Народознавча подорож "Хай стелиться вам доля рушниками"

5 лютого 2015 року до  Харківської  обласної бібліотеки для дітей на народознавчу подорож "Хай стелиться вам доля рушниками " завітали учні 4-А класу ЗОШ №36 та кореспондент  Харківського обласного державного радіо. Цей захід проходив у рамках народознавчо-екологічного клубу "Дивоколо", який діє при бібліотеці вже не один рік поспіль.

____________________________________________


Юні гуртківці пригадали призначення рушника на весіллі, дехто навіть згадав, що коровай та сіль завжди ставили на рушник. Діти дізнались приказки та прислів'я про рушник, довідались про етимологію цього слова, навчились розрізняти рушники – утирач, стирок, покутний, кілковий, весільний та поховальний. Діти дуже уважно слухали розповідь про створення рушників, про розмаїття їх у регіонах України, про візерунки на них (рослинну, геометричну, кольорову символіку), прослухали пісні Н. Бучинської "Пісня про рушник" та Н. Цар "Рушник вишиваний".  Декілька учнів принесли рушники своїх прабабусь, які ми разом охарактеризували, визначивши призначення та символіку вишивки.  
12 лютого  о 18.30 на Харківському обласному державному радіо цей захід буде висвітлено у  мовознавчій і народознавчій програмі «Аз».

Вверх