arch

Бібліовісті

«Діти єднають Україну»: у Харкові відбувся Дитячий форум

9Харківська обласна бібліотека для дітей успішно провела V Обласний патріотичний форум «Діти єднають Україну», зібравши наприкінці жовтня понад 500 учасників на справжнє свято.
Широкомасштабний захід щорічно проводиться бібліотекою за сприяння Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.
Ювілейний Форум, присвячений 100-річчю Возз’єднання України, пройшов під гаслом: «Соборна Україна на шляху до Європи». Івент покликаний продемонструвати світовій спільноті велике прагнення до миру й розповісти про досягнення заради майбутнього наших дітей. Саме надія на дітей, що люблять Батьківщину, вміють думати, плекають традиції та готові почути один одного – це головне сподівання на майбутнє мирне життя України, яке висловлювали зі сцени дорослі – почесні гості Форуму.

ФОТОРЕПОРТАЖ

130 лауреатів та переможців шести конкурсів (всеукраїнських, міжрегіональних, обласних) були запрошені на церемонію нагородження – визнання їх талантів, копіткої праці та наполегливості.
Понад 400 глядачів у гостинній залі Обласного організаційно-методичного театрально-концертного центру щиро вітали номінантів обласних етапів:
конкурсу дитячого читання «Книгоманія» («Найкращий читач України–2019»);
Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули»;
Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання»;
Всеукраїнського конкурсу есе «Діти єднають Україну»;
Міжрегіонального конкурсу дитячої листівки «Ми – єдині і по духу, і по крові»;
Обласного конкурсу дитячого малюнка «Харківщина туристична. Малюють діти».
В урочистостях взяли участь: начальник Управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації О. А. Яцина, радник голови Комітету Верховної Ради з питань екології та природокористування Т. Столяренко, директор Департаменту дитячої літератури видавництва «Ранок» Н. М. Коваль, менеджер з видавничої діяльності Видавничого Дому «Школа» І. Федієнко, директор Харківського організаційно-методичного центру туризму В. Д. Холодок, член Спілки журналістів України, лауреат премії ООН в галузі телебачення, автор проєкту «Грані часу» Т. Бабіна.
Кожен рік учасники Форуму раді вітати гостей з Києва, з головної дитячої книгозбірні країни. Заступник генерального директора з питань інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів Національної бібліотеки України для дітей Тетяна Шамаріна вручила почесні грамоти директору ХОБД Галині Трохименко та бібліотекарям області.
Справжню хвилю емоцій викликало вітальне слово Юлії Василенко – директора Донецької обласної бібліотеки для дітей, що відродила свою діяльність у Маріуполі у квітні 2019 р.
Від самого початку бойових дій на Сході України Харківщина надає підтримку дітям з Луганщини та Донеччини. Оскільки Конкурс дитячого читання «Книгоманія» на обласному рівні в цих регіонах не проводиться, Харківська обласна бібліотека для дітей постійно залучає талановитих читачів з прифронтової зони до творчих змагань, гостинно запрошує переможців до нашого міста. Особливими гостями цього року стали конкурсанти з Дружківки, Лиману, Слов’янську, які отримали можливість побувати на Форумі, побачити, чим живуть їх однолітки. Хто, як не вони знають і цінують такі прості і, водночас, важливі речі – мир, розуміння, єднання.
Роздуми переможців конкурсу «Діти єднають Україну» з Донеччини, слова вдячності бібліотекарів за справжнє свято патріотизму та єдності до сліз розчулили і організаторів, і гостей. Ця урочиста зустріч по-справжньому згуртувала всіх присутніх у залі неймовірним почуттям гордості за наших талановитих та читаючих дітей.
Слова подяки звучали на честь організаторів Форуму та співробітників районних, дитячих, шкільних та сільських бібліотек за активність, уміле проведення конкурсів на місцях, завдяки яким діти з найвіддаленіших районів мають шанс закохатися у книгу та брати участь у змаганнях нарівні з дітьми з великих мегаполісів. Саме завдяки спільним зусиллям вдається залучити тисячі підлітків Харківщини і щороку досягати незмінно високих результатів.
Обласний патріотичний форум започатковано у 2015 р. за ініціативою директора Харківської обласної бібліотеки для дітей Г. Трохименко. За 5 років його учасниками стало понад 2 000 дітей. Це не тільки патріотичний захід, це – справжній крок назустріч миру, консолідація зусиль дитячих бібліотекарів, освітян, батьків у справі виховання справжніх громадян. Кожен форум, що відбувається наприкінці жовтня, дає змогу підвищити престиж читання, адже потрапити на нього мають честь саме ті діти, які найбільше люблять книжку, заряджають своєю читацькою активністю однолітків.
Під час Форуму гості відвідали низку тематичних локацій у просторому фойє Театрально-концертного центру. Привернула увагу інформаційна виставка-презентація «Україна–ЄС: кроки назустріч» представництва Європейського Союзу в Україні. Учасники Форуму захоплено відповідали на питання євровікторини, взяли участь у інтелектуальній грі «Подорожуємо Європою», складали разом з співробітниками бібліотеки географічне лото. Наприкінці відбулося нагородження юних розумників тематичними подарунками, наданими представництвом Європейського Союзу в Україні.
Цікавість викликала експозиція артефактів та експонатів з музею ООС «Блокпост пам’яті. Харків» (спільний проект Харківської обласної бібліотеки для дітей та волонтерської групи «Південний Пост») та патріотична книжкова виставка «Сила нескорених».
Особливе враження на присутніх справили роботи, представлені в експозиції Міжрегіонального конкурсу дитячої листівки «Ми – єдині і по духу, і по крові» (спільно з Тернопільською обласною бібліотекою для дітей). Відзначаючи 100-річчя Соборності, дві обласні бібліотеки для дітей об’єднали Схід і Захід, Харків та Тернопіль. До участі у конкурсі, спрямованому на єднання та порозуміння, долучилося близько 100 дітей з різних куточків Тернопільщини та понад 300 дітей Харківщини. У церемонії нагородження лауреатів і переможців цього престижного творчого змагання взяла участь директор Департаменту дитячої літератури видавництва «Ранок» Наталія Коваль. Незабутнім подарунком для кожної дитини стали яскраві книжки цього престижного видавництва, які отримали всі учасники Форуму.
З задоволенням демонстрували свої роботи і учасники Обласного конкурсу дитячого малюнка «Харківщина туристична. Малюють діти» (спільно з Харківським організаційно-методичним центром туризму).
Відбулась презентація регіонального проекту «Зелені легені». Координатори – суспільні діячки Т. Бабіна та О. Грипіч. Експозиція, розгорнута у фойє ТКЦ, привернула увагу молоді, не байдужої до стану довкілля. Проект реалізується за підтримки Комітету Верховної Ради з питань екології та природокористування.
Під час урочистостей художні виступи присутнім подарували:
ансамбль барабанщиць Харківського національного університету внутрішніх справ;
Великий академічний Слобожанський ансамбль пісні і танцю (керівник Вікторія Маляр);
відома харківська співачка Люцина Хворост;
Народний художній колектив театру пісні і танцю «Забава» Харківського палацу дитячої та юнацької творчості (керівник Лариса Стріян);
фольклористичний колектив «Дана» Харківського національного університету міського господарства (керівник Альона Кипаренко).
До участі у Форумі долучилися представники громадських організацій, волонтери, бібліотечні працівники, освітяни, видавці, журналісти та соціальні партнери Харківської обласної бібліотеки для дітей.
Святковим подарунком для учасників Форуму стала вистава «Головний закон» від дитячого театру «АЗарт» Харківського обласного палацу дитячої та юнацької творчості (художній керівник – Альбіна Богун).
Успішне проведення Форуму було б неможливим без людей, яких по праву можна назвати справжніми меценатами. П’ятий рік поспіль наші переможці одержують до своїх почесних грамот чудові книжки та солодощі завдяки видавництвам: «Ранок»,  ВД «Школа», «Смолоскип», «АССА», «Смайл», «Талант», «Крокус» та «Plan4Profi».

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх