Обереги для воїнів АТО – руками дітей

 

19 січня учні молодших класів Харківського ліцею «Професіонал» не випадково завітали до Харківської обласної бібліотеки для дітей не з порожніми руками. Школярі заздалегідь запаслися різнокольоровими клаптиками тканини, нитками та ножицями, адже на них очікувала зустріч з цікавою людиною і майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки. Відома харківська майстриня Хітушко Олена Вікторівна вже понад 20 років вивчає секрети створення цього народного оберегу й радо ділиться ними зі всіма охочими. І ця зустріч у стінах бібліотеки далеко не з перших.


Насамперед діти почули цікаву розповідь про історію появи ляльки-мотанки, познайомилися з її різновидами. Згодом відбувся сам майстер-клас, який супроводжувався коментарями і практичною допомогою керівника. І хлопчики і дівчатка, занурившись з великим натхненням у роботу, трудилися над виготовленням саме своєї неповторної мотанки, що здавна вважається родинним оберегом. Своїх ляльок, зроблених власноруч, з добрими намірами і надією на їхню магічно-захисну силу, діти мають велике бажання передати воїнам у зону АТО.
Представник із зв’язків з зоною АТО виконає роль посередника і допоможе втілити наміри дітей. До мотанок діти готують супроводжувальні листівки зі своїми щирими нехитрими побажаннями щастя і миру та швидкого повернення додому.

Лялька-мотанка або, як її ще називають, вузликова лялька, отримала свою назву через специфічну техніку виготовлення – мотання. Історія такого виробу налічує понад 6 тис. років, а сама лялька була популярна у багатьох народів. Лялька-монатка – це не просто іграшка або красива саморобка, це оберіг, який захищає людину від неприємностей і зла. У більшості випадків лялька символізувала образ жінки-берегині і тому прямий зв'язок з нею мала, звичайно ж, жінка. Вона давала ляльку чоловікові, коли той ішов у дорогу або на війну. Вважалося, що лялька буде охороняти чоловіка і нагадувати про дім, родинне вогнище.

Вверх