arch

Бібліовісті

Триденний Обласний навчальний семінар «Маркери українства на історико-культурній мапі Харківщини»

семинар берминводи16-18 березня відбувся триденний Обласний навчальний семінар «Маркери українства на історико-культурній мапі Харківщини» за сприяння Управління у справах молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації, у якому взяли участь краєзнавці, історики, гіди, екскурсоводи, музейники, бібліотекарі, соціально активна молодь. Долучилась і Харківська обласні бібліотека для дітей. Проект зі створення патріотичних екскурсій триває третій рік. Його дебютний захід  «Патріотичні екскурсії по Україні» відбувався у Києві 15-17 травня 2016 року.  Наступні етапи пройшли у містах Дніпрі, Чернівцях, а тепер і у Харкові. Локації семінару: Харків, ДП ”Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води», Мурафа, Пархомівка, Богодухів, Хаб соціальної активності: Студія 42.


День перший почався з екскурсії, яку провела Вікторія Склярова, для учасників з 10 міст України і декількох районів Харківщини (Рівного, Острога, Краснограда, Кам'янського, Дергачів, Полтави, Сімферополя, Глухова, Острога, Городка, Харкова, Києва, Ірпіня, Запоріжжя, Куп’янська, Ізюма, Барвінкового, Близнюків, Борової, Богодухова, Краснограда,  Боярки, Лозової). Екскурсія «Український Харків» не залишила байдужим нікого, адже гості дізналися не лише давню історію Харкова, а й про сучасні історичні події 2014-2015 років. Вікторія була учасницею Групи координаторів місцевого Євромайдану, що дозволило створити у присутніх відчуття співпричетності до тих подій.
Історик з міста Лозової В’ячеслав Труш прочитав присутнім лекцію «Історія національно-визвольного руху на Харківщині часів української революції 1917-1921рр». Представники української  скаутської організації ПЛАСТ розповіли про особливості національно-патріотичного виховання молоді у своїй організації. Вітальним  концертом учасників зустрів хор української пісні «Водограй».   Хор здивував не лише професійним виконанням, а й особовим складом, адже  задіяні усі працівники санаторію від головного лікаря до робітників їдальні.
Другий день  розпочався тренінгом «Особливості проведення музейних та вуличних екскурсій для гостей з вадами зору» та інтеграцією учасників. Під час  знайомства кожен відчув співпричетність до великої справи – розробки патріотичних екскурсій. Захоплення і оплески викликав виступ співробітника бібліотеки Олени Ніколаєнко. Від неї присутні дізналися не лише про великий  обсяг краєзнавчий роботи Харківської обласної бібліотеки для дітей, а й про патріотичне спрямування виховного процесу, за що заклад отримав Гран-прі й був визнаним найкращим серед бібліотек 2017 року в Україні. Велику зацікавленість з боку учасників викликала методико-бібліографічна робота бібліотеки, а представлені на семінарі посібники люди не хотіли випускати з рук.
Корисними для учасників були «Практикум зі створення патріотичних екскурсій» та презентація курс відео-лекцій студентської організації  «Генераtіа: об’єднання небайдужих», яку провів студент історичного факультету Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна Євгеній Дальокін.
Досить плідною була робота в групах, під час якої учасники об’єднались у чотири групи, кожна з яких розробила й презентувала власні маршрути Харківщиною:
1.    «З видимого пізнавай невидиме» ( створення патріотичного маршруту на заході Харківщини);
2.    «Хіба ревуть воли, як ясла повні!» (створення патріотичного маршруту на півдні Харківщини);
3.    «Козацька палітра Східної Харківщини» (створення патріотичного маршруту на сході Харківщини);
4.    «Вулиця Римарська на хвилях століть» (створення патріотичного маршруту у Харкові).
Кожна група продемонструвала кмітливість, винахідливість, креативність, і грунтовне знання рідного краю. Приємно вразив рівень попередньої підготовки учасників, наявність відеоматеріалів, фото, листівок, буклетів, книг власного авторства, етнографічні експонати з власних  колекцій. До того ж вразили і виступи етнографів, музейних співробітників, істориків. Поступово презентації патріотичних маршрутів перетворились в захопливі лекції про Ізюм, Куп’янськ, Богодухів, Оскіл, Гаврилівку, Красноград та інші міста і містечка Харківщини.
Також було продемонстровано апробовані патріотичні екскурсії, створені учасниками семінару:
-    місто Городок та місто Львів з видатними постатями ОУН-УПА та Маркіяном Шашкевичем- просвітителем «Руської Трійці», створені представником ГО «Апостольська чота»;
-    патріотична екскурсія Полтавою, присвячена Симону Петлюрі.
Третій день
Останній день семінару виявився насиченим та інформативним: група здійснила подорож Харківщиною: у Мурафі відвідали церкву УАПЦ,  вшанували пам'ять місцевого кобзаря Івана Іовича Кучугури-Кучеренка, розстріляного за вироком "трійки" 1937 року, та дізналися про боротьбу місцевих жителів за волю, Пархомівський художній музей ім. П. Ф. Луньова, що вразив порцеляною, давньою іконою на рибній кістці та оригіналами  мистецьких творів Пабло Пікассо й Казиміра Малевіча.  На запрошення Ольги Дубік, учасниці семінару з міста Богодухова, завітали до волонтерського центру "Патріот" при Будинку культури міста Богодухова, де розташована експозиція ГО «Спільна справа Слобожанщини» , присвячена подіям АТО.    
Завершився семінар презентацією Мапи музеїв Харкова та спільним обговоренням перспектив руху "Історико-патріотичні екскурсії Україною". Кожен відчув співпричетність до історії України, і це круто!

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх