arch

Бібліовісті

Українські і польські дітлахи святкують ювілей Лесі Українки

 


До святкування 150-річного ювілею видатної поетеси Лесі Українки до українських дітей приєдналися польські дітлахи – учасники Міжнародного літературного марафону «Моя Леся Українка», започаткованого Харківською обласною бібліотекою для дітей спільно з Харківської обласною універсальною науковою бібліотекою за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.
IMG 20210225 110529У рамках проведення Марафону фахівці бібліотеки зустрілися з учнями польських шкіл м. Бартошиці (https://bit.ly/3r0MTjC) на платформі Zoom.
Це вже друга зустріч фахівців закладу з польськими дітьми. Перша відбулась минулого року, під час якої поляки українського походження знайомилися із нашим рідним містом. Цього разу дітям було презентовано сюжети про життя видатної поетеси, громадської діячки, мисткині, перекладачки, музиканта, її інтелектуальне середовище.

 


У театральній виставі «Ні! Я жива, я буду вічно жити!», яку підготувало 3аматорське об’єднання бібліотеки «Театр на колесах», польські дітлахи змогли побачити та відчути атмосферу дружби й любові, щирих стосунків з подругою Маргаритою Комаровою, з сестрою Ольгою та з простими сільськими дівчатами.
Польські діти та вчителі після перегляду вистави ставили запитання та обговорювали події, жваво спілкувалися з працівниками бібліотеки та ділилися враженнями.
За умовами Марафону, до якого вже долучилися понад 500 учасників, потрібно записати відео, на якому лунають поезії видатної поетеси, або проілюструвати будь-який її твір.
Марафон розпочався з 1 лютого і триватиме до 31 березня. Серед учасників – діти та дорослі не лише з Харківщини, України, а й з Естонії, Польщі, Австралії, Німеччини, Канади, Єгипту, Китаю. А з України долучилися учасники з 17 областей.
Наразі Марафон триває, протягом березня заплановано нові зустрічі з українською діаспорою і розширення географії його учасників. Результатом заходу стане видання інтерактивного електронного альманаху творчих робіт дітей, присвяченого життю і творчості видатної українки.

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх