arch

Бібліовісті

Виставка "Образ Дитини"


At Breakfast 1914 Zinaida SerebriakovaЗ 1 до 10 грудня 2017 р. у Виставковій залі Харківського художнього музею демонструватиметься виставка «Образ Дитини» присвяченого Зінаїді Серебряковій (1884-1967), і є своєрідним подарунком славетній художниці до дня її народження, яке святкується 10 грудня. Організована виставка Неформальним товариством друзів Зінаїди Серебрякової , Харківською обласною бібліотекою для дітей та Харківським художнім музеєм і є далеко не першим їх спільним проектом.

__________________________________________


Зінаїда Серебрякова була визначним портретистом і створила чимало надзвичайно виразних, психологічно тонких і майстерно виконаних портретів сучасників. Дитячі образи в її творчості займають особливе місце: це і численні портрети  власних чотирьох дітей (зокрема й харківські роботи «На терасі в Харкові» та «Картковий будиночок»), і чудові петроградські дівчата-балерини, і марокканські малюки і підлітки, і матері з дітьми та ін. Усі ці образи написані з такою любов’ю, що, здається, випромінюють тепло. «Зігріти» цим теплом сучасних дітей і надихнути їх на таке ж уважне і радісне, як у творах Серебрякової, художнє сприйняття своїх друзів і рідних було мрією організаторів конкурсу та виставки.
У конкурсі на честь визначної землячки  узяли участь  понад 450 дітей шкільного та дошкільного віку, причому не тільки з Харкова, а й з області і навіть з міста Дніпра. Це рекордна кількість учасників конкурсів, які коли-небудь проводилися Харківським художнім музеєм. На виставці представлено кращі роботи, виконані у різних техніках. Є навіть копія фрагменту картини З.Серебрякової, де зображено Катрусю, доньку художниці. Але усі інші роботи — оригінальні, де відчувається і політ фантазії, і вміння вловити характерний жест, вираз обличчя, характер дитини. Особливо зворушують роботи незрячих юних художників — їхнє бачення-сприйняття однолітків.
Виставка «Образ Дитини» – це місточок і до Зінаїди Серебрякової, і до високого мистецтва, і до глядацьких душ. Це ковток Любові, такий необхідний нам сьогодні.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх