arch

Бібліовісті

Рубрика «Літературна Україна:ексклюзивне інтерв’ю» 33

Ідея нової рубрики Харківської обласної бібліотеки для дітей «Літературна Україна: ексклюзивне інтерв’ю» виникла під час карантину як нагальна потреба часу. Веде її співробітник нашої бібліотеки, журналіст, Олександр Кузьменко. Маємо на меті познайомити вас, любі наші читачі, з літературними особистостями України.

"Читачі можуть брати з моїх творів все, що їм тільки заманеться.
Роман Росіцький"

Читачі можуть брати з моїх творів,
що їм тільки заманеться: гумор,
чисту життєву енергію, оптимізм,
якого так не вистачає багатьом
у цьому непевному одурілому світі.
Роман Росіцький.


206009703 535189371007453 3299088554266386265 n  Сьогодні нашим співрозмовником стане вчитель та письменник у одній особі - Роман Росіцький, з ним ми поговоримо про літературу та творчість.

Доброго дня! Розкажіть нашим читачам трохи про себе та Ваш життєвий шлях.

Особливо розказувати нічого: народився, живу, щось пишу, намагаюся когось навчити того, що сам знаю і вмію.

 

 

Що Вас надихає на Вашу творчість?

Атмосфера планети. Там стільки цікавезних ідей витає, що тільки встигай ловити. Але не на все вистачає часу. Значну його частину відбирають лінощі, соцмережі і просто гарна погода.

Який з Ваших текстів Ви вважаєте для себе визначним і чому?

Всі мої тексти були для мене визначними у свій час. Для мене тринадцятирічного багато важили мої перші фантастичні оповідання, для мене теперішнього – фентезійне двокнижжя «Коли прокидається сила» і «Випробування сили», а для мене теперішнього – фантастичний роман «Ера зорельотів». Маю надію, що наступного року ще щось додасться. А там ще. І ще.

Про письменників, кажуть, що вони володарі слова. Що читачі можуть взяти собі з Ваших текстів?

Володарем себе не назву, надто вже це пафосно. Тимчасовим розпорядником хіба. За моїм глибоким переконанням, підтвердженим довгими спостереженнями, володарі слів перебувають трохи вище за нас, а ми – люди – часто лише медіатори надземних ідей.
Читачі ж можуть брати з моїх творів, що їм тільки заманеться. І навіть більше. Так буває іноді, що читачі видобувають з текстів навіть те, чого автор туди не закладав. Хоча, якщо говорити конкретно, то нехай візьмуть трохи гумору, чистої життєвої енергії, оптимізму, якого так не вистачає багатьом у цьому непевному одурілому світі.

Яких письменників Ви можете порадити - закордонних та вітчизняних? Що саме з їх творчого доробку і чому?

Радити письменників – невдячна справа, адже смаки у людей різні. Я дуже примхливий читач, тому для себе відбираю тільки те, що ідеально лягає на душу. Але якщо радити, то раджу насамперед українських, бо вони чудові, самобутні, оригінальні, неповторні і їх багато – якщо всіх згадати, то моя відповідь розростеться до непристойних розмірів.

Що Ви пишете зараз? І які плани у Вас на майбутнє?


Фантастику, казки. І все це планую писати й надалі, доки вистачить бажання і сили. А плани банальні до неможливості: дописати недописане, намалювати не намальоване і знайти видавця для невиданого.

Красно дякую Вам за розмову!

Автор: Олександр Кузьменко, ХАРКІВ

Фото: Ірина Дворницька, ТЕРНОПІЛЬ

Довідка. Роман Росіцький. Народився 9.02.1965 року.
Закінчив Тернопільський педагогічний інститут. Працює вчителем.
Тексти: Прудкі вітерці, вірші для дітей; Місія, фантастичні оповідання і повісті; Мешканці Старого Двору, оповідання для дітей; Киця-мандрівниця зі Старого Двору, оповідання для дітей; Лук Нічної Громовиці, фентезійна повість; Королівство рафінованого сміху, фентезійна повість; Пір’їнка Птаха-Мрії, фентезійна повість; Легенда, фантастична повість; Килим-літак майстра Буркуна, фантастична повість; Коли прокидається сила, фентезійний роман.
 
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх