zd title

«Vaietudo bonum optimum! – «Здоров'я – найвище благо!»
Що таке здоров'я? Що таке хвороба? Чому одні люди здорові, а інші хворі?
У цьому розділі можна знайти відповіді на ці та багато інших питань.

Загартовування організму

 

bzНапевно, кожен з вас хоче бути сильним, бадьорим, енергійним, щоб виконувати будь-яку роботу: бігати не втомлюючись, плавати швидше за інших, щоб тебе не мучив головний біль або нескінченний нежить, від якого червоніють очі і розпухає ніс.
Загартовування організму є досить ефективним способом поліпшення здоров'я і запобігання різних захворювань і включає в себе процедури, завданням яких є зміцнення імунної системи організму і його підготовка до несприятливих умов. 

 

 

Основні правила загартовування організму
- Починати загартовування організму можна тільки тоді, коли ви здорові.
- Загартовування повинне приносити задоволення, інакше про користь мова і йти не може. Тому виберіть той вид процедур, який вам подобається і приємний найбільше.
- Рівень і час впливу необхідно підвищувати поступово, щоб не нашкодити організму.
Крім загартовування, необхідно використовувати фізичні вправи, активні ігри і спорт. Все це зміцнює досягнуті результати і допомагає повноцінно тренувати свій організм.

sm fullОсновні способи загартовування організму

Загартовування повітрям (аеротерапія) При такій процедурі тренується рухливість судинних реакцій, поліпшуються окислювальні процеси. Полягає цей метод загартовування організму в частих прогулянках на свіжому повітрі. Досить просто, чи не так? Просто частіше гуляйте на свіжому повітрі, і все буде добре. І краще за все робити це в лісі, парку або біля водойм. Якщо на вулиці йде дощ, повітряні ванни не припиняються, а проводяться під навісом, на терасі, в кімнаті з відкритими вікнами для людини достатньо 3-4 години в день перебувати на свіжому повітрі.

Загартовування Сонцем (геліотерапія) Сонячні промені володіють відмінною біоактивністю, проникаючи під шкіру, вони покращують кровообіг, зменшують запалення, допомагають засвоєнню кальцію і зміцнюють верхній шар шкіри. Досить небезпечний спосіб загартовування, хоч і дуже корисний. Полягає він у тому, що потрібен час від часу засмагати під сонячними променями. А цим і так багато займаються влітку. Але тут важливо не перестаратися - не допускайте сонячних опіків або теплових ударів. І взагалі будьте обережнішими, адже сонячні ванни корисні лише в обмеженій кількості. Приймати сонячні ванни краще з 11 і після 16 годин.

Ходіння босоніж. Як не дивно, це також є видом загартовування, причому досить корисним. Але варто розуміти, що ходити босоніж можна або по дому, або по вулиці в теплу пору року. Не варто доводити силу свого духу, гуляючи босоніж навесні або восени, скажімо, коли земля холодна.

Загартовування водою Є одним з найбільш корисних видів загартовування організму. Можна виділити кілька способів:
Обтирання - самий щадний метод. Просто змочіть ганчірку в холодній воді і обтирають їй своє тіло. Ідеально підходить для новачків.
Для обтирання спочатку використовується тепла вода:
• для дітей дошкільного віку 28-25 ° С,
• для молодших школярів 25-20 ° С.
Потім температура води може знижуватися на 1 градус через кожні три-чотири дні і доводиться для дітей дошкільного віку до 19 ° С, для молодших школярів до 16 °.

Обливання - швидко і просто. Вилийте на себе відро холодної води і відразу ж розітріть тіло сухим рушником.
Холодний душ - дуже ефективний спосіб загартовування. Станьте під душ, включіть теплу воду і поступово закручуйте кран з гарячою водою. За 2-3 хвилини знизьте температуру до холодної (або не дуже, стежте за своїм самопочуттям), після чого постійте трохи під холодним душем. Гарненько розітріть тіло сухим рушником після закінчення процедури.
Контрастний душ - просунутий варіант холодного душу. Полягає цей метод в тому, щоб чергувати холодний душ з гарячою. Причому холодний душ потрібно включати різко, після чого поступово підвищувати температуру до гарячої, і знову скидати її до холодної. Таких повторів необхідно зробити від 3 до 5, по 30-90 секунд кожен. Тобто, контрастний душ повинен зайняти 5-10 хвилин, за які ви встигнете безліч разів виявитися під холодною і гарячою водою. Саме завдяки такій зміні організм і отримати величезну користь.
закаливание.jpg.388x388 q90Моржування (або купання в холодній воді). Зрозуміло, не обов'язково лізти в ополонку, адже відмінний ефект надає і купання в кінці весни, і купання на початку осені. Тільки застосовувати даний метод варто лише після консультації з лікарем, ну або ж якщо ви абсолютно впевнені в своїх силах. Адже в цю пору року пляжі порожні і ніхто прийти вам на допомогу в разі чого не зможе. А статися в холодній воді може багато чого неприємного.
Баня (сауна) - відомий багатьом спосіб загартовування. Відмінні результати досягаються за рахунок впливу гарячим водяною парою на тіло. А ще більшого ефекту можна досягти, якщо чергувати високу температуру парилки і обливання холодною водою.

Загартовування організму не забирає багато часу і може здійснюватися кожною людиною. Необхідно лише знайти в собі бажання і проявити трохи завзятості. Хочете бути здоровими? Загартовуйтеся!