Видання краєзнавчої тематики
Випуск адресований організаторам дитячого читання, учням середніх та старших класів, а також усім, хто цікавиться історією рідного краю.
Випуск адресований організаторам дитячого читання, учням середніх та старших класів, а також усім, хто цікавиться історією рідного краю.
Харківські дива: краєзнавчий путівник. Вип. 2 / ОКЗ “Харківська обласна бібліотека для дітей”; уклад. В. Лопата. – Х., 2019. – 6 с.
Слобожанщина вражає дивовижними природними ландшафтами, мінеральними джерелами, пам'ятками природи. Неповторних місць на Харківщині чимало, кожен з яких здатен вразити своєю самобутністю і неповторністю. Пропонуємо познайомитись з деякими з них.
Видання призначене всім, хто цікавиться історією Харківщини, його історичними та культурними пам`ятками – як популярними так і маловідомими.
Наш рідний Харків – славне місто з давньою історією. Для кожного, хто хоч раз побував у ньому, воно стає рідним, адже завжди приємно повертатися туди, де вам затишно, де вас привітно зустрічають, щедро діляться радістю та любов'ю.
Неповторних місць у Харкові чимало. Дуже складно виділити серед них найцікавіші. Бо де б ви не зупинили свій погляд, скрізь знайдеться прекрасний куточок, який торкнеться вашої душі.
Видання призначене всім, хто цікавиться історією Харкова, його історичними та культурними пам`ятками – як популярними так і маловідомими.

Це видання буде корисним для усіх хто цікавиться історією рідного краю. Видання познайомить із видатними земляками Миколою Сядристим, Лесем Курбасом, Альфредом Федецьким.Мета видання – познайомити учнів старших класів з маловідомими фактами із життя визначних харків'ян, допомогти у вивченні історії рідного краю.
Борівський район: краєзнавча мандрівка / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. В.В. Лопата.– Х., 2016.- 16 с.
Продовжуючи цикл краєзнавчих мандрівок районами Харківської області, цього разу вирушаємо до Борівського району.
Борівщина приваблива археологічними знахідками, багата квітучими і родючими полями, неповторною природою, цікава талановитими людьми.
Випуск адресований організаторам дитячого читання, учням середніх і старших класів, а також усім, хто цікавиться історією рідного краю.
Чайковський у Харкові: бібліографічне дослідження / ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей»; уклад. В. Лопата. – Х., 2016. – 16 с.
Бібліографічне дослідження життя і творчості композитора П. І. Чайковського знайомить читачів із сторінками його біографії, які пов’язані з перебуванням на Харківщині.
Видання допоможе збагатити знання про творчість митця та історію мистецтва. Призначається вчителям, учням середніх та старших класів та всім, хто захоплюється класичною музикою.
Видання є продовженням серії краєзнавчих мандрівок «Пам’ятні місця Харківщини». Великобурлуцький район цікавий своєю історією, природними пам’ятками, цікавими археологічними знахідками. Пропонуємо вам дізнатися багато цікавого і невідомого про один із екологічно чистих і мальовничих куточків Харківської області.
Випуск адресований організаторам дитячого читання, учням середніх та старших класів, а також усім, хто цікавиться історією рідного краю.
Архітектурний літопис Харкова: інформаційний лист / ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей»; уклад. В. Лопата. – Х., 2015. – 4 с. (Книжкове дефіле).
Інформаційний лист знайомить читачів із книгою Давидич Т.Ф. «Стили в архитектуре Харькова», яка дозволить значно розширити кругозір старших школярів, студентів середніх і вищих навчальних закладів й усіх, хто цікавиться історією архітектури нашого міста.
Світ добрих казок Ігоря Скоробогатого : інформаційний бюлетень / ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей»; уклад. В. Лопата. – Х., 2014. – 9 с. (PROчитання).
Видання знайомить читача із сучасним письменником-казкарем Ігорем Скоробогатим. Крім біографічних відомостей, до вашої уваги короткий огляд його казок.
Призначається для дітей молодшого та середнього шкільного віку, організаторів дитячого читання та батьків.
Вовчанський район: краєзнавча мандрівка / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. В.В. Лопата.– Х., 2014.- 10 с.
Видання є продовженням серії краєзнавчих мандрівок «Пам’ятні місця Харківщини». Вовчанськ – одне з найбільших міст Харківської області. Пропонуємо вам дізнатись чимало цікавого про далеке минуле цього краю.
Випуск адресований організаторам дитячого читання, учням середніх та старших класів, а також усім, хто цікавиться історією рідного краю.
_______________________________________________________________________________________
«Барс» из рода Мельпомены: біографічна подорож / ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей»; уклад. В. Лопата, ред. С. Загревська. – Х., 2014. – 7с. – (Книжкове дефіле).
Біографічна подорож із серії «Книжкове дефіле» знайомить читачів із книжкою спогадів «Барс» из рода Мельпомены», яка присвячена пам’яті нашого видатного земляка, режисера, директора драматичного театру ім. О. С. Пушкіна – О. С. Барсегяна.
Призначається дітям старшого шкільного віку, організаторам дитячого читання та усім шанувальникам театру.
________________________________________________________________________________
Театр імені Т. Г. Шевченка: краєзнавчий дайджест / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. В. В. Лопата; ред. С. М. Загревська. – Х., 2012. – 12 с.
Театр – це вічна казка. Але театральне життя складається не лише з хвилюючих миттєвостей свята, але і з довгих років становлення та розвитку. Театральне мистецтво – це своєрідне дзеркало, у якому відображаються особливості життя суспільства, його позитивні і негативні тенденції розвитку.
Балаклія: краєзнавчий дайджест / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. В. В. Лопата; ред. С. М. Загревська. – Х., 2011. – 7 с.
Вивчаючи історію районів Харківщини не перестаєш захоплюватись їх дивовижною історією, талановитими земляками, унікальними пам'ятками та мальовничими краєвидами. Отже, пропонуємо вам разом з нами, на сторінках краєзнавчого дайджесту здійснити подорож в минуле та сьогодення БАЛАКЛІЙСЬКОГО РАЙОНУ – найбільшого за площею у Харківській області.
Марія Степанівна Вольвач: біобібліографічна пам'ятка / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. Г. Ю. Чебослаєва; ред. С. М. Загревська. – Х., 2011. – 4 с.
Ім’я Марусі Вольвачівни належить до маловідомих українських митців. Її поезія і проза випадає із загального контексту класичної української літератури кінця ХІХ — початку ХХ ст. Як назвав її письменник В. Пепа «Катерина Білокур у літературі». Може, так і залишилися б в архівах і старих журналах яскраві та самобутні поезії талановитої письменниці, якби не її земляк, літературознавець Іван Максимович Лисенко.
Призначається для читачів старшого шкільного віку та організаторів дитячого читання.
Люби місто своє! Люби одвіку і довіку! : до 350-річчя заснування Харкова : пам’ятка юному краєзнавцю / Харк. обл. б-ка для дітей ; уклад. В. Лопата. – Х., 2004. – 32 с.
В цьому році нашому рідному місту – Харкову виповниться 350 років.
Майже 350 років тому на узгір’ї біля річок Харків і Лопань була збудована фортеця, яка поклала початок одному з найбільших міст країни. Сьогодні Харків – велике наукове, освітнє, культурне місто, відомий промисловий, транспортний осередок, молодіжне, студентське місто.
А що ви знаєте про наше місто? Його славетну історію, видатних діячів, природу, пам’ятні місця, адже недарма відомий український поет М. Рильський говорив: “Рідну країну треба не тільки любити, її треба знати...”
Давайте спробуємо більше дізнатись про наше рідне місто. А допоможе вам у цьому наша пам’ятка.