" на північний тропік і висвітлює дно найглибших колодязів. Цей день знаменує початок літа в північній півкулі Землі і початок зими в південній півкулі.
За традицією дівчата у День літнього сонцестояння ворожили та закликали кохання за допомогою води і рослин. У тих, хто зібрав цілющу росу й умився нею, був шанс зміцнити своє здоров’я. Коли немає можливості дотримуватися традицій наших пращурів, просто відчиніть вікно та прислухайтесь до звуків ночі. Якщо почуєте пісню цвіркуна, одразу ж загадуйте бажання. Магія та сила природи обов’язково допоможуть їх здійснити.
У давнину в День літнього сонцестояння люди збирали цілющі трави, так як вважалося, що в цей період лікувальна сила рослин зростає в кілька разів. Люди обливалися водою, плели вінки, ворожили, стрибали через багаття і спалювали опудало у вигляді колеса, що символізувало Сонце (Ярило). Небажано було проводити цей день в зневірі, одному. А дуже важливо було зберігати позитивний настрій, щоб весь наступний рік супроводжувала удача і гармонія.

 

Міжнародний день йоги

Молода оздоровча подія, яка була започаткована Організація Об'єднаних Націй 2014 року. Дату обрали на честь дня літнього сонцестояння. А під час першого проведення події (2015 рік) одночасно 35 тисяч людей практикували йогу. Ця сесія потрапила до Книги Рекордів Гіннесса.


Міжнародний день скейтбордингу

Молода спортивна подія, яка була створена Міжнародною Асоціацією Скейтборд Компанії 2004 року. А ініціаторами виступили скейтбордисти з Каліфорнії, США.


Всесвітній день гідрографії

Започаткована ця подія була Організацією Об'єднаних Націй 29 листопада 2005 року. Дату обрали на честь річниці створення Міжнародної гідрографічної організації (1921 рік).


Всесвітній день музики

Подія, яка є дуже важливою для прихильників цього виду мистецтва. Вона була започаткована міністром культури Франції Жаком Лангом 1982 року.


Всесвітній день гуманізму

Важлива подія, яка була започаткована Міжнародним гуманістичним та етичним союзом в Осло 1986 року. Її мета в приверненні уваги суспільства до вагомості гуманізму.


Всесвітній день жирафа

Дата була встановлена завдяки фонду Giraffe Conservation Foundation. Мета події - привернути увагу людей до проблеми вимирання жирафів.
Міжнародний день квітки. Дату обрали на честь дня літнього сонцестояння. Головна мета події - звернути увагу людства, що довкола них ростуть різноманітні квіти та залучити до збереження рослинності.
Всесвітній день рукостискань. Неофіційна, але досить позитивна подія. Варто розуміти, що в суспільстві відмова від рукостискання означає неповагу та недоброзичливе ставлення.


Міжнародний день повільності

Неформальна та неофіційна подія, яка була започаткована суспільною діячкою Клеманс Буше 2001 року. Головна її мета - привернути увагу людства до філософії повільного руху та важливості впровадження повільних днів, щоб відпочити від надто шаленого життя.


Міжнародний день футболки

Цікава подія, яка була створена німецькою компанією Spreadshirt 2008 року. Футболку можна назвати універсальним та дуже комфортним одягом, який підходить всім без перебільшення.

 

*****************************

 

 20 червня

Всесвітній день біженців

 

 kordon slovachchina gettyimages 1372603327 4 480x270Важлива подія, яка була започаткована Організацією Об'єднаних Націй 2000 року. Дату вирішили об'єднати з Міжнародним днем африканських біженців, який раніше (від 1969 року) святкували цього дня. Цей день – це констатація факту: війни на землі не припиняються. Також це і констатація міжнародних угод, на яких ґрунтуються захист біженців та прояв поваги до стійкості духу і мужності біженців у всьому світі. Щохвилини 24 людини залишають рідні місця через війни, переслідування чи страх за своє життя. 80% усіх біженців у світі – це жінки та діти.
Згідно з міжнародним правом, біженці — люди, які не можуть або не бажають повернутися до своїх країн, на рідні землі через цілком обґрунтовані побоювання стати жертвою переслідування.
 

Всесвітній день мотоцикліста

До 2008 року ця подія припадала на липень, однак тепер вона носить щорічний характер і припадає на третій понеділок червня. З'явилася вона завдяки ініціативі, що полягає їзді на роботу на мотоциклі, а не авто, яка мала місце 1992 року.Всесвітній день Wi-Fi

Подія була започаткована за ініціативи Бездротового широкосмугового Альянсу. Розвиток технології Wi-Fi розпочався ще у 1990-х роках. А перші пристрої були випущені 2000 року.

 
Книжка на часі
 

diti-ta-batkiДьякова А., Касилова А. Діти та батьки в інтернеті. Путівник для безпечної подорожі

Як зробити час дитини в інтернеті безпечним? Коли реєструватися в соцмережах? Що таке кібербулінг? Як захиститися від злочинців у мережі?.. Поговоримо на сторінках цієї книги про різні ризики й можливості для дітей у сучасному онлайн-середовищі. Разом з нами досліджуватимуть це питання відомі психологи, поділяться досвідом успішні батьки. Сподіваємось, книга буде цікавою для всієї родини і допоможе знайти відповіді на багато важливих питань.

 

День працівника складу

Це неофіційне професійне свято, мета якого привернути увагу до важливої діяльності працівників складу, які повинні бути відповідальними, організованими та енергійними.


Всесвітній день захисту слонів в зоопарках

Дата була започаткована 2009 року представницею організації захисту тварин. Варто пам'ятати, що сьогодні залишилося всього 3 різновиди слонів (а раніше їх було 40).


Всесвітній день ефективності

Неофіційна, але актуальна подія. Її мета - привернути увагу суспільства до важливості організації продуктивної праці, залучення до підвищення ефективності власної діяльності.

 

*****************************

 

 19 червня

Міжнародний день батька та День батька в Україні

Щорічно припадає на третю неділю червня. Це важливе сімейне свято, яке було створене для того, щоб вшанувати батька, подарувати йому теплі слова та свою любов. Як виникла ця подія? 1909 року американка Сонори Смарт Додд пішла на проповідь до Дня матері. Вона подумала, чому б не придумати таке ж свято і для батька. Протягом року вона переконувала владу міста та священика виділити їй окремий день, щоб відсвяткувати подію. Спочатку вона вибрала 5 червня - день народження її батька. Але часу залишалося мало, тому вона обрала 19 червня. 1910 року відбулося перше святкування.

 
Книжка на часі
 

Геннадій Меламед. Найкращий татусьГеннадій Меламед. Найкращий татусь

Ця історія про маленького Єнотика Євгенка, який був неймовірно щасливий, адже тато пообіцяв йому піти рибалити! На справжню риболовлю, вже завтра! Але тут Євгенко сильно захворів ... Та якщо тато обіцяв риболовлю, то вона обов'язково буде! 

 


Всесвітній день дитячого футболу

Головна мета події - поширити серед молодого покоління ідею необхідності здорового способу життя, прищеплювати любов до спорту з самого дитинства.


День медичного працівника в Україні

Подія була встановлена президентом Леонідом Кучмою 3 червня 1994 року. Головна її мета - подякувати всім лікарям, медсестрам, лаборантам, санітарам, фельдшерам та іншим медичним працівникам за їх плідну працю.
Всесвітній день прогулянки. Хоч це і неофіційна, проте дуже актуальна подія, яка була започаткована американцем У. Т. Рабе 1979 року. А перший день прогулянки відбувся у штаті Мічиган (США).


Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту

Це молода, однак дуже важлива подія, яка була започаткована Організацією Об'єднаних Націй 19 червня 2015 року. Дату обрали на честь прийняття резолюції Ради безпеки щодо сексуального насильства (2008 рік).Всесвітній день обізнанності про серповидноклітинну анемію. Важлива подія, яка була створена, щоб збільшити обізнанність людства про важку хворобу - спадкову зміну структури гемоглобіну, через яку він стає патологічним. Такі еритроцити погано транспортують кисень, через що у людини буває киснева недостатність.


День фермера

Подія була започаткована в Україні президентом Володимиром Зеленським 2020 року. Дату обрали на честь прийняття Закону про фермество (2003 рік).


День Моршина

Подія відбувається щороку в третю неділю червня. Місто Моршин славиться своїми санаторіями з лікувально-мінеральними водами. Сюди приїздять люди, які страждають на захворювання серцево-судинних захворювань, порушення кишково-шлункового тракту тощо.

 

 

*****************************

 

18 червня

 

День дільничого офіцера поліції в Україні


Подія була започаткована 2004 року. Дільничий офіцер - представник Національної поліції на дільниці, який повинен протидіяти злочинним діям, проводити профілактику правопорушень та причинно-умовний аналіз, контролювати зберігання та використання зброї, забезпечувати публічну безпеку українців та громадян інших країн, які перебувають в Україні.

 

Міжнародний день пікніка


Саме влітку тепла погода дозволяє проводити приємні пікніки з друзями та рідними на природі. Цікавий факт: 1801 року в Лондоні з'являється товариство пікніка "Pic Nic Society".


Всесвітній день жонглювання


Щорічно проводиться в суботу, яка найближча до 17 червня. Це творча подія, яка була започаткована на честь створення Міжнародної асоціації жонглерів (17 червня 1947 року).


Міжнародний день серфінгу


Це неофіційна спортивна подія, яка щороку припадає на третю суботу червня. Започаткували її Surfing Magazine та Surfrider 2005 року.


Міжнародний день суші


Подія була започаткована 2009 року Кріс Де Мей, який створив сторінку на Facebook, яка була присвячена його улюбленій страві.


День народження дитячої коляски

Вона була створена саме цього дня 1889 року американцем Річардсом. Проте він лише отримав патент на винахід, але щось схоже на дитячу коляску існувало від 1730 року. Дитячий візочок у вигляді карети створили в родині герцога Девонширського. Він запрягався поні.


Всесвітній день гармонії


Позитивна подія, основною метою якої є привернення уваги людства до важливої ролі стану узгодженності внутрішнього та зовнішнього світів.


День гордості та гідності аутиста


Подія була започаткована організацією Aspies For Freedom 2005 року. Через аутистичні розлади мозку у людей виникають певні труднощі з соціалізацією, поведінкою та сприйняттям навколишнього світу. Було доведено, що аутисти більш уважно ставляться до деталей, вміють жити яскравим життям.


День любителів риболовлі


Це досить розповсюджене хобі, особливо серед представників чоловічої статі. Її суть не в улові, а в тій особливій атмосфері, яка панує під час цього процесу.


Міжнародний день паніки


Це неофіційна, але важлива з точки зору психології подія. Її мета - привернути увагу людства до панічного стану, наголосити на необхідності рідкого впадання у цей стан, щоб побороти стрес.


День стійкої гастрономії


Це молода, однак важлива подія, яку започаткувала Організація Об'єднаних Націй 21 грудня 2016 року.

 

 *****************************

 17 червня

Всесвітній день сміттяра

Хоч ця подія може здатися не важливою, адже ця професія зовсім не цінується у світі. Однак дата допомогає привернути увагу людей до величезних зусиль тих, хто підтримує в чистоті села та міста.

 
Книжка на часі
 

img386 2 11Галина Ткачук. Книжка про сміття

Перед вами книга, яка розповість про сміття, його вплив на навколишнє середовище і способи, що дозволяють боротися з його негативними наслідками.

Ви дізнаєтеся:

  • Чим насправді небезпечне сміття, а чим корисне;
  • Звідки воно береться і чому його так багато;
  • Що відбувається з ним після того, як ми його викинули;
  • У чому, з рештою, полягає сміттєва проблема, і як кожен із нас може долучитися до її вирішення.


Всесвітній день боротьби з опустеленням та посухою

Ця дата була встановлена Організацією Об'єднаних Націй 1995 року. Її обрали на честь прийняття Конвенції ООН щодо боротьби з опустеленням (1994 рік).


Всесвітній день крокодила

Це дуже важлива екологічна подія, яка була створена, щоб привернути увагу людства до проблеми зникнення алігаторів та крокодилів на планеті Земля. Головні причини цього - урбанізація та незаконне полювання.

 

*****************************

 

16 червня

Всесвітній день морських черепах

 Дату події обрали на честь дня народження видатного американського науковця, який працював в галузі екології та присвятив своє життя вивченню морських черепах, Арчі Карра.

 

Міжнародний день сімейних грошових переказів

Молода, однак важлива подія, була започаткована 2015 року на політичному форумі, що відбувся в Мілані. 2018 року подію офіційно затвердила Організація Об'єднаних Націй.

 

День свіжих овочів

Неофіційна подія, метою якої є залучення людства до основ здорового харчування та наголошення важливості споживання саме свіжих овочів.

Книжка на часі

 

s901183u vitaminki oblСовінська А. Вітамінки

Овочі та фрукти — це здорово! Хіба ні? Щоб це зрозуміти малюк має познайомитися з їхніми мешканцями. Наприклад, пектин. Він цілими днями метушиться й прибирає організм. Магній завжди в гарному настрої. Вітамін B годинами просиджує над книгами. А ще є багато-багато інших. Всі вони дуже важливі для організму. Саме вони роблять яблука, помідори та броколі корисними! Книга великого формату містить в собі чудові докладні малюнки, які можна знову й знову роздивлятися з дитиною. В ній багато інформації, яка подана просто та з гумором. Завдяки кумедним героям малюк зрозуміє користь вітамінів. Після цієї книжки жодна дитина не залишиться байдужою до фруктів і овочів!

 

 

Міжнародний день африканської дитини

Подія була започаткована 1991 року Організацією африканської єдності. Саме ця дата є річницею демонстрації в Соуето, коли чорношкірі школярі вийшли, щоб відстояти своє право на освіту рідною мовою та отримати покращене навчання в цілому.

 

*****************************

 

15 червня

Всесвітній день вітру
 
Важлива екологічна подія, яка була створена Європейською вітроенегретичною асоціацією 2007 року. Вітер - невичерпний ресурс планети Земля, а тому його застосування має неабиякий потенціал.
 
Книжка на часі
 
Секрети вітруШмідт Г., Манів Г. Секрети вітру

Макс зі своїми друзями — професором, Аліною та розумним електромобілем Мобі-Елом — досліджує секрети вітру, знайомиться з вітроенергетикою та привчається дбати про довкілля. У книжці багато цікавих наукових фактів та інструкції, за якими ти зможеш побудувати повітряного змія, флюгер, а також розу вітрів. І до всього — захопливий сюжет із зловмисниками, переміщеннями в просторі та кумедними витівками роботизованого Мобі-Ела!

 
 
День сили посмішки
 
Неофіційна, але позитивна подія, мета якої показати, що щира посмішка здатна творити чудеса, піднімати настрій, дарувати гарні емоції. Вчені довели, що люди, які частіше посміхаються, живуть довше.

День фотографії природи
 
Неофіційна подія, яка шанує фотографів, що знімають довколишнє середовище. Часто цього дня влаштовуються тематичні фотовиставки, майстер-класи, лекції та інше.
 

 

Всесвітній день пожертвувань

Подія була заснована 2010 року з метою залучення якнайбільшої кількості людей до пожертвувань. Цього дня можна скористатися нагодою та переказати кошти нужденній людині або будь-якій організації.


День захисту людей похилого віку
(Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей)

Важлива подія, яка була створена 2011 року на пленарному засіданні Генасамблеї ООН. Мета - боротьба з несправедливістю і дискримінацією у відношенні до людей похилого віку.

 

Всесвітній день Великої хартії вольностей
 
Саме цього дня 1215 року король Англії Іоанн Безземельний затвердив перший юридичний документ, який закріплював права людини. Згодом на основі цього документу було написано конституцію Великої Британії.
 
*****************************
 
14 червня

Всесвітній день донора крові

Подія була заснована Організацією Об'єднаних Націй 23 травня 2005 року. Дату обрали не випадково - це день народження австрійського лікаря Карла Ландштейнера, який став лауреатом Нобелівської премії.
Саме цього дня в 1868 році австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини. Ініціювали проведення цього свята чотири міжнародні організації, які займаються пропагандою добровільного донорства: Всесвітня організація охорони здоров'я, Міжнародна федерація Червоного Хреста, Федерація організацій донорів крові й Товариство з переливання крові.
  

Міжнародний день блогера (InWeDay)

  Блогерство часто вважають особливою професією, а тому можна цей день назвати професійним святом. Подія була створена задля того, щоб об'єднати блогерів з усього світу і пропагувати ведення блогу як способу спілкування між людьми, самовираження.
 Відзначається щорічно 14 червня. Це неофіційне свято було створене для того, щоб зблизити любителів ведення інтернет-щоденників з різних країн світу.
  Блог – це онлайн-щоденник, який регулярно поповнюється текстовими записами, зображеннями, відео або іншим контентом. Першим блогом вважається сторінка творця Всесвітньої павутини Тіма Бернерса-Лі, де він публікував новини починаючи з 1992 року. А в 1999 році був запущений веб-сервіс Blogger, який став першою у світі безоплатною блог-платформою, на якій можна було вести свій інтернет-щоденник без знань в програмуванні.
  У 2004 році близько 500 блогерів з більш ніж 40 країн підтримали ідею створення свята, яке б об'єднало любителів блогінгу по всьому світу. Вперше Міжнародний день блогера відзначали 14 червня 2004 року. З нагоди свята блогери пишуть спеціальні записи у своїх онлайн-щоденниках, а в деяких містах організовуються оффлайн.

  

Міжнародний день натуристів (нудистів)

Виникла подія в США 1976 року. Нудисти - прибічники особливого філософського мислення, який полягає в максимальному зближенні людини з природою заради отримання відчуття гармонії зі світом навколо.

День кавових зерен

Особлива подія для справжніх кавоманів. Кавові зерна насправді обсмажене насіння фрукта, який носить назву кавова вишня. З них готують ароматний напій, популярний в усьому світі.

 

Міжнародний день ванни

Хоч це і неофіційна, проте дуже цікава подія. Дату обрали на честь відкриття Архімеда, яке він зробив, миючись у ванній.

 

Всесвітній день в'язання

Молода творча подія, яка була започаткована 2005 року Даніель Ландес. Спочатку вона була популярна лише в Парижі, однак згодом поширилася в інші країни світу.

  

*****************************
 
 13 червня
День визволення Маріуполя від російських окупантів
 

Саме цього дня 2014 року українським військом була здійснена операція, внаслідок якої російські окупанти втратили контроль за містом Маріуполь. На жаль, 2022 року агресор знову окупував героїчне місто.
Віримо у ЗСУ. Віримо, що місто знову буде вільним. Маріуполь - це Україна!

 
Книжка на часі
 

Україна - моя Батьківщина1Україна - моя Батьківщина

Ілюстрована енциклопедія містить цікаві відомості про сучасну Україну, особливості її державного устрою і географічного положення, факти зі славної історії української нації та великих українців, опис видатних архітектурних і природних пам'яток, інформацію про особливості побуту й традицій українського народу, а також культурну спадщину нашої країни.

 

 

День працівників текстильної та легкої промисловості

Щорічно припадає на другу неділю червня. Головна мета дня - подякувати працівникам за їх старанну працю, завдяки якій українці можуть купувати товари українського виробництва високої якості.

 

Міжнародний день поширення інформації про альбінізм

Дата була встановлена Організацією Об'єднаних Націй 2015 року. Альбінізм є вродженим дефектом, котрий полягає у частковій чи повній втраті пігментації шкіри, очей, волосся.

 

День швейної машинки

Саме цього дня 1790 року у Великобританії була запатентована швейна машинка. Цей винахід став дуже важливим для текстильної промисловості, а сам пристрій свого часу був в кожному домі.

 

День народження шпильки

Саме цього дня 1825 року американець Волтер Хант запатентував шпильку. Цю новацію світ відразу сприйняв гарно і її використовують навіть сьогодні.

 
 
*****************************
 
 
 12 червня
 День Святої Трійці

 

Вітаємо зі світлим святом Трійці!  Бажаємо миру, щастя та добробуту у кожну родину. 

Трійця – одне з дванадцяти найголовніших свят року. Інші назви: П'ятдесятниця, День Зіслання Святого Духа, Зелена неділя – «п'ятдесятий день».

Традиційно свято Трійці припадає на 50-й день після Великодня.

Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса і позначає появу Всевишнього в усіх трьох іпостасях як святої Трійці: у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Бога-Святого Духа.

Православні християни в цей день прикрашають будинки і храми зеленими гілочками, квітами.
Віруючі в ніч перед святою Трійцею йдуть до храму, а священики у цей день одягають ризи зеленого кольору. Після богослужіння прийнято сідати за святковий стіл, відвідувати рідних та приносити їм гостинці.

Молоді люди здавна влаштовували веселощі на Трійцю, співали пісні.
Наступного дня, у понеділок, святкують День Святого Духа.

 

Книжка на часі

 

Звичаї українцівАртюх Л. Звичаї українців у народному календарі

З книги ви дізнаєтесь про календарні свята і обряди українців, познайомитися зі звичаями та традиціями, яких дотримувалися наші предки, збираючись за святковим столом. Значну увагу приділено обрядовим стравам. Кожна господиня матиме можливість урізноманітнити меню своєї родини смачними борщами, ковбасами, варениками та безліччю смачних страв, рецепти яких дбайливо зібраніавтором у різних регіонах України.

 
Всесвітній день боротьби з дитячою працею
 

Щорічна подія, яка була створена за ініціативою Міжнародної організації праці. Пропозицію вона висунула 1997 року. Від 2002 року подія набула статусу міжнародної під егідою ООН.

 

Ви знаєте, що були часи, коли дітей взагалі не сприймали як людей особливого віку — до них ставилися так, як до дорослих. Минуло не одне тисячоліття, поки людство зрозуміло, що діти потребують відмінного ставлення.

Лише в XVII-ХVШ ст. діти отримали належну увагу, бо раніше вони не мали ні дитячого одягу, ні дитячих іграшок чи книжок. У середньовічній Німеччині слово «дитина» взагалі було синонімом до слова «дурень». Дітям було нелегко - не було законів, які оберігали б їхнє життя.

Довгі роки найрозумніші і найдобріші люди боролися за права дітей самотужки, і нарешті, у 1924 році, вони зібралися у місті Женеві, де прийняли перший документ про потреби дітей - Декларацію прав дитини. Упродовж XX ст. було прийнято цілий ряд документів, спрямованих на захист дітей та дитинства.

Трохи історії

ООН - міжнародна організація, до якої входить більше, ніж 150 країн світу. Вона утворена в 1945 році. Це організація, яка приймає міжнародні закони за згодою держав і намагається контролювати їх дотримання, стежити за безпекою у світі і не допускати війни.

 

Мультик про права дитини. UNICEF Ukraine

  

День працівника фондового рину України

 

Подія доволі молода, адже була запроваджена 2008 року. Головна мета дня - подякувати спеціалістам за їхню старанну працю по розвитку ринкової економіки країни.Міжнародний день фалафель

 

Це популярна страва з великим вмістом бобових (зазвичай це нут). Зверху її посипають різноманітними спеціями і прянощами. Виникла на Близькому Сході і зараз є символом Ізраїлю.


День супермена

 

Саме цього дня 1933 року сценарист Джеррі Сігел та художник Джо Шустер вигадали популярного персонажа Супермена.


День червоної троянди

 

Ця рослина існувала 50 мільйонів років тому, а культурна троянда з'явилася близько5 тисяч років. Наразі на планеті існує понад 300 видів троянди. А перше місце з продажів королеви квітів займають Нідерланди.


Зміїне свято

 

Саме в цей час змії покидають свої гнізда і починають шукати собі партнера для спарування. Не варто ходити в цей період до лісу, адже змії зараз дуже агресивні.

 
*****************************
 
 
 
 11 червня

Всесвітній день ляльки

Припадає щорічно на другу суботу червня. Лялька - одна з найулюбленіших іграшок в будь-якому віці. Головна мета цієї події - навчити людей дорожити тими, хто про них щиро піклується. Можна проявити свою любов, подарувавши рідній людині ляльку.


Книжка на часі

 

Ляльки-мотанкиТарасова О. О. Ляльки-мотанки

Лялька, зроблена своїми руками, захистить будинок від бід і напастей, стане чудовим подарунком друзям і близьким. Їх виготовлення – це не просто рукоділля, це древнє мистецтво, яке тепер доступно і вам!

Захисниця добробуту сім`ї.
Лялька на щасливе сімейне життя.
Берегиня будинку.
Захисниця дитини.
Мотанка-хранителька молодості і краси.
Травниця — оберіг від злих духів і хвороби.

Погортати

 

День Жака-Іва Кусто

Якщо ви хоча б трішки цікавилися підводним світом, тоді це ім'я вам точно знайоме. Жак-Ів Кусто був великим поціновувачем природи і покорителем океану, а ще він відзначився як режисер та автор телевізійних програм. Дату обрали не випадково. Цього дня і народився Жак-Ів Кусто.

 
 
 
*****************************
 
 
  10 червня

Всесвітній день морозива

 

raspberries-ice-cream-cones-on-tableЩорічний захід, який є популярним в багатьох країнах світу. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1786 року в США почали масово продавати ці холодні ласощі. Однак в світовій кулірнарії морозиво існувало задовго до цієї події. Відомо, що перші схожі десерти з'явилися тисячі років тому. Фруктовими соками з льодом любили смакувати китайські імператори.

9 смачних та простих рецептів
домашнього морозива для дітей
 

 

День кулькової ручки

У червні 1943 року угорські винахідники брати Біро, Ласло і Дьyoрджі стали власниками патенту США на кулькову ручку. 

 

Всесвітній день стилю модерн

Ініціатором запровадження цієї події став угорський журнал Szecessziós Magazin, який співпрацює з Музеєм приклидного мистецтва в Будапешті, 2013 року. Там і провели перше святкування. Захід підтримав європейський арт-рух в Іспанії та Бельгії.

 

Всесвітній день ремісництва

Саме цього дня 1964 року в США відбулася перша конференція, в якій взяли участь художники, викладачі, ремісники та урядовці з 40 країн світу.

 

 Міжнародний день геральдики

Подія була створена 2013 року. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1128 року англійський король Генріх Перший Боклерк подарував своєму майбутньому зятю Жоффруа V Плантагенету на честь посвяти в лицарі щит з зображеними на ньому трьома золотими левами.

 

 
 *****************************
 
9  червня

Міжнародний день друзів

Це ще одна чудова нагода привітати своїх друзів, нагадати всім про важливість дружби, навчити цінувати вірність. Створити таку подію вирішили 1935 року в Конгресі США. Через 23 роки цей день отримав підтримку ООН. Хоча конкретну дату не затвердили, проте неофіційно 9 червня так і залишилося Міжнародним днем друзів.

 

Всесвітній день пам'яті домашніх тварин

Подію створили, щоб дати можливість всім власникам тварин згадати тих улюбленців, які вже пішли з життя.

 

День Коралового трикутника

Цю подію присвятили збереженню природних ресурсів і біорізноманіття. Вперше її провели 2012 року.

 

Міжнародний день архівів

Затвердили подію 2007 року. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1948 року з'явилася Міжнародна рада архівів. Наразі до неї входить близько 1700 представників з різних країн світу.

 

Міжнародний день акредитації

Головна його мета - поширити обізнаність про ефективність акредитації як засобу встановлення довірних відносин на світовому ринку.

 

 *****************************
 
 
 8  червня

Всесвітній день океанів

 

Подія була встановлена ООН для того, щоб підвищити обізнаність людства про Світовий океан та його проблеми, а також знайти рішення для їх подолання. Океани вкривають 70% Землі. Вони є найбільшою біосферою планети та домівкою для 80% живих істот.

 

Книжка на часі

 

Про океан. Наука розповідаРока Нурия. Про океан. Наука розповідає…

Моря й океани вкривають таку велику частину нашої планети, що при погляді з космічного корабля Земля здається синьою. А якщо ти зазирнеш у глибини океанів, то зможеш побачити гірські хребти з пустелями, глибокі ущелени, в яких можуть мешкати лише морські чудовиська, і сповнене життя прибережне мілководдя. Під обкладинкою цієї книги шумить океан. Хочеш поглянути?

 

День народження пилососа

 

Цей прилад, який сьогодні можна знайти практично в кожному домі, був винайдений 1869 року. Зробив це американець Айвз Макгаффні. Першу модель він назвав "Вихор", але вона відрізнялася великими розмірами, а тому не користувалася популярністю.

 

 Міжнародний день домогосподарки та домохазяїна

 

Запровадили цю подію за ініціативою Габріель Дельгадо, працівниці Національного інституту жінок, що розташований в Мехіко. Головна її мета - показати людям важливість праці тих людей, які зайняті веденням домашнього господарства.


Всесвітнй день обізнанності
про пухлини головного мозку
 
 

Започаткували дату 2000 року за ініціативи членів Німецької асоціації медичної допомоги при пухлинах головного мозку.

 

 
 *****************************
 

7  червня

Всесвітній день безпеки харчових продуктів
(World Food Safety Day)

Організован у 2019 році під егідою ООН з метою впровадження ідеї здорового та повноцінного харчування, подолання проблеми голоду в окремих регіонах планети, досягнення принципів здорового способу життя для людей.


День шоколадного морозива

Національне кулінарне свято США, яке набуло популярності у світі серед любителів цього десерту.

 
*****************************
 
 6 червня
 
 
День журналіста України
 
 
 
В сучасному світі слово професійних журналістів є справжньою влучною зброєю. Головна суть професії - донести важливу інформацію чи новину до громадськості максимально об'єктивно і всебічно. В українських національних традиціях завжди повага до публічного слова була надзвичайно високою. День журналістики було запроваджено 25 травня 1994 року указом №251/94 Президента України Леоніда Кравчука на підтримку ініціативи делегатів I Всеукраїнського з'їзду редакторів газет і журналів.
Оскільки цього дня в 1992 році у бельгійському Брюсселі Національну спілку журналістів України прийняли до Міжнародної федерації журналістів – найбільшої в світі організації професійних працівників ЗМІ.
 
 
*****************************
 
 
 
5 червня
 
Всесвітній день
навколишнього середовища

 

Дата була встановлена ООН 1972 року під час відкриття Стокгольмської конференції.

Книжка на часі

 

Я можу врятувати планетуКірбі Л. Я можу врятувати планету

Як дитина може врятувати планету? Наприклад, прочитавши цю книжку. Тут уміщено розповіді про дванадцятьох школярів-екоактивістів з усього світу, які мотивують не лише дітей, але й дорослих. Герої книжки свідомі, небайдужі, вигадливі, тож роблять усе можливе для збереження довкілля. Хтось захищає носорогів в Африці, хтось прибирає узбережжя в Австралії, а хтось компостує сміття в Україні.

 

 

День міста Черкаси

Припадає на першу неділю червня, хоча за деякими джерелами святкується в третю неділю вересня. Місто було засноване 1286 року на березі річки Дніпро. Перші письмові згадки датуються 1325 роком. Пізніше про Черкаси згадують в ярлику хана Меглі-Гирея 1507 року.

 

 День працівників місцевої промисловості

Щороку припадає на першу неділю червня. Присвячена ця подія всім тим, хто віддає свої сили задля добробуту українців.

 

День меліоратора

Праця меліораторів дуже важлива, адже саме від правильної меліорації земель залежить врожай практично всіх культур. Свято запровадили 24 травня 1976 року.

 

 День працівників водного господарства

Подію офіційно запровадили 18 березня 2003 року. Це дуже важлива дата, адже вода - джерело всього живого на землі. Потрібно вміти бережно використовувати ресурси не лише в Україні, але й в усьому світі.

 

 Міжнародний день людей, які подолали рак

Щороку припадає на першу неділю червня. Цей день був створений для тих, хто зміг перемогти підступну та важку хворобу та стати на шлях відновлення після онкології.

 

Всесвітній день боротьби з хворобою Вернейля

Припадає щороку на першу неділю червня. Дата була запроваджена у зв'язку з необхідністю поширення інформації про хворобу Вернейля. Це захворювання шкіри, яке діагностують у 1% чоловіків та жінок у всьому світі.

 

Всесвітній день боротьби зі шкідниками

Подію започаткували 2017 року, щоб донести до людей інформацію про те, що шкідники завдають клопоту фермерству та розносять велику кількість різноманітних хвороб.

 

Міжнародний день боротьби з незаконним і неврегульованим рибальством

Дата була запроваджена 2017 року для того, щоб проінформувати суспільство про необхідність охорони навколишнього середовища.

 

Всесвітній день боротьби з видовою дискримінацією

Тобто один біологічний вид не повинен пригнічувати інші. Цю ідею вперше розвинув в своїх творах письменник Ричард Райдер. Основна мета події - привернути увагу людей до тварин, які не можуть себе самі захистити.

  

*****************************

 

4 червня

День пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України

День пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, — державний пам'ятний день в Україні, який відзначається щорічно 4 червня та був запроваджений для вшанування пам'яті дітей, які загинули в результаті російсько-української війни з 2014 року рішенням Верховної Ради України 1 червня 2021 року.

Більше ніж 724 дитини постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. Станом на ранок 3 червня 2022 року офіційне число дітей-жертв за добу не змінилося - 261. Зросла кількість поранених- 463.

Ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Допис у Facebook

 

Міжнародний день дітей-жертв агресії

9 серпня 1982 року на надзвичайній спеціальній сесії з питання Палестини Генеральна Асамблея ООН, "будучи враженою величезною кількістю невинних палестинських та ліванських дітей - жертв актів агресії Ізраїлю", ухвалила відзначати 4 червня кожного року як Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії.
 
 

Міжнародний день боротьби з карієсом

День заснований за ініціативи стоматологів і покликаний звернути увагу людей на проблему стану зубів.
Карієс зубів є найпоширенішим хронічним захворюванням у світі. Він обумовлений тим, що бактерії у роті метаболізують цукор з їжі та виробляють кислоти, які згодом розщеплюють емаль зуба.
Щоб зменшити ризики карієсу, потрібно щодня якісно чистити зуби, користуватися зубною ниткою та вживати якнайменше цукру та інших шкідливих для зубів продуктів.
 

День Господарських Судів України

Саме цього дня 1991 року Верховна Рада затвердила закон "Про арбітражний (господарський) суд"

 

Міжнародний день спойлерів
(International Spoiler Day)

Спойлер походить від англійського слова, яке означає "псувати", тобто це заздалегідь розповсюджена важлива інформація про подію, сюжет, новину, яка руйнує очікування від неї. Подія була придумана в США - батьківщині дивних днів.

 

 *****************************

 

3 червня - Всесвітній день велосипеда (World Bicycle Day)

 

Подія була запроваджена Генеральною асамблеєю ООН 2018 року. В сучасному вигляді велосипед з'явився не відразу. Існує думка, що першим двоколісний транспорт придумав Леонардо да Вінчі. Це підтверджують і його ескізи, на яких зображена конструкція, яка нагадує сучасний велосипед.

 

*****************************

 

2 червня

День здорового харчування

 

Подію було створено для того, щоб люди могли дізнатися якомога більше про переваги здорового харчування, змінили свої харчові звички, зміцнили здоров'я.

 

Книжка на часі
 

s901183u vitaminki oblСовінська А. Вітамінки

Овочі та фрукти — це здорово! Хіба ні? Щоб це зрозуміти малюк має познайомитися з їхніми мешканцями. Наприклад, пектин. Він цілими днями метушиться й прибирає організм. Магній завжди в гарному настрої. Вітамін B годинами просиджує над книгами. А ще є багато-багато інших. Всі вони дуже важливі для організму. Саме вони роблять яблука, помідори та броколі корисними! Книга великого формату містить в собі чудові докладні малюнки, які можна знову й знову роздивлятися з дитиною. В ній багато інформації, яка подана просто та з гумором. Завдяки кумедним героям малюк зрозуміє користь вітамінів. Після цієї книжки жодна дитина не залишиться байдужою до фруктів і овочів!

Більше книжок за посиланням

 

2 червня в церковному календарі – Вознесіння Господнє

 

Велике церковне свято, яке завжди припадає на четвер і святкуєтся на 40-й день після Великодня. Згідно з Новим Завітом, коли Христос воскрес із мертвих, він ще 40 днів перебував на землі, розповідав своїм послідовникам про Царство Небесне та готував їх до прийняття благодаті Святого Духа. Коли наступив 40-й день, Ісус зібрав своїх послідовників на горі Елеон (неподалік Єрусалиму), де дав останні настанови, а потім вознісся на небо до свого Батька. В той же час з'явилися два ангели, які розповіли апостолам про друге пришестя Спасителя на землю.

 

*****************************

 

1 червня

Міжнародний день захисту дітей

 

u-litnomu-tabori-bez-ihrashok-i-rushnikiv 20210614 7157 - копияЦя важлива щорічна подія закликає всіх дорослих допомогти дітям отримати гідні умови життя, відпочинку та освіти, а також захистити їх від експлуатації та насилля. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1924 року Ліга націй прийняла Декларацію прав дитини - це був перший документ міжнародного рівня, який розповідав про дитячі права і безпеку.

Найдитячіша бібліотека Харкова та області - Харківська обласна бібліотека для дітей - вітає своїх неймовірно чудових читачів зі святом!

З цієї нагоди ми підібрали чудові книжки та фільми для дітей та про дітей, які допоможуть розважити усю родину. Дорослі - пригадають, як це - бути дитиною та іноді трошки бешкетувати, а діти - весело та з користо проведуть час.

Переглянути

 

Всесвітній день батьків

Традицію святкувати таку важливу подію започаткувала Генеральна асамблея ООН 2012 року. Її приурочили до Міжнародного дня дітей, щоб підкреслити роль сім'ї у формуванні в дітей загальнолюдських цінностей. Також цей день допомагає краще зрозуміти, що батьки - головні вихователі дітей.

Книжки для батьків

 

 

Всесвітній день відповідального туризму

Започаткували цю подію 2006 року. Кожний рік в цей день розкривають якусь конкретну тему, яка потребує негайного втручання з боку суспільства. Наприклад, браконьєрству. Головним правилом відповідального туризму можна назвати: потрібно відноситися до інших так, як би ти хотів, щоб відносилися до тебе.

 

 

Всесвітній день рифа

Подію започаткували 2010 року. Її основна мета полягає в приверненні уваги суспільства до коралових рифів, які є живим організмом. Від його здоров'я багато в чому залежить здоров'я всього океану.

 

Всесвітній день молока

Традицію святкувати таку цікаву подію започаткували 2001 року, а ініціатором її створення виступила Продовольча та сільськогосподарська організація. Головна мета заходу - популяризувати молокопродукти, розповісти населенню, як саме працюють підприємства, які займаються молочним виробництвом.

 

Всесвітній день бігу

Щороку припадає на першу середу червня і набирає все більше прихильників. Мета цього дня - поширити серед населення біг, який є найбільш доступним способом підтримувати здоров'я.

 

День ходіння босоніж

Він був заснований організацією "Soles4Souls" після цунамі 2004 року, щоб підтримати людей, які постраждали від природньої стихії.

 

День носіння сукні

Цю подію святкують двічі на рік - на початку червня та на початку грудня. Рекомендується одягнути плаття на роботу, прогулянку по місту чи зустріч з друзями.

 

*****************************

 

31 травня - Всесвітній день без тютюну

  

Щорічна подія була запроваджена ВОЗ. Перші медичні факти про шкідливий вплив тютюну з'явилися в період від 1950 до 1960 року. Зокрема, було доведено, що куріння може стати причиною онкологічних захворювань дихальних шляхів і легень.

Геть паління, ми - здорове покоління

  

31 травня - Всесвітній день блондинок


Це досить молода подія. Вперше вона була проведена в США 9 червня 2001 року. Адвокатеси-білявки хотіли показати своїм колегам-чоловікам, що вони не гірше за них розуміються на кореспонденції. Існує ще одна версія походження святкової дати - 2006 року була проведена перша премія "Діамантова шпилька".

 

 День народження велосипедного спорту

 

Дату обрали не випадково, адже саме цього дня 1868 року провели перші у світі велоперегони. Відбулися змагання в передмісті Парижу, в старовинному парку. Дистанцію у 2 км першим подолав 19-річний юнак Джеймс Мур з Британії.

 

Книжка на часі

 

img 24995Мінуз Армандо. Атлас спорту для дітей

І спортсмени, і глядачі — це учасники всіх спортивних подій: чудових злетів, карколомних падінь і встановлення неймовірних рекордів. Станьте на короткий час глядачами спортивних ігор: від футболу й регбі до легкої атлетики і «Формули-1». На сторінках цієї книжки ви довідаєтеся про історію народження 14 видів спорту, познайомитеся з правилами гри у них і дізнаєтеся про видатних гравців усіх часів. Книжка призначена для дітей і дорослих, для спортсменів і вболівальників, для спраглих до знань і до спортивних видань.

 

*****************************

 

30 травня - День степу в Україні

Ініціаторами створення події були учасники міжрегіонального наукового семінару "Охорона степових ландшафтів Донецької та Луганської областей". Він відбувся 1 березня 2017 року. Створенню дня степу в Україні також посприяло святкування 90-річчя створення заповідника "Кам'яні могили", який вважається символом українського степу.

Книжка на часі
 

kniga-ukrayina-moya-600x800Україна моя

Гортаючи сторінки цієї мальовничої книги, юні читачі дізнаються багато цікавого про Україну як державу, про її героїчне минуле. Вони ознайомляться зі звичаями і культурою українського народу, пам’ятками архітектури та мистецтва, дізнаються про багатоманітність природи рідного краю, яка потребує захисту і піклування.

 


30 травня - Міжнародний день обіймів вашої кішки

 

u301291Цього дня всі любителі кішок можуть показати свою любов до них та міцно-міцно обійняти.

 

Кращі дитячі книжки про котиків...

Дмитро Чередниченко. Чого Волошка запишалася

 Сергій Гридін. Кігтик Ковбаско

Галина Вдовиченко. 36 і 6 котів

Галина Вдовиченко. Котохатка

Гантер Е. Серія "Коти-вояки"

Юлія Ілюха. Космокоти. Марсіанські хроніки Мурка Мняуска

Керр Дж. Забудькувата киця Мона

Деніелз Л. Історії порятунку. Котик-безхатько

Щербаченко Т. Біла, Синя та інші

 

30 травня - День жіночої імансипації

 

Існує відразу дві версіх походження цієї події. Перша розповідає, що пам'ятну дату встановили на честь легендарної Жанни д'Арк, яка загинула 30 травня 1431 року. Згідно з іншою версією, цей день створили для вшанування подій, які відбулися в Німеччині 1932 року, коли проголосували за "Закон про юридичне положення жінок-чиновників".

 

Книжка на часі

 

syla divchat mockup 1 1Бабкіна К., Лівін М. Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків

Були часи, коли дівчата не мали права робити те, що вважають за потрібне: обирати собі до смаку одяг, заняття, пару, фах, життєвий шлях. Жінки не мали ані виборчого права, ані повноцінного права власності. У світі є країни, де жінка дотепер не належить сама собі, дівчата не можуть без чоловіка, батька чи брата вийти на вулицю, де дівчина не може дістати ні доброї освіти, ні хорошої посади. На щастя, світ поступово змінюється й подібні реалії відходять у минуле. Щоби виправити їх остаточно, ми всі мусимо докладати зусиль.

Ця книжка для того, щоби захоплюватися не завжди простими життями та не завжди справедливо оціненими досягненнями українських жінок та дівчат усіх часів, їхнім професіоналізмом, їхньою працею на користь людства. Для того, щоби пригадати ще раз і не забувати ніколи: вони - сила. Потужна, рушійна, вільна, необхідна світові.


30 травня - Всесвітній день боротьби проти астми і алергії

 

Пам'ятний день був заснований Всесвітньою організацією здоров'я, щоб привернути увагу громадськості до важливих проблем та розповісти людям про основні симптоми астми і алергії.

 

“Запитай у лікаря про алергію”: на найпоширеніші запитання відповів фахівець Юрій Бісюк

 

 

 

 

Вверх