Творимо. Шукаємо. Публікуємо

Обласний фестиваль стендових презентацій «Дитяча бібліотека – центр розвитку громади»: бюлетень з досвіду роботи бібліотек Харківської області, що обслуговують дітей. Вип.16 / ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей»; уклад. В. М. Лупіцька –Х.,2021. – 16с.– ("Творимо. Шукаємо. Публікуємо").

«Бібліоняня» – нова сервісна послуга бібліотеки для дітей: з досвіду роботи Чугуївської та Нововодолазької бібліотек для дітей: бюлетень з досвіду роботи бібліотек Харківської області, що обслуговують дітей. Вип.15 / ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей»; уклад. Г.В. Бакаєва. –Х.,2020. –18 с.– («Творимо. Шукаємо. Публікуємо»)
Діяльність з питань цивільного захисту та безпеки дитини як сучасний напрямок втілення бібліотечних новацій та розвитку соціального партнерства Харківської обласної бібліотеки для дітей:бюлетень з досвіду роботи бібліотек Харківської області, що обслуговують дітей. Вип. 13 / ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей»; уклад. В.М.Лупіцька. – Х., 2017. – 32 с. – («Творимо. Шукаємо. Публікуємо»).
У бюлетені представлено статтю директора Харківської обласної бібліотеки для дітей, заслуженого працівника культури України Трохименко Г. В., опубліковану у науково-популярному журналі «Бібліотека у форматі Дº».

2014 року у Харківській області пройшов фестиваль стендових презентацій «Сімейний бібліоформат», присвячений 20-ій річниці Міжнародного року сім’ї. Організатором фестивалю виступила Харківська обласна бібліотека для дітей за сприяння та підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.
Основна мета Фестивалю – популяризація досвіду співпраці бібліотек з сім’єю та підтримки сімейного читання.
У період з травня до вересня 2014 року до ХОБД надійшло 15 стендових презентацій, представлених фахівцями дитячих бібліотек Харківщини.

Черговий випуск бюлетеня «Творимо. Шукаємо. Публікуємо» знайомить з досвідом роботи Барвінківської центральної дитячої бібліотеки з популяризації здорового способу життя, одного з пріоритетних напрямків діяльності бібліотек.
Бібліотекарі Барвінківської ЦДБ прагнуть cформувати у своїх читачів сталий інтерес до здорового способу життя та відродити престиж моральних цінностей, які допоможуть дітям у подальшому реалізувати себе як повноцінну здорову особистість. Здійснюється це через систему бібліотечних заходів, створення комфортних умов одержання інформації та розвиток соціального партнерства.
Огляд-конкурс «Краща дитяча бібліотека Харківщини»: бюлетень з досвіду роботи бібліотек-переможців / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. В.М.Лупіцька. – Х., 2012. – 48 с. – (Творимо. Шукаємо. Публікуємо. Вип. 8).
2011 року у Харківській області пройшов огляд-конкурс “Краща дитяча бібліотека Харківщини”, організований Управлінням культури і туризму Харківської облдержадміністрації та Харківською обласною бібліотекою для дітей.
Маршрутами екологічного марафону Богодухівщини: бюлетень з досвіду роботи бібліотек Харківської області, що обслуговують дітей / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. В. М. Лупіцька; ред. С. М. Загревська. – Х., 2010. – 41 с. (Творимо. Шукаємо. Публікуємо. Вип. 7).
Черговий випуск бюлетеня "Творимо. Шукаємо. Публікуємо" знайомить з досвідом проведення екологічного марафону "Чарівне моє довкілля", що відбувся у Богодухівському районі Харківської області за ініціативи районної дитячої бібліотеки. Саме цей досвід роботи, представлений у формі інтелектуального лоту, став переможцем "Аукціону бібліотечних ідей", що пройшов під час проведення обласного семінару "Дитяча бібліотека у системі екологічної освіти підростаючого покоління" у Харківській обласній бібліотеці для дітей.
На зеленій хвилі бібліотек: бюлетень з досвіду роботи бібліотек Харківської області, що обслуговують дітей: методико-бібліографічні матеріали / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. В.М. Лупіцька; ред. С. М. Загревська. – Х. 2010. – 30 с. – (Творимо. Шукаємо Публікуємо. Вип. 6)
Екологічна проблема є глобальною проблемою сучасності. У зв’язку із загостренням взаємовідносин між суспільством і природою необхідна нова генерація людей, що зможе вивести цивілізацію зі стану глибокої екологічної кризи, у якій вона опинилася через незнання або ігнорування законів природи та споживацьке ставлення до неї. Тому особливої актуальності набуває формування адекватної сучасним реаліям системи екологічного просвітництва, освіти та виховання.
У Харківській області екологічне просвітництво читачів стало одним із пріоритетних напрямків діяльності бібліотек, що обслуговують дітей. Ця робота значно активізувалася у перше десятиліття ХХІ століття.
Бібліотечні родзинки Ізюмщини: бюлетень з досвіду роботи бібліотек Харківської області, що обслуговують дітей: метод.-бібліогр. матеріали / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. В. М. Лупіцька; ред. С. М. Загревська. – Х., 2008. – 21 с. – (Творимо. Шукаємо Публікуємо. Вип. 5).
Людина завжди прагне до нових вражень і відкриттів. Можна здійснити далеку подорож, а можна з не меншою зацікавленістю пройти туристичною стежкою по близьких і добре знайомих місцях. І зовсім не обов’язково збирати речі та пакувати валізу, якщо ця подорож книжкова, телевізійна чи віртуальна. Справжні мандрівники завжди знайдуть цікаві об’єкти для туризму. Потрібно лише визначитися з маршрутом, який може бути природознавчим, історичним, літературним.
Бюлетень з досвіду роботи бібліотек Харківської області, що обслуговують дітей: методико-бібліографічні матеріали / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. Л. І. Крапівіна. – Х., 2007. 12 с. (Творимо. Шукаємо. Публікуємо. Вип.4)
Черговий випуск бюлетеню “Творимо. Шукаємо. Публікуємо” присвячено конкурсам. Чому саме конкурсам?
За визначенням В.Даля, поняття “конкурс” - це “соискательство на награду, место, звание; соревновательный иск, состязанье, спорованье...”.
Конкурси надають руху нереалізованим професійним і особистим творчим можливостям, виявляють талановитих працівників, стимулюють їхню подальшу творчу активність. Конкурс – це не експертиза професійних якостей бібліотекаря і не атестація. Це зустріч талановитих людей, уболіваючих за свою справу, на яких одержують визнання своєї діяльності і відчувають значимість улюбленої професії.
Соціологічне дослідження “Сучасна модель сімейного читання”: бюлетень з досвіду роботи бібліотек Харківської області, що обслуговують дітей / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. Л.І. Крапівіна. – 2006. – 14 с. – (Творимо. Шукаємо. Публікуємо. Вип. 3)
Сімейні читання протягом багатьох століть були і залишаються невід'ємною частиною сімейного виховання, засобом духовного спілкування батьків і дітей. І сьогодні настав час, коли сімейне читання повинне зайняти гідне місце в духовному та інтелектуальному зростанні сім'ї.
Оазис добра: бюлетень з досвіду роботи бібліотек Харківської області, що обслуговують дітей: методико-бібліографічні матеріали / Харківська обласна бібліотека для дітей; укл. Л. І. Крапівіна; ред. Л. М. Ребрун. – Х., 2005. – 10 с. − (Творимо. Шукаємо Публікуємо. Вип. 1).
Перший випуск бюлетеня “Оазис добра” присвячується темі, яка є завжди болючою і актуальною, – роботі з дітьми, які потребують особливої уваги. Будемо раді, якщо досвід нашої бібліотеки у цьому напрямку виявиться корисним і цікавим і, сподіваємось, буде запроваджений у вашу роботу.
Соціологічне дослідження “Сучасна модель сімейного читання” : бюлетень з досвіду роботи бібліотек Харківської області, що обслуговують дітей / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. Л.І. Крапівіна. – 2006. – 14 с. – (Творимо. Шукаємо. Публікуємо. Вип. 3)
Сімейні читання протягом багатьох століть були і залишаються невід'ємною частиною сімейного виховання, засобом духовного спілкування батьків і дітей. І сьогодні настав час, коли сімейне читання повинне зайняти гідне місце в духовному та інтелектуальному зростанні сім'ї.