arch

Бібліовісті

«Ми – діти Сонця»: у Харкові пройшов благодійний аукціон

 


Есть Солнечные люди на планете.
Они не просят платы за добро.
Их образы светлы, они, как дети,
Их речи и слова, как серебро…
Н. Ковальонок


DSC 9993 5-1200x795-ad5221 березня 2017 р. у Харкові у найкращому готелі міста – Premier Palace Hotel Kharkiv – відбувся благодійний марафон «Ми – діти Сонця» на підтримку дітей з синдромом Дауна та членів їх сімей.
Головна мета цього марафону – привернути увагу суспільства на необхідність поліпшення якості життя особливих людей, генетична аномалія яких не залежить ні від способу життя батьків, ні від стану їх здоров'я або національності, а також підвищити рівень інформованості суспільства про цю генетичну аномалію. Адже сьогодні в Україні проживає близько 3,5 тис. сімей, у яких є дитина або дорослий із синдромом Дауна, в Харкові їх близько 300. А в Україні досить немає програми допомоги таким людям.

___________________________________________


Акція, яка присвячена до Міжнародного дня людини з синдромом Дауна, пройшла за ініціативи міської ради, Харківського медико-генетичного центру та благодійної організації батьків дітей з хромосомними особливостями.
DSC 9993-1200x795-c22eПід час марафону пройшли концерт, фотовиставка, дефіле в національних костюмах, благодійний аукціон робіт дітей з синдромом Дауна та молодих художників.
До марафону активно долучилася і Харківська обласна бібліотека для дітей. Вже не один рік поспіль ХОБД реалізує проєкт «Промені надії» для дітей з синдромом Дауна, метою якого є допомога дітям з обмеженими можливостями максимально адаптуватися в суспільстві, відчути себе повноцінними особистостями, сприяти їхньому навчанню у звичайних школах.
Одним з головних аспектів такої роботи є проведення індивідуальних занять з дітьми, які сприяють розвитку загальної та дрібної моторики, що своєю чергою, впливає на удосконалення концентрації уваги та навичок мовлення. Реалізацією проєкту опікується практичний психолог бібліотеки Олена Шоно.
З минулого року у бібліотеці для дітей з особливостями психічного розвитку розпочалися творчі групові заняття. Метою цих зустрічей є створення умов для соціалізації дитини в суспільстві, а також можливостей для вільного самовираження дітей, вміння легко оперувати інформацією, успішно організовувати спільну діяльність.
Під час таких занять діти знайомляться з різними художніми творами, обговорюють труднощі й переживання, з якими стикаються герої, аналізують їхню поведінку і вчинки, уявляють можливі наслідки різних дій. Такий досвід сприяє мовленнєвому розвитку дітей, розвитку навичок міжособистісного спілкування, аналізу та передбачень, більш усвідомленої поведінки.
Також у бібліотеці проводяться заняття з арт-терапії, на яких діти разом з матусями та керівником гуртка «Зумійка» роблять різноманітні незвичні речі, листівки, сувеніри.
Вже майже рік у бібліотеці працює незвичайна дитяча театральна студія CICADA, під керівництвом Тетяни Крохмаль, яка обрала інклюзивний метод навчання: поряд зі звичайними дітьми опановують акторську професію і сонячні діти. Це допомагає їм соціалізуватися у житті та засвоїти професійні навички, аби у дорослому житті успішно реалізувати свої потенційні можливості.
Під час марафону було так багато емоцій та інтерв’ю, що хочеться вірити, суспільство стане добрішим і гуманнішим у своєму ставленні до таких дітей, і не лише раз на рік.
Співробітники Харківської обласної бібліотеки для дітей приєдналися до незвичайної міжнародної акції «LOTSOFSOCKS», яка ініційована міжнародною організацією Down Syndrome International.

11Суть акції полягає в тому, що люди, які висловлюють толерантність і підтримку людям з синдромом Дауна, 21 березня надягають яскраві, непарні шкарпетки, як символ додаткової хромосоми. Перехожі, або читачі звертають увагу на таку акцію, і відчувають, як це бути особливими, не такими як усі.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх