СВІТ КОБЗАРЯ – ОЧИМА ДІТЕЙ: виставка дитячої графіки та поезії у Харківській обласній бібліотеці для дітей

IMG 4398-13 березня 2015 р. у виставковому центрі «Вернісаж у фойє» Харківської обласної бібліотеки для дітей  стартувала мобільна експозиція «Завжди сучасний Шевченко у віршах та малюнках».
Своє бачення вічних творів Великого Кобзаря втілили юні художники  Харківського ліцею мистецтв № 133, Центру дитячої творчості Київського р-ну м. Харкова, які перетворили поетичні образи Т.Г. Шевченка  у дивовижні графічні нариси.

____________________________________________


IMG 4404-1Першими на відкриття виставки завітали вихованці Харківського обласного вищого училища фізкультури і спорту. Підліткам, що у майбутньому становитимуть спортивну гордість країни, припали до душі роботи їхніх ровесників. Відвідувачі виставки були захоплені глибиною фантазії, символів, оригінальним прочитанням  творIMG 4401-1ів поета «Тополя», «Плач Ярославни», «Сова», «Причинна», «Садок вишневий коло хати» та ін.
Без сумніву, вражає і  вік учасників: деяким авторам, яких по праву можна вважати справжніми майстрами своєї справи, лише 5 років, а найстаршому – 15.
Яскравим життєствердним акордом прозвучала літературно-музична композиція «Я свічку засвітив…», яку підготували і представили на суд глядачів співробітники бібліотеки. Життя та творчість Великого Кобзаря щоразу спонукає кожного до роздумів: і про долю нашого народу, і про власну долю. Вірші Тараса Шевченка, написані понад сторіччя тому, й сьогодні надзвичайно актуальні і злободенні. Приємно, що молоді люди продовжують відкривати і здобувати свого власного Шевченка завдяки саме таким сучасним, яскравим і змістовним бібліотечним заходам.
До 9 березня виставку можна відвідати у Харківській обласній бібліотеці для дітей (вул. Артема, 43), а вже за тиждень естафету перехоплять дитячі бібліотеки Комінтернівського р-ну м. Харкова, Чугуєва, Дергачів, Змієва та Лозової.
Виставка вже експонувалася у Національному музеї літератури України (м. Київ),  Дитячій художній  школі (м. Херсон),  Великосорочинському літературно-меморіальному музеї М.В. Гоголя, у Харківському художньому музеї, Фортечній галереї «Бастіон» (м. Івано-Франківськ).
Незабаром на сайті бібліотеки з’явиться електронна версія виставки «Завжди сучасний Шевченко у віршах та малюнках», яка дозволить здійснити  віртуальну подорож у світ Кобзаря, представлений очима дітей.
Графік  виставкового Шевченківського марафону на 2015 рік: 2-9.03 – ХОБД, 10-16.03 – ЦБС Комінтернівсього району м.Харкова, 18-24.03 – м.Чугуїв, 26.03-6.04 – м.Дергачі, 9-18.04 – м.Зміїв, 20-30.04. – м.Лозова.

Вверх