arch

Бібліовісті

Популяризація культурної спадщини як важливий фактор патріотичного виховання юних користувачів бібліотеки

DSC09076

 

В сучасних умовах розвитку нашої держави, вирішення складних геополітичних, економічних і соціально-культурних питань, оновлення діяльності всіх гілок влади, особливого значення набуває трансформація бібліотечних закладів, як відкритих соціальних інститутів, здатних вирішувати важливі нагальні питання життя громади.


Пріоритетним напрямком роботи дитячих бібліотек регіону залишається героїко-патріотичне виховання, створення умов для розвитку самодостатньої особистості з активною життєвою позицією, формування у свідомості дітей поваги до славетної історико-культурної спадщини, почуття гордості і пошани до відомих земляків, що зробили значний внесок у розбудову України.
Тому сьогодні бібліотечні заклади орієнтуються на організацію заходів, передбачених Указом Президента України від 13.10.2015 №580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки»; виконання Указу Президента України П.Порошенка від 12.06.2015 р. №334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», державної Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, а також здійснення комплексу заходів для реалізації основних положень регіональної Програми національно-патріотичного виховання молоді на 2019-2023 роки» (рішення XVІІI сесії VІI скликання Харківської облради від 06.12.2018 року № 818-VІI).
27 лютого для заступників директорів централізованих бібліотечних систем по роботі з дітьми, завідуючих ЦДБ та окремими дитячими публічними бібліотеками новостворених ОТГ Харківською обласною бібліотекою для дітей за підтримки Управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації відбувся обласний проблемний семінар «Популяризація культурної спадщини як важливий фактор патріотичного виховання юних користувачів бібліотеки».
Головною метою заходу було окреслити основні шляхи і напрямки діяльності спеціалізованих дитячих бібліотек регіону, виявити їх місце як креативних інформаційних майданчиків з актуальних питань розвитку місцевих громад.
В умовах розбудови української держави, її активної інтеграції до європейського та світового співтовариства такими питаннями, безумовно, постає збереження культурної спадщини як важлива складова патріотичного виховання підростаючого покоління.
IMG 8947З вітальним словом до присутніх звернувся начальник Управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації Олег Анатолійович Яцина, який окреслив головні пріоритети державної і регіональної культурної політики, визначив місце і роль дитячих бібліотек в процесі децентралізації, збереження і поширення культурної спадщини України.
На захід було запрошено фахівців ОКЗ «Харківський обласний організаційно-методичний центр туризму» та ОКЗ «Харківський науково-методичний центр охорони культурно спадщини», які презентували власні можливі моделі співпраці з бібліотечними закладами області щодо поширення історико-культурного надбання.
З цікавим досвідом реалізації історико-краєзнавчих проектів поділилися гості семінару – Рофе-Бекетова Олена Федорівна, директор Благодійного Фонду «Харків з тобою» та Красиков Михайло Михайлович, етнограф, фольклорист, краєзнавець, професор НТУ «ХПІ».
Фахівцями Харківської обласної бібліотеки для дітей було презентовано цікавий інноваційно-практичний блок, що ознайомив присутніх із цільовими комплексними проектами «10 кроків назустріч миру», Школа мультиплікації «Пізнай місто», «Вернісаж у фойє».
Родзинкою заходу стала театральна інсценівка за мотивами творів Г.Квітки – Основ’яненка «Сватання на Гончарівці» у виконанні аматорського колективу при Харківській обласній бібліотеці для дітей «Театр на колесах».

 


 

Фото:

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх