Видання 2010 року

pamjatniki 2Пам'ятники Харкова: зв'язок часу і культур: тематичний путівник / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. В.М.Лупіцька. – Х., 2010. – 23с.

Скульптура супроводжує нас усюди. Вона урочисто височить на майданах, зустрічає на вулицях, прикрашає парки, станції метро, інтер'єри. Вона дарує естетично насичені враження, і, як будь-яке мистецтво, невпинно розвивається. Тому минуле міста можна вивчати не тільки за підручниками, а ще й за скульптурою, якою воно збагатилося за роки свого існування. У цьому сенсі Харків – місто з багатою історією.

Харківська обласна бібліотека для дітей розпочинає серію видань, присвячених пам'ятникам Харкова. Запрошуємо Вас за допомогою цього путівника здійснити невеличку заочну екскурсію та ознайомитися з артоб'єктами міста.

 


 

olimpijskij ogonУ променях Олімпійського вогню: метод.- бібліогр. матеріали / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. Д.А.Бродяк; ред. С.М.Загревська. – Х., 2010. – 30 с.

Олімпійські ігри найбільші у світі комплексні спортивні змагання. Вони кожні чотири роки збирають кращих атлетів Землі. Під час Олімпійських ігор світ начебто перетворюється на один гігантський стадіон, трибунами якого за допомогою телетрансляцій стають усі країни й континенти.

Олімпійські ігри дійсно сприяють зміцненню дружби та  порозуміння між народами та втіленню у життя споконвічної мрії людства про гармонійний розвиток кожної людини.

 

 


 

оооУкраїнська жар-птиця : до 100-річчя від дня народження М. А. Приймаченко : метод.-бібліогр. матеріали / Харківська обласна бібліотека для дітей; укладач В. М. Лупіцька. – Х., 2009. – 29 с.  

Видання містить біобібліографічний  нарис про життєвий та творчий шлях видатної української художниці, методичні поради з популяризації її художньої спадщини для бібліотекарів та організаторів дитячого читання.
За ініціативи ЮНЕСКО, 2009 р. у світі оголошено Роком видатної української художниці Марії Приймаченко (1909–1997), що досягла світового визнання на мистецьких вершинах та посіла одне з почесних місць поміж таких майстрів наївного мистецтва, як Анріко Руссо та Ніко Піросманішвілі.
В Україні, згідно з Указом Президента, 100-річчя від дня народження Марії Приймаченко відзначатиметься цілою низкою ювілейних заходів: проведенням виставок, спорудженням пам’ятників, опрацюванням питань створення музею українського наївного мистецтва, виданням унікального альбому творів художниці, ювілейної монети, випуску в обіг поштової марки і конверта.

 

Вверх