arch

Бібліовісті

Семінар для учителів української мови та літератури

18 жовтня 2017 р.  на базі Харківської обласної бібліотеки для дітей відбувся семінар учителів української мови та літератури загальноосвітніх навчальних закладів I-III ступенів Московського району м. Харкова. Головна тема заходу – «Розвиток читацької компетентності учнів як умова формування адаптованої особистості, здатної орієнтуватися в потоці інформації». З мультимедійною презентацією «Сучасна українська дитяча література в дзеркалі премій, рейтингів, конкурсів» виступила завідувач сектору прогнозування та інновацій бібліотеки В.М.Лупіцька.

__________________________________________

 

У своїй промові завідувач зробила акцент на тому, що в 2017 році українські митці – письменниця Зірка Мензатюк та художник Кость Лавро – уперше ввійшли до списку номінантів на престижну премію в галузі дитячої літератури Астрід Ліндгрен Memorial Award.
Також було здійснено «Огляд читацьких практик у світі».
У всьому світі виняткової значущості набули міжнародні дослідження з оцінки знань учнів – РISA. У 2018 році вони вперше відбудуться в Україні.
Ці дослідження проводяться раз на три роки у вигляді моніторингу. Вивчається, у першу чергу, стан читання (читацька грамотність школярів) розвинутих країн, і тих, що розвиваються, унаслідок чого з’являється можливість побачити тенденції розвитку освіти школярів тієї чи іншої країни у порівнянні з іншими. Педагоги і громадськість з нетерпінням чекають на результати цих досліджень. Якщо вони виявляються невисокими, держава вживає ряд заходів, аби виправити ситуацію. Нерідко після незадовільних результатів РISA та чи інша держава вибудовує нову політику щодо підтримки читання.
Учасників семінару ознайомили з досвідом промоції читання в Японії, Великобританії, Німеччині, Польщі, Франції, Сінгапурі та інших країнах.
Окремо висвітлено досвід України щодо проведення Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України», фестивалю «Книгоманія», Всеукраїнського тижня дитячого читання тощо.
На думку фахівців бібліотеки та вчителів української мови та літератури, основною метою компетентнісно орієнтованого уроку української літератури та промоції читання в бібліотеці є формування в читачів-учнів:
– стійкого читацького інтересу до творів художньої літератури;
– потреби в зацікавленому читанні, а через нього усвідомлення важливих загальнолюдських, світоглядних та морально-етичних цінностей і перенесення набутих знань та вмінь на практичні ситуації;
– здатності робити свідомий вибір як при вивчені художнього твору

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх