arch

Бібліовісті

Рубрика «Літературна Україна: ексклюзивне інтерв’ю» - 17

 

Ідея нової рубрики Харківської обласної бібліотеки для дітей «Літературна Україна: ексклюзивне інтерв’ю» виникла під час карантину як нагальна потреба часу. Веде її співробітник нашої бібліотеки, журналіст, Олександр Кузьменко. Маємо на меті познайомити вас, любі наші читачі, з літературними особистостями України.

 

"Світ змінюється. Весни минають.
А любов ніколи не перестає. Анна Хома"
 

AnnaHomaСьогодні нашою співрозмовницею стане львівська письменниця, учасниця Львівського літературного жіночого клубу, медик та психолог за освітою Анна Хома.

Доброго дня! Розкажіть нашим читачам трохи про себе та Ваш життєвий шлях.

Озираючись назад, я бачу своє життя зітканим з розмаїтих пазлів. Народилась я у родині військового під Москвою у містечку, назву якого не можна було згадувати і тим паче вказувати її в паспорті, бо там була засекречена ракетна база. Тішуся, що ми повернулись в Україну і мені випало щастя жити у Львові.

 

 

Я завжди вчилася на відмінно, але вирішила залишити школу після дев’ятого класу, бо мені хотілось чогось нового, незвіданого. Закінчивши медучилище, я влаштувалась на роботу в дитячу реанімацію, бо це був для мене виклик, там було стільки можливостей допомагати та рятувати, як в жодній іншій царині. Проте я не збиралась на цьому зупинятися.

Я поступила в педуніверситет на психологію, подала свій перший роман «Репетитор» на конкурс «Коронація слова», де отримала другу премію, влаштувалась у фармацевтичну фірму, поїхала в свою першу і далеко не останню подорож закордон. У мене вийшли коронаційні романи «Провина» та «Заметіль», а зовсім недавно – фармацевтичний детектив «Терези». Історичний роман «Лемберг. Під знаменами сонця» я присвятила своєму улюбленому Львову і зараз планую його продовження.

Що для себе Ви відкрили працюючи зі словом?

Я казала собі, що ніколи не буду писати для дітей, але з народженням дитини у мене народилася казка, яку разом зі своїми колегами по перу з Львівського літературного жіночого клубу ми видали у збірці «Диво на Різдво». Я казала собі, що коротка проза – то не моє, а вже четверте моє оповідання увійшло у збірки нашої з Клубом чудової серії про Львів.

Яких письменників Ви можете порадити? І чим для Вас є читання?

Коли мене запитують, хто ваш улюблений письменник, я впадаю в ступор. Усе своє життя я читаю, читаю багато і швидко, до речі – виключно у паперовому варіанті, (в електронному я пишу і цього достатньо)), тому питання, хто з усіх прочитаних мною письменників найкращий – нереально складне, бо прекрасних творів дуже багато, кожного разу я відкриваю нові імена або насолоджуюсь вже відомими мені, крім того радити – це невдячна справа, зараз дуже багато букблогерів і можна вибрати собі ті книги, які відгукнуться саме вам і саме зараз, просто знайдіть для цього час і бажання. Читання книжок – то є як маркер, за яким ми впізнаємо тих, хто прагне думати самостійно, на відміну від тих, хто готовий споживати інформацію в готовому вигляді.

Праця письменника окрім написання книжок пов’язана з їхньою промоцією, тобто подорожі, зустрічі з читачами, живе спілкування дуже важливі для мене, я мала стільки планів на цю весну, тому для мене так важко зараз відмовлятись від усього цього.

Чим Ви займаєтесь під час карантину? Можете дати якісь поради як зайняти з користю цей час?

Усі ми цієї весни опинились у новій реальності. Це непросто. Ця реальність ставить перед нами нові виклики і нові завдання. І чекати, коли закінчиться карантин, не варто, бо відкладати життя на потім навіть під час пандемій не можна. Іншого світу у нас немає, так само, як і іншого життя.

Тому я рекомендую усім знайти те, що дає вам опору тут і зараз, дозволити собі бути неідеальним та неідеальною і прийняти нову реальність та себе у ній з усіма своїми відчуттями, переживаннями та емоціями. Незалежно від того, які будуть зовнішні обставини.

Бо час йде. Світ змінюється. Весни минають. А любов ніколи не перестає.

Красно дякую Вам за розмову!

Олександр КУЗЬМЕНКО, Харків

Довідка: Анна Хома (Харчевська). Народилась 1 березня 1976 року поблизу Москви в родині військового. Батьки письменниці походять з Самбірщини Львівської області. Зараз письменниця мешкає у Львові. За першою освітою бакалавр медицини. Закінчила Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького у 1998 році. Працювала медсестрою. У 2005 році закінчила Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка та здобула освіту соціального педагога та психолога. Романи: «Репетитор», «Провина», «Заметіль», «Лемберг. Під знаменами сонця», «Терези».

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх